Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
Awatar użytkownika

Autor
Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#91

Post autor: Kenross »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Tygrys pisze: czw maja 20, 2021 5:51 pm Podawaj im jbl Novo fluid

Dokładnie to jedzą... plus dla podrośniętych zmiażdżone hikari sinking wafers i rosną jak na drożdżach :D
Dodano do tego postu po 31 minutach 7 sekundach
Tak dla zainteresowanych filmik z kolejnego narybku kirysków :



No i na dowód że "rosną jak na drożdżach" filmik jak się mieszka kilku pokoleniom w kotniku. Niedługo te większe trafią do 30L (jest w trakcie "budowy" i mam problem z filtrem a dokładnie jego brakiem :P )

Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#92

Post autor: Ziemiojad »

Trochę za czysty piasek. A masz jakiś mech? To byłoby fajne miejsce do ukrycia się. No i kilka liści dębu, rozkładające się pomału wytworzą pierwotniaki dla najmniejszych. Wychowałem mnóstwo narybku apistogramma na rozkladajacych się liściach.
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#93

Post autor: Tygrys »

Dla podrostkow możesz dawać Hikari pyle lub mrożonke Oczlik.
zawieszony profil

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#94

Post autor: DanielP »

Co to za kotniczek?
Awatar użytkownika

Autor
Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#95

Post autor: Kenross »

Ziemiojad pisze: czw maja 20, 2021 7:03 pm Trochę za czysty piasek. A masz jakiś mech? To byłoby fajne miejsce do ukrycia się. No i kilka liści dębu, rozkładające się pomału wytworzą pierwotniaki dla najmniejszych. Wychowałem mnóstwo narybku apistogramma na rozkladajacych się liściach.
Na górę
Niestety nie mam żadnego mchu. Do ukrycia powrzucałem ceramikę (3 sztuki) i już jest jej za mało bo po kilka sztuk siedzą w środku :-D . Po za tym chowają się też przy krawędziach ceramiki. Co do liści dębu... to jakoś spreparowane ?? czy kupne ze sklepu akwarystycznego ? Posiadam ewentualnie liście ketapangu. Mam chyba ze 3 sztuki. ale to wszystko jak coś do 30L jak odpalę. bo kotnik za mały :) jak i już za mały na te większe kiryski.
Tygrys pisze: czw maja 20, 2021 7:08 pm Dla podrostkow możesz dawać Hikari pyle lub mrożonke Oczlik.
Dzięki za info... zawsze mogę im urozmaicić dietę :) mam jeszcze Hikari Algae Wafers dla glonków ale kiryski dorosłe też to chętnie skubały.
DanielP pisze: czw maja 20, 2021 10:44 pm Co to za kotniczek?
A kotniczek to jest : ZISS BL 3 B .
Te literki i cyferki oznaczaja tyle że :
BL-2- ma po obu stronach dwa otwory wykonane z siatki ze stali nierdzewnej
BL-3 - posiada dwa otwory wykonane ze stali nierdzewnej z każdej strony oraz jeden otwór ze stali nierdzewnej na dole
Dodatkowo każdy kotnik jest w dwóch typach:
A - mocowany na wieszaku
B - mocowany za pomocą przyssawek
Więc ja wybrałem wersję z 3 otworami... bo wcześniej podejrzałem że ta podłoga jest otwierana i da się siateczkę ze stali nierdzewnej wymienić. Siateczkę mam w pudełku a zastąpiłem ją kawałkiem foli żeby zrobić piaszczyste dno. Tym sposobem mam dwie wersje w jednej BL-2 i BL-3 :P
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#96

Post autor: Lech-u »

Kenross pisze: pt maja 21, 2021 7:57 am A kotniczek to jest : ZISS BL 3 B .
Te literki i cyferki oznaczaja tyle że :
BL-2- ma po obu stronach dwa otwory wykonane z siatki ze stali nierdzewnej
BL-3 - posiada dwa otwory wykonane ze stali nierdzewnej z każdej strony oraz jeden otwór ze stali nierdzewnej na dole
Dodatkowo każdy kotnik jest w dwóch typach:
A - mocowany na wieszaku
B - mocowany za pomocą przyssawek
Bardzo zacnie prezentuje się ten kotnik.
Jakiej wielkości są dziurki w tych siatkach?

