Pierwsze akwarium - 112l

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:

Autor
Respen
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: czw maja 14, 2020 10:35 pm
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#1

Post autor: Respen »

Na wstępie chciałbym się przywitać :papa:

Od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem założenia akwarium i wreszcie nadszedł ten czas. Poczytałem mnóstwo artykułów, obejrzałem filmy na YT i nadal mam w głowie pytania :)

Już wiem, że zazwyczaj trzeba pisać konkretnie, a więc:
- akwarium "towarzyskie" z dużą ilością roślin - nie wiem bo nie znam się czy LT,HT czy jeszcze inny MT :)
- szkło - Zestaw Akwarystyczny Aquael Classic Box 80 AKWARIUM 112L Pokrywa LED
- oświetlenie - tam jest Aquael LEDDY TUBE RETRO FIT SUNNY (opis producenta) – znając życie to pewnie za słabe oświetlenie więc dorzucę drugi taki sam moduł - pytanie czy wystarczy?
- rośliny na początek jakieś mało wymagające, ale chciałbym kupić te in-vitro – tu pytanie czy w związku z tym, że one są małe a pod żwirem będzie substrat to czy nie dojdzie do jakiegoś masowego ataku glonów? – czy lepiej kupować większe roślinki, może tu od kogoś na forum? :)
- podłoże – myślałem o JBL ProFlora AquaBasis Plus, na to siatka żeby nie wypłynęło i na to żwirek kwarcowy czarny 1-3mm, ale słyszałem że i na zwykłym żwirku z mało wymagającymi roślinami dałbym radę, co sądzicie?
- filtr Aquael Uultramax 1000 – chyba wystarczy?
- obsada – tu chciałbym neonki Innesa lub czerwone (20/15 sztuk), kiryski panda/otoski (6-8sztuk) i prętnika karłowatego (wiem że haremik więc 1+2) no i może krewetki amano (nie wiem jeszcze ile) – tu pytanie czy taki zestaw i ich warunki życia będę współgrały (gdzieś czytałem np. że neonki i kiryski mają różną tolerancję na temp. i 25 stopni nie będzie jednak idealne dla nich bo jedne wolą 24 drugie trochę cieplejszą wodę), może coś dodać ale żeby nie było zupy rybnej?
- do tego na razie bimbrownia, później butla CO2,
- jak będzie potrzeba to filtr RO3.

Mieszkam na Tarchominie, parametry wody sprawdzałem na stronie MPWiK i tutaj też pytanie, głównie do sąsiadów - jak dajecie radę z taką (twardą) wodą w Waszych akwariach - może inna obsada niż chce, jakie rośliny?

Plan jest taki, żeby zacząć to kupować pod koniec maja i start jakoś na początku czerwca.

Poproszę o poradę czy to co napisałem ma sens, jeśli nie to czekam na sugestie i porady :)
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#2

Post autor: Lech-u »

Respen pisze: czw maja 14, 2020 11:01 pm Na wstępie chciałbym się przywitać
Witaj na FAWA!
Respen pisze: czw maja 14, 2020 11:01 pm akwarium "towarzyskie" z dużą ilością roślin
Według Twojego opisu, to na pewno nie będzie LT. Ale to ma mniejsze znaczenie.
Jeśli chcesz coś wrzucić pod żwirek (czy czarny czy zwykły, to rzecz gustu) to zastanów się nad ziemią ogrodową.
Akwarium "na ziemi" w układzie "towarzyskie z dużą ilością roślin" a jednocześnie z oświetleniem z zestawu i nawożeniem CO2 to według mnie najlepsze rozwiązanie.
Mam 3 akwaria i właśnie to z ziemią sprawia mi najmniej kłopotów. Nie mam ani pół widocznego glona w tym akwarium.

Jeśli masz faktycznie twardą wodę w kranie to od razu pomyśl o RO. Myślę, że im wcześniej w to zainwestujesz tym mniej niepowodzeń w przyszłym akwarium.

Zakres temperatury: w sumie stopień w górę czy w dół to dla większości ryb żadna różnica, szczególnie w akwarium towarzyskim. Bo i tak prawdopodobnie nie będziesz ich rozmnażał, no, chyba, że samo tak wyjdzie. Więc tym się nie martw.

