Dziennik budowy

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Dziennik budowy

#1

Post autor: Lech-u »

Szukam kogoś kto wie jak prowadzić dziennik budowy domu jednorodzinnego lub może pokazać jakiś dziennik budowy "na wzór".

Może ktoś z Was właśnie buduje dom i może pomóc?

Chodzi mi o rodzaje wpisów do dziennika budowy. Przykłady.

Nie pytam o prawo budowlane ani o to kto może wpisywać do dziennika budowy, a jedynie o same wpisy do takiego dziennika.

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Dziennik budowy

#2

Post autor: don_Vall »

W dzienniku musisz (Kierownik budowy) musi wpisywać każdą istotną czynność wykonywaną na budowie.
Na początek tyczenie przez geodetę (to powinien wpisać uprawniony geodeta). TO jest rozpoczęcie budowy. Później kolejne etapy robót: fundamenty, ściany, dach, ściany działowe, stolarka.
Kierownik budowy powinien wiedzieć takie rzeczy gdyż to i tak on odpowiada za proces budowy.

Darek
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Dziennik budowy

#3

Post autor: Lech-u »

don_Vall pisze: pt sty 31, 2020 2:13 pm W dzienniku musisz (Kierownik budowy) musi wpisywać każdą istotną czynność wykonywaną na budowie.
To wiem.
Tak mówi Prawo Budowlane.

Mi chodzi o przykładowe wpisy dotyczące poszczególnych etapów budowy.
Kierownik budowy prawdopodobnie wie, ale ja nie wiem, co wpisać.


Jako inwestor mam pełne prawo dokonywać wpisów do Dziennika Budowy (na takich samych zasadach jak kierownik budowy).

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Dziennik budowy

#4

Post autor: don_Vall »

Niby możesz wpisywać jako inwestor ale są to tylko zapiski.
Zapisy dotyczące wykonywania robót (tzn odnośnie ich prawidłowego wykonania) wpisuje tylko Kierownik budowy lub Inspektor nadzoru inwestorskiego (mogą jeszcze uprawnione Organa).
Jako inwestor możesz dokonywać wpisów dotyczących powołania/odwołania/zmiany Kierownika budowy lub Inspektora nadzoru inwestorskiego.
Możesz jeszcze wykonywać wpisy, które będą potwierdzały zakres rzeczowy wykonanych robót. Mogą one służyć np do rozliczeń z wykonawcą.

Za prawidłowość prac zawsze odpowiada Kierownik budowy.

Darek
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Dziennik budowy

#5

Post autor: Lech-u »

don_Vall pisze: pn lut 03, 2020 8:18 am Za prawidłowość prac zawsze odpowiada Kierownik budowy.
Za prawidłowość prac odpowiada KierBud.
To wiem.

Masz może przykładowe wpisy do Dziennika?

Jako inwestor, chciałbym, żeby wpisy robione przez KierBuda były poprawne, a na pewno akceptowalne przez PINB, żeby nie mieć potem problemów przy Zawiadomieniu o Zakończeniu Budowy oraz przy uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie budynku.

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Dziennik budowy

#6

Post autor: don_Vall »

tak jak pisałem wcześniej. Musi być napisane co zostało zrobione.
Książkowo to powinno tak wyglądać: Rozpoczęto prace (np wykopy pod fundamenty), następny wpis - zakończono wykopy. Można rozkładać na czynniki pierwsze np każdy odcinek oddzielnie.
Najważniejsze jest rozpoczęcie robót, tyczenie przez geodetę i później wpis, że roboty zakończono (całość budowy) do tego Kierownik składa jeszcze oświadczenie do PiNBu (też o zakończeniu prac i że są wykonane prawidłowo).
Jak masz zawiadomienie to nie masz wniosku o użytkowanie. Można coś takiego wymagać po upływie terminu na kontrolę przez PINB.

Darek
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”