Jaki polecacie sterownik oświetlenia - wschód/zmierzch?

Rodzaje. Ilość. Moc. Przeliczniki. Koszty.
ODPOWIEDZ

Autor
m-krol
Uczestnik
Posty: 33
Rejestracja: wt wrz 20, 2016 1:04 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Michal

Jaki polecacie sterownik oświetlenia - wschód/zmierzch?

#1

Post autor: m-krol »

Witam,
obecnie w akwarium mam dwie lampy LED firmy Zoolight (White i Red) i są one podłączone do najprostszego mechanicznego włącznika czasowego.
Od jakiegoś czasu mam ochotę na zmianę i zastosowanie sterownika z opcją wschodu i zmierzchu. Zoolight w swojej ofercie posiada taki sterownik, ale jego cena jest kosmiczna.

Wstępnie oglądałem sterownik TC420 lub TC421, ale z tego co widzę, to bez przeróbki nie podłączę do niego mojego oświetlenia, przynajmniej bez cięcia oryginalnych kabli oświetlenia.

Czy możecie coś ciekawego polecić?
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Jaki polecacie sterownik oświetlenia - wschód/zmierzch?

#2

Post autor: Lech-u »

Wiesz, jak masz lampy Zoolight to może najprostszym rozwiązaniem będzie sterownik Zoolight.

Ja steruję wszystkim w akwariach sterownikiem Profilux 4. Wiem. Drogo.
Ale kiedyś kolega mi pokazał, że jak policzę wszystkie składniki do sterowania trzema akwariami (światło, zmierzchy i świty, filtry, grzałki, podmiana wody, ileś tam sond do mierzenia parametrów itp.) to wyjdzie mi drożej niż wspomniany Profilu 4, który na ogromne możliwości.
Wszystko w jednym.
Awatar użytkownika

PawelWaw
Uzależniony
Posty: 537
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Jaki polecacie sterownik oświetlenia - wschód/zmierzch?

#3

Post autor: PawelWaw »

Do tc możesz założyć odpowiednie końcówki i nie trzeba nic ciąć. Jest jeszcze sterownik S2 i S2PRO https://pl.aliexpress.com/i/32908188819.html Niestety są dość awaryjne.

Wysłane z mojego T1-A21L przy użyciu Tapatalka


DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Jaki polecacie sterownik oświetlenia - wschód/zmierzch?

#4

Post autor: DanielP »

Awaryjne powiadasz? Używam dwóch sterowników S2 pro i póki co jestem z nich bardzo zadowolony. Pierwszy pracuje od około 1,5 roku a drugi ok. pół roku i wszystko świeci aż miło:-)

Autor
m-krol
Uczestnik
Posty: 33
Rejestracja: wt wrz 20, 2016 1:04 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Michal

Jaki polecacie sterownik oświetlenia - wschód/zmierzch?

#5

Post autor: m-krol »

S2 / S2 PRO oglądałem w sieci, ale chyba nie można uzyskać płynnego przejścia, tylko robi się to małym skokami? Druga sprawa szukam na popularnym serwisie aukcyjnymi i niestety niema, no albo coś z nazwą nie tak. Znacie jakieś źródło w PL czy trzeba zamawiać z dalekiego wschodu?
Dodano do tego postu po 1 minucie 39 sekundach
A co powiecie na takie coś - Chihiros Commander 1. Czy działa, to z lampami innych producentów czy tylko Chihiros?

paulus
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: śr lut 08, 2017 11:42 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Jaki polecacie sterownik oświetlenia - wschód/zmierzch?

#6

Post autor: paulus »

[/quote]A co powiecie na takie coś - Chihiros Commander 1. Czy działa, to z lampami innych producentów czy tylko Chihiros?
[/quote]

Mam tego Commandera, podłączony do lampy TWINSTAR E-LINE. Wszystko działa płynnie i najważniejsze od roku bez awarii. Sterowanie przez aplikację, sporo możliwości własnych ustawień. Osobiście polecam. Jedynie podłączenie może się różnić w lampach różnych producentów, u mnie weszło na ścisk. Ale przerobienie kabla nie powinno stanowić problemu.

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Jaki polecacie sterownik oświetlenia - wschód/zmierzch?

#7

Post autor: r10 »

PawelWaw pisze: pt wrz 04, 2020 7:59 pmDo TC możesz założyć odpowiednie końcówki i nie trzeba nic ciąć.
Masz może link do takich końcówek (wtyk/gniazdo pod pin 2,1 mm pasujący do Chihiros) o dobrym przekroju przewodu? Znajduję tylko cienizny o przekroju prawie jak włos i nieznanej zawartości miedzi w miedzi, a TC420/421 może dać 4 ampery na kanał (u mnie przy 39W/12V wychodzi nominalnie 3,25 A, porządne AWG by się przydało).
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
ODPOWIEDZ