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#3

Post autor: DanielP »

Witam na fawa. Jeżeli chodzi o podłoże to możesz zastosować ziemię lub torf i przysypać ją/go piaskiem wymieszanym z drobnym żwirkiem rzecznym. Większość roślin powinna sobie w takich warunkach poradzić a i ryby ( kiryski) będę Ci za to wdzięczne. Dla kirysków wskazany jest piasek więc muszą go mieć w zbiorniku choćby małą plażę. Nie znam się na CO2 więc w tej kwestii się nie wypowiem ale wiem,że jest to dość ryzykowna zabawka,którą dość szybko mroźna zabić ryby. Jeżeli chcesz mieć łatwe w uprawie rośliny to CO2 moim zdaniem będzie Ci zbędne. Teraz kilka słów w kwestii obsady. Moim zdaniem nie będzie dobrym połączenie corydoras panda z p.axelrodi. Kiryski te preferują chłodniejszą wodę powiedzmy,że ok 21-24 stopni natomiast dla neonów czerwonych minimum to 25 stopni C. Poza tym neony czerwone rosną dość spore i mogą mieć zbyt ciasno w twoim zbiorniku. Może warto byłoby zamienić je na podobny gatunek, który preferuje chłodniejszą wodę czyli neony innesa?Odnośnie parametrów wody to wszystko zależy od tego, od kogo nabędziesz ryby tzw. w jakich warunkach były trzymane. Jeżeli były trzymane na twardej wodzie to w twoim zbiorniku woda powinna mieć do nich zblizone parametry . Z czasem możesz zakupić filtr RO i stopniowo obniżać twardości i przyzwyczajać do nich twoje ryby.

Krolic
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#4

Post autor: Krolic »

Cześć. Dodam swoje trzy grosze o wodzie... woda na Tarchominie/Białołęce jest bardzo twarda. Myślę że szybko siegniesz po filtr ro..
Jak będziesz szukał butli co2 to daj znac zalega mi jedna w schowku po roślinny akwarium - dogadamy sie :D

Do cieplejszej wody polecam kirysa sterby :)

Wystrzały glonów.... nawet najwięksi specjaliści w którejś chwili coś przegięli i mieli piekne glony.. wiec nimi sie nie ma co przejmować tylko je zwalczać.. a w tym na pewno pomoze CI panowanie nad parametrami wody.. czyli filtr ro i testy..

Filtr Aquael Uultramax 1000.. myśle ze za te samie pieniadze mozesz rozwazyc cos innego.. ale ja nie jestem zwolennikiem tej firmy i nie jestem bez stronyn... grzałki tej firmy gotowały mi ryb, i dwukrotnie filtr zewnętrzny stracił szczelność i miałem piękne powodzie :)

Co do roslin - pytaj na forum.. zawsze sie ktoś znajdzie co odda zieleninę z przycinek.

Fajnie że sie przygotowujesz merytorycznie a nie lecisz na "pałe" - powodzenia

Autor
Respen
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: czw maja 14, 2020 10:35 pm
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#5

Post autor: Respen »

Dzięki za szybkie i fachowe odpowiedzi :)

To teraz troszkę podsumowując:
- filtr RO3 - tak myślałem że bez niego nie da rady z taką wodą ;)
-podłoże - mogę założyć akwarium na ziemi ogrodowej, czytałem że wystarczy taka zwykła - pytanie czy jakoś specjalnie ją trzeba przygotować no i jak gruba warstwa skoro na to poszedłby żwirek kwarcowy czarny 1-3mm?
- obsada - bardziej myślałem właśnie o neonku Innesa i do tego kirysek właśnie (lub otosek - zależy co łatwiejsze w obsłudze i komu bardziej pasuje ten żwirek :) ) i jak z tymi krewetkami amano przy tym - ile?
- filtr - jeśli nie Aquael Ultramax 1000 to jakie w podobnej cenie i dobre? Myślę raczej o kupnie nowego niż szukaniu dobrego "używanego" - w tym przypadku trochę zachodu a wolę jednak mieć gwarancję jakby coś :)
Jak będziesz szukał butli co2 to daj znac zalega mi jedna w schowku po roślinny akwarium - dogadamy sie :D
- będę pamiętał, dzięki :)

Krolic
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#6

Post autor: Krolic »

Respen pisze: pt maja 15, 2020 7:01 pm filtr - jeśli nie Aquael Ultramax 1000 to jakie w podobnej cenie i dobre? Myślę raczej o kupnie nowego niż szukaniu dobrego "używanego" - w tym przypadku trochę zachodu a wolę jednak mieć gwarancję jakby coś
- ja lubie Eheima.. jeżeli będziesz decydował sie na eheim classic to ma jeden błąd - brak zaworów do zamykania wody - trzeba je oddzielnie kupić. W przypadku eheim profesional cena jest wyższa ale jest bardziej komfortowy... Jak masz nadwyżkę finansowa to polecam termofiltry... ja kupiłem pierwszy w tym roku i nie mam tej cholernej grzałki w akwarium :)

bez filtru R0 dasz rade jak najbardziej.... ale będzie to gra na poziomie hard... a po co sie zniechęcać :)

