Piasek kwarcowy jako podłoże - parę pytań.

Wszystko o tym, co na dnie...
ODPOWIEDZ

Autor
Cichy33
Gość
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 01, 2021 12:34 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Piasek kwarcowy jako podłoże - parę pytań.

#1

Post autor: Cichy33 »

Witam, mam parę pytań, czytałem trochę na internecie o tym i nie mogłem znaleźć jasnej odpowiedzi, aktualnie mam zalane akwarium 17L, podłoże substrat + żwirek, stoi już tak 2 tygodnie, z roślin mam Eleocharis Parvula, Bacopa Caroliniana, Eleocharis Acicularis, ludwiga natan, chce to akwarium przekształcić dla krewetek, czyli zmienić w sumie tylko samo podłoże na piasek kwarcowy i tu pojawia się pytanie, czy te rośliny + jeszcze jakieś mchy dadzą radę na samym piasku kwarcowym i będą dobrze i ładnie rosnąć? Czy nie będzie jakiś problemów? A drugie czy tą wodę którą teraz mam w akwarium mogę odlać do innego pojemnika i później je zalać tak samo tylko po zmianie? Lub może ziemia ogrodowam albo substrat + taki piasek kwarcowy?

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Piasek kwarcowy jako podłoże - parę pytań.

#2

Post autor: DanielP »

Przy tych roślinach sam piasek będzie ok. Możesz wzbogacić go o kulki gt i pałeczki nawozowe. Jak nie planujesz zmieniać roślin i kupować ryb kopiących to możesz też dać ziemię a na to piasek. Jeżeli woda nie będzie stała bardzo długo to możesz ją spokojnie wykorzystać.
ODPOWIEDZ