(54l) USA (Alabama)

Akwarystyka słodkowodna podzielona na biotopy
ODPOWIEDZ

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

(54l) USA (Alabama)

#1

Post autor: DanielP »

Po zmianie obsady w zbiorniku 108l zalożyłem moim ulubieńcom ponownie biotopowy zbiornik. Tym razem jest to klasyczne 54 l o wymiarach 60x30x30. Za filtrację odpowiada pat mini z deszczownią. Akwarium nie ma grzałki i oświetla je póki co fabryczna świetlówka. Wystrój uzupełnia piasek i korzeń. Fauna: drobniczka jednodniówka (Heterandria formosa) i raczki Cambarellus diminitus. Flora: bacopa monnieri, echinodorus tenellus i rogatek sztywny (Ceratophyllum demersum).ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

(54l) USA (Alabama)

#2

Post autor: Lech-u »

Kokosy będą na dnie?

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

(54l) USA (Alabama)

#3

Post autor: DanielP »

Tym razem nie :D Jeżeli e.tenellus ładnie się rozrośnie to nie będzie sensu zaśmiecania dna. Jeżeli tak jednak się nie stanie to prawdopodobnie powrócę do chipsów kokosowych, torfu, gałązek i liści.
Dodano do tego postu po 2 dniach 1 godzinie 55 minutach 44 sekundach
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

(54l) USA (Alabama)

#4

Post autor: Tygrys »

Miałem tenelusa ale umnie się nie przyjął, może dlatego że mam wysokie akwarium i był z invitro.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

(54l) USA (Alabama)

#5

Post autor: Ziemiojad »

A tam w Alabamie nie ma kamieni na dnie rzeki? Korzeń fajnie tu pasuje.

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

(54l) USA (Alabama)

#6

Post autor: DanielP »

Tygrysie ja też już mam na swoim koncie kolejne podejście ( oczywiście nie w tym zbiorniku) do tenellusa i czas pokaże jak wypadnie kolejna próba :D Tym razem, w przeciwieństwie do aranżacji z poprzedniego zbiornika chciałem spróbować stworzyć zbiornik trochę z większą ilością biotopowej zieleni. Ziemiojad- nie, nie ma kamieni. Rejony w których występuje H.formosa są obszarami raczej bagiennymi a dno pokrywają gałązki, liście i inne resztki materii organicznej.
Ostatnio zmieniony pt sty 22, 2021 7:45 pm przez DanielP, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