CO do Ziemi ogrodowej - raz zakładałem takie akwarium i po za tym co wyczytasz w necie - a jest masa porad, to na co ja zwracałem uwage:
- ziemia bez nawozów sztucznych.
- dodałbym lignit.. dobre źródło żelaza a tego miałem braki w roślinniaku.
- dodawałem keramzyt żeby trochę zminimalizować strefy bez tlenowe..nie wiem czy to działało ale nie zaszkodziło :)
- podmiany wody i testy.. na początku musisz często robić testy. Ziemia u mnie naprawdę wywalała duzo na poczatkyu do slupa wody. Jak już CI sie rośliny rozrosną to sobie poradza z tym.

Ja miałem ziemie pod piachem drobnyn.. dalem 2 cm ziemi lekko przygniecionej i na to 4 cm piachu.. jedna rada to odsuń ziemie od przebiegów akwarium tak żebyś mial komfort sprzeatania.. ja zrobile troche za malo miejsca i mnie to wkurzało :)


co do obsady... a to już pozostawiam innym... :) gdybys szukał kirysów sterby to mam malutka hodowle :)

Boro1

Pierwsze akwarium - 112l

#7

Post autor: Boro1 »

A dlaczego wszyscy polecacie ziemię ogrodową? Nie twierdzę, że może być zła czy nieskuteczna, niemniej (z własnego doświadczenia) polecam podłoże aktywne znanego producenta. Po pierwsze pewność, że coś do słupa wody nie przeniknie, po drugie stabilizuje i obniża pH wody.
Owszem wydasz więcej, ale masz pewność i mniej kłopotów.

Krolic
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#8

Post autor: Krolic »

Boro1 pisze: pn maja 18, 2020 1:58 pm A dlaczego wszyscy polecacie ziemię ogrodową?
zaraz polecamy... kolega pytał o ziemie... a ja wybierałem ziemie ze względów ekonomicznych :)

Autor
Respen
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: czw maja 14, 2020 10:35 pm
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#9

Post autor: Respen »

Krolic pisze: pn maja 18, 2020 11:53 am bez filtru R0 dasz rade jak najbardziej.... ale będzie to gra na poziomie hard... a po co sie zniechęcać
Na filtr już na pewno się zdecyduje w związku z wodą na Tarchominie.
Krolic pisze: pn maja 18, 2020 11:53 am CO do Ziemi ogrodowej - raz zakładałem takie akwarium i po za tym co wyczytasz w necie - a jest masa porad, to na co ja zwracałem uwage:
- ziemia bez nawozów sztucznych.
- dodałbym lignit.. dobre źródło żelaza a tego miałem braki w roślinniaku.
- dodawałem keramzyt żeby trochę zminimalizować strefy bez tlenowe..nie wiem czy to działało ale nie zaszkodziło
- podmiany wody i testy.. na początku musisz często robić testy. Ziemia u mnie naprawdę wywalała duzo na poczatkyu do slupa wody. Jak już CI sie rośliny rozrosną to sobie poradza z tym.
Poczytałem trochę ostatnio i zastanawiam się nad ziemią, znalazłem gdzieś nawet jakiś przepis na mieszankę - ziemia ogrodowa, keramzyt, torf kwaśny i glina - na to żwirku z 5 cm.

No i zacząłem się zastanawiać czy jednak nie spróbować z trochę większym akwarium, ale boję rozmiaru na początek :hmm: - 160l (100x40x40) lub 180l (100x40x45) - żona wychodzi z założenia że jak będzie wszystko ok w 112l to można pomyśleć o większym, ale gdzieś tam myślę że może od razu trochę większe ;) Jakbym się zdecydował to wtedy pewnie już inny filtr- odpada Eheim z serii profesional - aż tyle chyba jednak chwilowo nie mam kasy :)
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#10

Post autor: Ziemiojad »

Od końca to wszystko jest. Jakie ryby chcesz hodować? I dopiero wybieraj podłoże.

Autor
Respen
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: czw maja 14, 2020 10:35 pm
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#11

Post autor: Respen »

Tak jak pisałem w pierwszym poście - neonki, otoski, może kiryski, do tego prętnik karłowaty i krewetki amano 😊

Krolic
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#12

Post autor: Krolic »

Respen,
Respen pisze: pn maja 18, 2020 9:36 pm ale boję rozmiaru na początek
czym większe akwarium tym łatwiej.. duże zbiorniki więcej błędów wybaczają.. to nie jest ściema żebmy mieć co raz większe akwarium :)
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#13

Post autor: Ziemiojad »

Kiryski na kamieniu? Będzie bolało.
I sprawdź teraz temperatury w jakich żyją ryby które wybrałeś.