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#97

Post autor: DanielP »

Fajny ale też i cena trochę wysoka.
Awatar użytkownika

Autor
Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#98

Post autor: Kenross »

Lech-u pisze: pt maja 21, 2021 8:20 am Jakiej wielkości są dziurki w tych siatkach?
Jeżeli dobrze pomierzyłem to wyszło mi 0,56 mm i nie wiem czy to długość boku czy przekątna kwadratu bo dziurki są kwadratowe i nie widziałem którą krawędź mierzę suwmiarką :)
Obrazek

Co było dla mnie ważne a przede wszystkim dla kirysków... krawędzie tej siatki są gładziutkie... Nie ma żadnych ostrych krawędzi więc wąski kirysków są bezpieczne.
Lech-u pisze: pt maja 21, 2021 8:20 am Bardzo zacnie prezentuje się ten kotnik.
Przeszedłem wiele kotników w swoim akwarystycznym życiu i ten dopiero naprawdę robi robotę :) Też inna sprawa że to pierwszy mój kotnik z ruchem wody wymuszonym powietrzem co mocno natlenia wodę. Wcześniej sam instalowałem kostkę napowietrzającą co aż tak dobrych efektów nie dawało.
DanielP pisze: pt maja 21, 2021 4:11 pm Fajny ale też i cena trochę wysoka.
Być może inne tańsze rozwiązania z napowietrzaniem tak samo będą zdawać egzamin. Ja się zdecydowałem na ten kotnik zachęcony ich innym produktem. Inkubator ZISS ZET-80 L . Niestety cena też wysoka. Jednak tutaj już tańsze wersje inkubatorów były inaczej zbudowane co np. uniemożliwiało wyjęcie inkubatora z akwarium.... pogrzebanie w jajkach (hehehe dość dwuznaczne stwierdzenie) i wsadzenie go z powrotem. W tym inkubatorze wylęg mam póki co na poziomie 100%. Jak na razie odławiam tylko niezapłodnione jajeczka. Reszta się wykluwa. Przepraszam... zapomniałem... raz wyłowiłem takie pół wyklute jajeczko. więc skuteczność 96% zakładając że z 25 sztuk się wykluło :P
Dodano do tego postu po 3 godzinach 16 minutach 29 sekundach
W poście #62 zastanawiałem się co z tego małolata wyrośnie :
Kenross pisze: śr kwie 21, 2021 9:03 am W końcu nie wiem czy to kirysek trójpręgi czy panda ale wygląda groźnie :) Kojarzy mi się z przebraniami kościotrupa na halloween :duży uśmiech:

Obrazek


Jak sądzicie kto wyrośnie ?? Panda czy trójpręgi ? ( o ile uda się go odchować :roll: ).


Więc póki co udaje się go odchować i wyrasta z niego kirysek trópręgi :) to kolega po lewej stronie :) Najstarszy stażem w całej ekipie.

Obrazek
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#99

Post autor: Ziemiojad »

Po małych pandach prawie od razu widać że są pandami :mrgreen:
Moja mniejsza od krewetki, a jaka jest krewetka to wiadomo.

Obrazek
Dodano do tego postu po 53 sekundach
Fajne są te twoje rybki.
Awatar użytkownika

Autor
Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#100

Post autor: Kenross »

Ziemiojad pisze: sob maja 22, 2021 12:11 am Po małych pandach prawie od razu widać że są pandami :mrgreen:
Moja mniejsza od krewetki, a jaka jest krewetka to wiadomo.
I wszystko jasne... przyjrzałem się moim małolatom i rzeczywiście już od małolata widać że panda to panda :) Na zdjęciu z najstarszym kiryskiem (ostatnie które wstawiłem) widać za nim dwie młodziutkie pandy. Może na zdjęciu aż tak dobrze nie widać ale na żywo ewidentnie są to malutkie pandy. No i z tego co widzę to mam w stadku tylko 3 pandy jak na razie reszta to trójpręgie :) .
Dodano do tego postu po 6 minutach 41 sekundach
Kotnik 30L już prawie gotowy tylko nowy piach i trochę mi wodę zmętnił. Chyba jeszcze raz wyleję całą wodę i zaleję nowej z 200L. (ta tez jest z dużego zbiornika tylko chciałem pozbyć się powietrza w podłożu i zamieszałem dnem... co dało efekt jaki widać.).

