neonki mają obgryzione ogonki

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
Zablokowany

Autor
jollantta
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: pn gru 29, 2008 6:47 pm
Lokalizacja:
Płeć:

neonki mają obgryzione ogonki

#1

Post autor: jollantta »

hejka. Dokupiłam kilka neonków,bo pisaliście, że 4 to za małąo,ale te są miejsze. I dzisiaj ranozauważyłąm,żw 2 z małych maja obgryzione ogonki, nie wiem czy płaetwy też,bo nie widać. trzymająsie dna łepkami do dołu.Jak im mogę pomóc??? jest szansa je odratowac? mają tak ok 1.5 cm. i nie wiem czyja to sprawka???? myślę,że gupiczki lub gupika. Jest to możliwe?

Dein

Re: neonki mają obgryzione ogonki

#2

Post autor: Dein »

Gupiczki to podgryzacze. Możliwe, że ich sprawka.
Od obgryzionego ogona się nie umiera, jeśli masz czystą wodę.
Daj im parę dni, żeby się zaaklimatyzowały. Jeśli dalej będzie się nad nimi coś pastwić, trzeba będzie odizolować.

Autor
jollantta
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: pn gru 29, 2008 6:47 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: neonki mają obgryzione ogonki

#3

Post autor: jollantta »

właŚNIE JEDEN CHYBA Padł. MIAŁ CAŁĄ PŁEWE dolną odgryziona, drugi żyje jeszcze, gupiki zaraz mają przeprowadzkę. a ten ogonek mu odrośnie?

Autor
jollantta
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: pn gru 29, 2008 6:47 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: neonki mają obgryzione ogonki

#4

Post autor: jollantta »

a czy to możliwe, żeby bocje (takie po 3cm) atakowały inne ryby?

Dein

Re: neonki mają obgryzione ogonki

#5

Post autor: Dein »

Możliwe. Zwłaszcza kiedy mają za ciasno. Jakie właściwie masz teraz rybki i ile?
A ogonek teoretycznie odrasta. W praktyce - tak różnie. Zależy od rodzaju uszkodzenia, warunków, żywienia.

Autor
jollantta
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: pn gru 29, 2008 6:47 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: neonki mają obgryzione ogonki

#6

Post autor: jollantta »

teraz mam mnustwo wczoraj wyklutego narybku gupików (niestety nie policzę) 3 bocje ok. 3 cm, glonojada 4 cm. małego żółtego ok 2 cm, 4 neonki duże ines... i 6 małych, 2 czarne neonki małe, i klikagupikówz poprzedniego tarła i 2 krewetki ok 1 cm. Wiem,że do 50 jest ich za dużo, ale na razie są małe, to się mieszczą, a za tydzień lub dwa będzie większe akwarium:) Poza tym jak gupiczki dorosną to ich oddam :)) O ilewcześniej miwszystkie nie padną :((

Dein

Re: neonki mają obgryzione ogonki

#7

Post autor: Dein »

To akwarium nigdy nie wyjdzie na prostą.
Jeśli masz ciasnotę, nie kupuj nic więcej, bo będą konflikty, choroby i ogólna apokalipsa.
Tak - neony powinny być w stadzie, ale to stado powinno mieć zapewnioną życiową przestrzeń. Jeśli nie masz warunków dla stada ryb, już lepiej wyjdą na tym, że jest ich za mało.
Bardzo lubię zwierzątka, więc Cię tak od serca proszę - najpierw urządź to drugie akwarium, pozwól mu dojrzeć, potem dopiero cokolwiek dokupuj czy przenoś do nowego lokum. Chyba że pragniesz powtórki z rozrywki.
Nadmiar kasy wydaj na małe akwarium do kwarantanny, gdzie będziesz mogła obserwować świeżo zakupione rybki przed zapoznaniem ich z resztą towarzystwa, a w razie czego - leczyć je w izolacji, nie lejąc lekarstw do tego rozchwianego akwarium, z którym od początku są problemy.
A także - czytaj o rybach, które kupujesz, zanim je kupisz. Mam cichutką nadzieję, że te bocje to jakaś karłowata odmiana.
Ostatnio zmieniony śr lut 04, 2009 11:20 pm przez Dein, łącznie zmieniany 1 raz.

Pac
Uczestnik
Posty: 21
Rejestracja: pn gru 22, 2008 3:47 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: neonki mają obgryzione ogonki

#8

Post autor: Pac »

Tak dodam, że zanim kupisz akwarium to powiedz, jakie masz bocje? Jeśli wspaniałe to zagospodaruj sobie trochę miejsca na baniak 300l :]
Ostatnio zmieniony pt lut 06, 2009 1:22 am przez Pac, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: neonki mają obgryzione ogonki

#9

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Podobno sprawa już jest wyjaśniona, więc na prośbę jollantty zamykam
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Zablokowany