Krolic
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#14

Post autor: Krolic »

Ziemiojad, bardzo odważnie mówisz ludziom co maja robić.. nie bardzo opisując dlaczego.. czemu nie może dopasować obsady do podłoża które chce użyć?
Ziemiojad pisze: wt maja 19, 2020 11:33 am Kiryski na kamieniu? Będzie bolało.
co wnosi ten wpis? Respen, Kirysy faktycznie lubią kopać w podłożu w poszukiwaniu żarcia .. i kamienie mogą je kaleczyć... chociaż mi nigdy się to nie zdarzyło.... dobrze jest gdy maja trochę piachu do przekopywania
Ostatnio zmieniony wt maja 19, 2020 12:16 pm przez Krolic, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
Respen
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: czw maja 14, 2020 10:35 pm
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#15

Post autor: Respen »

Sprawdzałem już w jakiej temp. żyją rybki. Myślałem że 1-3mm jest na tyle drobny, że nie będzie problemem, ale jeśli tak to pewnie jakaś plażę im zrobię. Specjalnie nawet wybierałem kwarcowy żwirek bo wiem że bazaltowy zatwardziałego wodę i ma ostre krawędzie.
Co do filtra to jaki byłby dobry jeśli zdecydowałbym się jednak na to 160l? 😊

Krolic
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#16

Post autor: Krolic »

Respen, ja bym CI namawiał na używkę eheima... na olx wisi kilka ogłoszeń do 200 zł... zmieniasz uszczelkę (tylko na orginał) i masz filtr który długo popracuje. do tego wyjedziesz na weekend i nie bedziesz myslał cały wyjazd o tym czy perdolło czy nie perdolło.. Grzałka czy swiatełko jak walnie to najwyzej pdan Ci rosliny lub ryby... przykro ale do przeżycia... jak walnie CIe filtr i zalejesz mieszkanie wodą to coś mi sie wydaje ze w akwaruium juz raczej tylko chomik będzie biegał :D Oczywiście jest to moje zdanie :)
Dodano do tego postu po 1 minucie 52 sekundach
https://www.olx.pl/oferta/filtr-eheim-2 ... 3b161b8978 filtr do 250 l.
Ostatnio zmieniony śr maja 20, 2020 9:52 am przez Krolic, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
Respen
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: czw maja 14, 2020 10:35 pm
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#17

Post autor: Respen »

Na początek powiem, że jednak zostaje 112l - w przyszłości jak się sprawdzę jako akwarysta amator najwyżej kupi się coś większego, a ten pójdzie do sypialni :)
Krolic pisze: śr maja 20, 2020 9:50 am Respen, ja bym CI namawiał na używkę eheima... na olx wisi kilka ogłoszeń do 200 zł...
Co do filtra - na pewno nowy a nie używany. Wolę mieć gwarancje, nie znam się aż tak żeby kupować używane - może przy drugim akwarium kiedyś ;) Zastanawiam się tylko nad tym co wymieniłeś - oferta z linka jest do 2213, ja myślałem raczej o 2215 (już są z zaworami) lub 2271 (ma prefiltr). Który będzie się nadawał do 112l?

Krolic
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#18

Post autor: Krolic »

[/quote]
Respen pisze: śr maja 20, 2020 8:44 pm 2215 (już są z zaworami) lub 2271
oba będą robić robotę w 112 - ja mam taka zasadę co do filtrów kubełkowych - jak mam akwarium 200 l to filtr kupuje do 300.. jak 100 to filtr do 150 - 200 :)
moim zdaniem 2271 będzie wygodniejszy.
Ostatnio zmieniony czw maja 21, 2020 9:10 am przez Krolic, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#19

Post autor: Ziemiojad »

Krolic, masz pretensje że nie pochwalilem twojego akwarium? Ma potencjał ale kolorowe kamienie i doniczki w akwarium? Paletki tam podobno chciałeś trzymać...
No właśnie polecam najpierw wybrać ryby a potem pomyśleć o wystroju, podłożu, roślinności. Oczywiście każdy robi jak chce i jak mu się podoba.

