Obsada do glebszego akwa?

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ

Autor
r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Obsada do glebszego akwa?

#1

Post autor: r10 »

Po paru latach przerwy w hobby przymierzam się do restartu akwa, z uwagi na miejsce muszę zmniejszyć zbiornik do 60x30 cm, lecz aby jako tako zachować litraż zamówiłem wysokość szkła 55 cm (OW 8 mm).
Na pewno będę trzymał któreś łaźcowate (labiryntowe), być może wielkopłetwy z uwagi na temperaturę (chcę utrzymywać temperaturę pokojową 22°C bez grzałki). Powierzchnia tafli będzie dość mała (i do tego jakiś filtr wewnętrzny, zastanawiam się nad jakimś głębiej zanurzanym i filtracją denną), więc nie wiem czy jeszcze kolejny gatunek Anabantidae się zmiesci (najchętniej bojowniki, ewentualnie prętniki, strzelczyki czy mniejsze gurami).
PYTANIE:
Czym uzupełnić obsadę na wysokość? Coś chętnie z Azji, w środku toni i przy dnie. Wcześniej miałem kosiarki (głównie "prawdziwe"), nawet bocje, ale i w większym akwa było im ciasno.
Dodano do tego postu po 6 dniach 1 godzinie 39 minutach 32 sekundach
przymierzam się do restartu akwa, z uwagi na miejsce muszę zmniejszyć zbiornik do 60x30 cm, lecz aby jako tako zachować litraż zamówiłem wysokość szkła 55 cm
ZMIANA KONCEPCJI :bęc:.
Trafiłem okazyjnie z drugiej ręki zbiornik 80*35*50h OW 10mm (słownie: dziesięć milimetrów, za to ciężki jak ....) no i już czeka na sprawdzenie szczelności (balkon lub prysznic nad kratką). Cieszę się z większej powierzchni lustra wody (matematycznie 0,64:1 brutto, po odjęciu podobnej powierzchni na filtry itp. to różnica powierzchni lustra wody prawie dwukrotna) tak ważnej dla labiryntów :pada:, a jednocześnie wysokość 50 cm (co prawda brutto te centymetry, znów minus ruszt minus podłoże minus lustro do krawędzi) to już coś jest.
Tyle że o ile miejsce na 60-tkę było już ustalone, to teraz jeżdżę witrualnie po mieszkaniu z coraz lepszymi pomysłami :shock:. A to okno, a to parkiet, a to kucie nowego gniazdka, a to przejście - chyba pies byłby mniej kłopotliwy 8).

Lucas
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 12:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Obsada do glebszego akwa?

#2

Post autor: Lucas »

Z Azji z godnych polecenia które miałem - przy dnie ciekawą opcją wydaje się babka tęczowa (Stiphodon) / grupa piskorków, a w toni jakaś grupka razborek?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”