Obrazek
Ziemiojad pisze: sob maja 22, 2021 12:11 am Fajne są te twoje rybki.
Ziemiojad Bardzo dziękuję Mi też się bardzo podobają :)
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#101

Post autor: Ziemiojad »

Kotnik jest zbyt czysty i sterylny.
Awatar użytkownika

Autor
Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#102

Post autor: Kenross »

Ziemiojad pisze: sob maja 22, 2021 6:19 pm Kotnik jest zbyt czysty i sterylny.

Sterylny nie jest. "czysty" w sensie nowy jest tylko piach. Resztę zabawek przeniesiona z 200L. Sama lawa to zbiór ilu pożytecznych bakterii :) Po za tym dodałem też odpowiednią dawkę świeżych bakterii do 30L.
ale będę dalej zagracał kotnik bo dzisiaj koleżanka z piętra oznajmiła że likwiduje akwarium i czy coś chce... więc już nabrałem trochę gratów i roślin... i będę zagracał. Nawet koleżanka miała mech :)
Za to mam ciekawą sytuację z temperaturą wody...

Obrazek

Nie wiem któremu termometrowi mam ufać... Jeszcze sprawdzę co pokaże taki rtęciowy do 200 stopni C i ewentualnie co pokaże pirometr.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#103

Post autor: Lech-u »

Kenross pisze: sob maja 22, 2021 7:09 pm Nie wiem któremu termometrowi mam ufać... Jeszcze sprawdzę co pokaże taki rtęciowy do 200 stopni C i ewentualnie co pokaże pirometr.
Sprawdź jeszcze termometr nuklearny i atomowy.
Możliwe, że łazik marsjański ma jaki nowy wynalazek, więc warto przetestować!

Aha, termometry rtęciowe są zakazane, więc nawet jak na nim coś odczytasz, to musisz zachować w tajemnicy.


Wyluzuj! +/- 3 *C w akwarystyce nie stanowią problemu!.

A za trzy termometry na przedniej szybie masz super bonus!
Od dzisiaj możesz pisać 2x więcej postów i nie będziesz za nie zbanowany. No, chyba, że złamiesz regulamin!.
Awatar użytkownika

Autor
Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#104

Post autor: Kenross »

Lech-u pisze: sob maja 22, 2021 7:41 pm Sprawdź jeszcze termometr nuklearny i atomowy.
Oooo to jest dobry pomysł... już szukam takich na allegro :P
Lech-u pisze: sob maja 22, 2021 7:41 pm Możliwe, że łazik marsjański ma jaki nowy wynalazek, więc warto przetestować!
Z marsjańskim będzie gorzej.... bo to już muszę się z NASA dogadać... Ewentualnie za parę lat z Elonem :)
Lech-u pisze: sob maja 22, 2021 7:41 pm Aha, termometry rtęciowe są zakazane, więc nawet jak na nim coś odczytasz, to musisz zachować w tajemnicy.
No tak zapomniałem... więc nie mam żadnego termometru rtęciowego (ale sądzę że z niego odczyt by był w granicach 27 stopni więc najlepiej wskazuje termometr alkocholowy ten po prawej). Pirometr pokazał podobne wyniki.
Lech-u pisze: sob maja 22, 2021 7:41 pm Wyluzuj! +/- 3 *C w akwarystyce nie stanowią problemu!
Może stanowić problem gdy jestem na granicy temperatury zdatnej do życia. Np. w lato mój termometr pokaże 30 stopni a naprawdę będzie 33 stopnie. i ryby w 30 jeszcze dadzą rade jakoś ale w 33 już się ugotują.
Lech-u pisze: sob maja 22, 2021 7:41 pm A za trzy termometry na przedniej szybie masz super bonus!
Od dzisiaj możesz pisać 2x więcej postów i nie będziesz za nie zbanowany. No, chyba, że złamiesz regulamin!.
:viva: :viva: Ale to tak dożywotnio ??? Czy jak zdejmę termometry to i bonus mija ??? Bo ogólnie planowałem nie mieć żadnego na przedniej szybie. To tylko do testów przy zakładaniu kotnika żeby zobaczyć jak tam się mają temperatury. Ale jak mam mieć bonus to je zostawię :D :D

No i już zagraciłem trochę bardziej dno.