Krolic
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#20

Post autor: Krolic »

Ziemiojad, słoneczko Cie przygrzało :) poprostu tłumacza nowej osobie czemu cos piszesz jak jesteś takim specem.
a co do mojego akwarium jak bede chcial tam miec krasnale ogrodowe to bede mial krasnale ogrodowe
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Pierwsze akwarium - 112l

#21

Post autor: Komarowa »

Off Topic
Panowie, nie zaśmiecajmy wątku Respen, polecam PW do tego typu wymiany zdań. Dziękuję.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

Krolic
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#22

Post autor: Krolic »

Respen, podjałeś juz jakies decyzje? bardzo mnie ciekawi jak dalej pójdziesz z tym akwarium :) Jak zaczniesz coś w nim grzebać to wstawiaj zdjęcia :)
jak bys chciał rośliny to mam do oddania lotosa zielonego, pistie i jakas szczepke nymphoides bez ślimaków :)

Autor
Respen
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: czw maja 14, 2020 10:35 pm
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#23

Post autor: Respen »

Krolic pisze: pn maja 25, 2020 10:09 am Respen, podjałeś juz jakies decyzje?
Tak, decyzje podjęte :) W przyszłym tygodniu składam zamówienia i jak tylko wszystko skompletuje to biorę się za pracę - oczywiście jak skończę to pochwale się zdjęciami :)

A stanęło na:

- akwarium 180l (100x40x45) :duży uśmiech:
- oświetlenie led 2x16W (świetlówkowe 2x39W), później jak trzeba będzie to dołożę kolejny moduł
- filtr - tu jeszcze nie wiem do końca: Eheim 2273 (trochę drogo :( ), Ultramax 1500 (zapewne ten) lub Fluval 307 :?:
- podłoże - ziemia ogrodowa i na to żwirek kwarcowy czarny 1-3mm (bez piasku)
- roślinki - na początek mało wymagające -
Krolic pisze: pn maja 25, 2020 10:09 am jak bys chciał rośliny to mam do oddania lotosa zielonego, pistie i jakas szczepke nymphoides bez ślimaków
tutaj pewnie się zgłoszę :)
- filtr RO

Obsada: nie mam pojęcia - będzie to akwarium zarośnięte (jak urosną roślinki) towarzyskie. Chyba zrobię tak, że jak już popracuje akwarium z 2-3 tygodnie to sprawdzę parametry i wtedy będę pytał co tam można wpuścić ;) bo chciałbym chyba gurami mozaikowe lub prętnika karłowatego (ale te podobno są słabe genetycznie) i coś do tego co będzie pasowało ;)

Taki jest plan :)

Krolic
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#24

Post autor: Krolic »

Siemka Respen, jak idzie? :)

Autor
Respen
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: czw maja 14, 2020 10:35 pm
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#25

Post autor: Respen »

Powoli do przodu 😊 Niestety mały remont się przedłużył i dopiero wczoraj odebrałem akwarium:
Obrazek

Filtr będzie na poniedziałek, do tego czasu ogarnę ziemie i żwirek, a w sobotę zamówię roślinki tak aby do przyszłego weekendu dojechały i zaczynam działać 😊
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Pierwsze akwarium - 112l

#26

Post autor: Komarowa »

Działaj :)
Czekamy na fotorelację.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

Krolic
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#27

Post autor: Krolic »

Respen, powoli ale do przodu :) najfajniejszy etap teraz - urządzanie baniaczka :)
Dodano do tego postu po 8 dniach 2 godzinach 43 minutach 24 sekundach
Respen, jak idzie? Czekam z niecierpliwością co tam wykombinowałeś już :)
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#28

Post autor: Ziemiojad »

Fajny zakątek.

Autor
Respen
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: czw maja 14, 2020 10:35 pm
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#29

Post autor: Respen »

Jak narazie zbieram fanty, dojeżdżają kurierami. W sobotę zaczynam bo wtedy będę miał czas. Jak tylko skończę to wrzucę foteczke 🙂
Dodano do tego postu po 2 dniach 3 godzinach 38 minutach 9 sekundach
Skończone :) ziemia i żwirek położona, baniaczek zalany, roślinki wsadzone, filtr działa (na zdjęciu jeszcze nie) :)

Obrazek

Dojdą jeszcze skały gdzieś po środku, ale nie dojechały dzisiaj. Teraz czekam na konstruktywną krytykę :)
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Pierwsze akwarium - 112l

#30

Post autor: mariom222 »

krytykować, albo raczej doradzać będziemy dopiero jak pojawią się glony, czego mam nadzieję unikniesz, póki co jak widać dobrze sobie radzisz :oklaski:

i daj znać jak poszło Ci z kalibracją grzałki bo to ciężka sprawa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”