Co to za ślimak?

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ

Autor
dzemzeswini
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 27, 2020 1:33 pm
Lokalizacja: Służewiec
Płeć:

Co to za ślimak?

#1

Post autor: dzemzeswini »

Wybaczcie jeśli powinienem go znać ale waham się czy jest to świderek czy kolejny szkodnik zjadający roślinki.

Obrazek

Akurat to jest problem zero jedynkowy dlatego zastanawiam się czy je ratować przed helenkami czy je eksmitować razem z zatoczkami wyławiając ile się da?

Boro1

Co to za ślimak?

#2

Post autor: Boro1 »

mi świderka nie przypomina
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Co to za ślimak?

#3

Post autor: Komarowa »

Rozdętka.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

Autor
dzemzeswini
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 27, 2020 1:33 pm
Lokalizacja: Służewiec
Płeć:

Co to za ślimak?

#4

Post autor: dzemzeswini »

Dzięki za odpowiedzi. W/g doktora googla to nie są szkodliwe ślimaki choć opinie pojedynczych osób są raczej inne.

Tutaj http://aquakati.blogspot.com/2017/10/sl ... oslin.html rozdętki są stawiane na równi z zatoczkami jako pożyteczny gatunek co raczej jest dla mnie mało prawdopodobne bo nie widzę ani jednych ani drugich na dnie tylko na roślinach a raczej na szkieletach roślin :/.

Jaka rada? Do zlewu z nimi? :)
Ostatnio zmieniony czw lis 05, 2020 12:18 pm przez dzemzeswini, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Co to za ślimak?

#5

Post autor: Lech-u »

dzemzeswini pisze: czw lis 05, 2020 12:17 pm Jaka rada? Do zlewu z nimi?
Nie wrzucać ŻYWYCH zwierząt do kanalizacji bo za chwilę będą żyły w jakimś zbiorniku.

Najlepiej polubić te mile ślimaki.

A jak nie to załatw killera ślimaków. Ryba bocja wspanaiala jak masz warunki lub ślimak Helenka.

Autor
dzemzeswini
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 27, 2020 1:33 pm
Lokalizacja: Służewiec
Płeć:

Co to za ślimak?

#6

Post autor: dzemzeswini »

Lech-u pisze: czw lis 05, 2020 8:38 pm Ryba bocja wspanaiala jak masz warunki lub ślimak Helenka.
Mam oba. W kilku wpisach napisałem, że bocja wspaniała (1) jak i pręgowane (2) lubią ale glony. Mi trafiły się wegańskie. Takie czasy.

Jedyne co ryje w kamieniach (ale nie wiem czego szukają) to glonojady syjamskie. Z kolei kosiarki (całkiem spore) rzucają się na surową karkówkę wieprzową. Hellenki łażą ze swoimi rurkami i machają nimi przed ślimakami ale je omijają. Wybrzydzają na maxa, nie wiem na co liczą... na grillowanego winniczka w sosie ziołowym? Szczerze mówiąc polecam, świetny smak :).

ps, mam filmik jak kosiarki szarpią karkówkę. Mogę wyciąć kawałek i jakoś magicznie tu wrzucić.
Ostatnio zmieniony czw lis 05, 2020 11:00 pm przez dzemzeswini, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