Jakas blokada

ODPOWIEDZ

Autor
wojtekszumiński
Gość
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 17, 2021 7:08 pm
Lokalizacja: Chodzież

Jakas blokada

#1

Post autor: wojtekszumiński »

Witam mam jakas blokade. Leje nawozy i nic nie daje.... stozki roslin robia sie zołte i karłowate. Ogolnie nic nie rosnie. Tak jak powinno. Z tym problemem borykam sie juz kilka miesiecy. Wymienilem swietlowki bo byly juz o polowe słabsze 0.7 w/l i do tego 3 halogeny 800 lm. Myslalem ze to swiatlo. Rosliny gnily od dolu. oswietlenie 1w/l 20 N. 1 P. 30 K. Fe 0.2 dziennie.Rosliny nie rosły. Puzniej wylaczylem halogeny bo gdzies wtczytalem ze rosliny sie pala przy mocnym swietle i to pasowalo do stozkow. Zeszlem do 0.7 w/l z nawozami tez. Ogolnie zwiekszam lub zmniejszam npk Aktualnie oswietlenie mam 0.5 w/l 10 N. 0.5 P. K 16. Fe 0.1. Teraz chce wykluczyc blokade potasu dlatego tak mało. Nawozu rosliny maja caly czas pod dostatkiem a wygladaja jakby go nie mialy. Jakis tydzien temu dolozylem roslinek duzego henka z innego akwarium tam rosnie jak chwast przy 3 halogenach 800 lm w 60 l. I trawki powiklo wysokie. I juz duzy heniek ma niedobory zolte i karlowate stozki. A nawozy tak jak wyzej fe 0.1 dziennie a npk podzielone na 5. I nie wiem co mam robic. Akwarium to 160 l . Kh 12. Mg 12. Ca dalem do zbadania wiec niedlugo bede wiedzial. Zastanawia mnie co moze byc nie tak bo w 60 wszystko rosnie. Testy jbl. Co2 ok 20 ppm.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Jakas blokada

#2

Post autor: Lech-u »

Czasami, co za dużo, to nie zdrowo.

W jednym z moich akwariów lałem namiętnie sole, sam przyrządzałem, mieszałem, miareczkowałem i jedynie krasnorosty udało mi się ładne wyhodować. W pewnym momencie stwierdziłem, że akwarium jakoś przetrzyma mój urlop i po 3 tygodniach się zdziwiłem. Bo bez nawozów rośliny ślicznie odbiły. Przed urlopem jedynie podmieniłem część wody.

Może zrób przerwę od nawożenia na jakiś czas?

I pokaż zdjęcia tych roślin.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Jakas blokada

#3

Post autor: Ziemiojad »

Jako masz poziom NO3?

Autor
wojtekszumiński
Gość
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 17, 2021 7:08 pm
Lokalizacja: Chodzież

Jakas blokada

#4

Post autor: wojtekszumiński »

No3 w akwarium 5 ppm przed podaniem nawozu. Fe 0.1 przed podaniem. Duzy heniek typowo brak zelaza . Ta czerwona Alternanthera reineckii gnije od dolu. A trawka juz 4 miesiace nawet sie nie rozrasta....
Dodano do tego postu po 2 minutach 5 sekundach


]Dodano do tego postu po 3 godzinach 16 minutach 7 sekundach[/b][/quote]Jesli dobrze ogarniam blokady to fe blokuje ca mg k a jesli fe jest zablokowane to n i p tez....
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Jakas blokada

#5

Post autor: Ziemiojad »

A te glony na szybach?

Autor
wojtekszumiński
Gość
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 17, 2021 7:08 pm
Lokalizacja: Chodzież

Jakas blokada

#6

Post autor: wojtekszumiński »

Nie czyscilem tylnej szyby. Pomyslalem ze i tak znikna jak sie rozrosnie a tu klapa.juz wczesniej tak mialem znikalo w oczach. Mialem tak przed restartem a musialem zbiornuk zrestartowac bo znalazlem sie w szpitalu i nie mial sie kto tym zajac. Od restartu nic tam nie chce rosnac
Dodano do tego postu po 1 minucie 57 sekundach
A z drugiej strony nie chce mi sie tego ruszac bo ten zbiornik to jakies fatum nawt nie zacheca
Dodano do tego postu po 9 minutach 45 sekundach


Tak wygladalo przed szpitalem
ODPOWIEDZ