Obrazek
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#105

Post autor: Lech-u »

Kenross pisze: sob maja 22, 2021 8:44 pm Może stanowić problem gdy jestem na granicy temperatury zdatnej do życia. Np. w lato mój termometr pokaże 30 stopni a naprawdę będzie 33 stopnie. i ryby w 30 jeszcze dadzą rade jakoś ale w 33 już się ugotują.
A co robisz jak masz 30*C a co w sytuacji jak masz 33*C?
Awatar użytkownika

Autor
Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#106

Post autor: Kenross »

Lech-u pisze: sob maja 22, 2021 8:56 pm A co robisz jak masz 30*C a co w sytuacji jak masz 33*C?

Przy 30 stopniach walczę wszelkimi sposobami żeby obniżyć temperaturę żeby ryby przeżyły. Przy 33 stopniach już nic nie robię bo jest za późno i ryby się ugotowały.
Na szczęście nie mam problemu z chłodzeniem w 200L bo jest chłodziarka. W 30L mam patent z butelką zamrożonej wody.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#107

Post autor: Lech-u »

Kenross pisze: sob maja 22, 2021 9:21 pm Na szczęście nie mam problemu z chłodzeniem w 200L bo jest chłodziarka. W 30L mam patent z butelką zamrożonej wody.
Czyli nadal nie ma znaczenia, czy masz +/- 3 *C
Więc wybierz termometr, któremu chcesz wierzyć i wszystkie inne zignoruj.
Awatar użytkownika

Autor
Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#108

Post autor: Kenross »

Lech-u pisze: sob maja 22, 2021 9:28 pm Czyli nadal nie ma znaczenia, czy masz +/- 3 *C
W 30L ma znaczenie. Jeżeli termometr będzie mi pokazywał 27 stopni nie będę jeszcze chłodził wody. Jeżeli jednak termometr ma błąd na poziomie 3 stopni to woda ma już 30 stopni i powinna być schładzana.
Lech-u pisze: sob maja 22, 2021 9:28 pm Więc wybierz termometr, któremu chcesz wierzyć i wszystkie inne zignoruj.
Już sobie wybrałem... Ten który najbardziej był zbliżony wynikami do wyników z pirometru i z teoretycznego wyliczania wyniku z wyimaginowanego termometru rtęciowego :D :D
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#109

Post autor: Lech-u »

Lepiej patrz na zachowanie ryb. Termometry kłamią, a zwierzęta rzadko.
Awatar użytkownika

Autor
Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#110

Post autor: Kenross »

Lech-u pisze: sob maja 22, 2021 9:58 pm Lepiej patrz na zachowanie ryb. Termometry kłamią, a zwierzęta rzadko.
"Święte słowa" to najlepszy wskaźnik... Ale u mnie nie ma jeszcze rybek i mi nie "powiedzą" więc posiłkowałem się termometrami żeby po wpuszczeniu ryb nie było tak że nie zdążą nic "zakomunikować" tylko się ugotują.
Najprawdopodobniej dzisiaj te większe podroski już trafią do nowego mieszkanka.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#111

Post autor: Lech-u »

Termometry są przereklamowane.
Wystarczy spojrzeć na reklamy termometrów Szajsung, Nokja, Acidas, lub najbardziej znany Folvo.

A i tak każdy z nich pokazuje coś innego.
Awatar użytkownika

Autor
Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#112

Post autor: Kenross »

Lech-u pisze: ndz maja 23, 2021 7:19 pm A i tak każdy z nich pokazuje coś innego.
Może nie te firmy co wymieniłeś ale przekonałem się na własnej skórze że każdy wskazuję coś innego.

P.S. 11 podrostków zmieniło adres zameldowania na 30L... a do kotnika wmeldowało się kolejne 20 sztuk narybku :)
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#113

Post autor: Lech-u »

Dobrze

Jest postęp.
ODPOWIEDZ