Aquascape Warszawa

Czyli sztuka tworzenia podwodnych aranżacji
Awatar użytkownika

Autor
tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Aquascape Warszawa

#1

Post autor: tomekm »

Cześć wszystkim :)

Oglądając programy aquascapingowe na YouTube zauważyłem ze w dużej liczbie światowych stolic mają grupy aquascapingowe które współpracując ze sobą napędzają się do robienia coraz fajniejszych akwarii. Czy byli by chętni na stworzenie takiej warszawskiej grupy? Chętnie podejmę dyskusje na ten temat.

Jeśli taki pomysł już był to przepraszam i chętnie dowiem się co z niego wyszło.
Pozdrawiam
TomekM
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Aquascape Warszawa

#2

Post autor: Lech-u »

A jak by to miało wyglądać?


Czy to jakaś formalna grupa?
Co się robi w takiej grupie?
Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dołączyć?
Jak Ty to widzisz?
Awatar użytkownika

PawelWaw
Uzależniony
Posty: 537
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Aquascape Warszawa

#3

Post autor: PawelWaw »

Ja znam - właściwie znałem dwie takie grupy. Aquascaping Team Warsaw i Aquascaping Team Poland. ATW nie istnieje, ATP chyba też.

Wysłane z mojego LG-V30 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Autor
tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Aquascape Warszawa

#4

Post autor: tomekm »

Dzięki za odzew.
Chciałbym żeby była to grupa hobbystyczna, bez przynależności do jakiegoś sklepu itp. Może podłączona pod forum.
Co do formalności to na pewno fajnie by było gdyby skład był w miarę stały wiec jakieś zapisy by się przydały.
Bez specjalnych warunków przyjęcia, każdy może być entuzjastą tego rodzaju akwarystyki wiec nie powinnismy zabraniać innym się dokształcać.
Chodzi mi o grupę ludzi która mogła by się nawzajem napędzać do tworzenia lepszych prac. Dzielić się umiejętnościami, kontaktami i wolnymi myślami.
Fajnie by było gdyby udało się robić cykliczne spotkania towarzyskie jak i np. Praktyczne spotkania w domach uczestników w celu pomocy przy tworzeniu zbiorników. Po prostu grupa kolegów którzy mogli by na siebie liczyć i rozwijać się.

Paweł a podzielisz się wiedzą dlaczego nie wyszło?
Pozdrawiam
TomekM
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Aquascape Warszawa

#5

Post autor: Lech-u »

Na forum można zrobić dział pt. Aquascaping.
Ja testem przekonany, że każda grupa to konkretni ludzie.

Więc pytanie czy znajdziemy choćby kilky pasjonatów Aquaskapingu.

Myślę, że warto by napisać czym tak naprawdę zajmuje się ta gałąź akwarystyki.

Chętnie wspomoge technicznie ten pomysł.

Podoba mi się.
Awatar użytkownika

Autor
tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Aquascape Warszawa

#6

Post autor: tomekm »

Myśle że oddzielny dział to dobry pomysł na początek, potem zobaczymy jak to się rozwinie i wtedy może bardziej sformalizujemy.
Pozdrawiam
TomekM
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Aquascape Warszawa

#7

Post autor: Komarowa »

Warto spróbować.
Podwodne ogrody są piękne.
Kto wie :) może odkryjemy wśród nas kolejnego Adamka.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

PawelWaw
Uzależniony
Posty: 537
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Aquascape Warszawa

#8

Post autor: PawelWaw »

A kto to jest adamek.

Wysłane z mojego LG-V30 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Aquascape Warszawa

#9

Post autor: Komarowa »

Michał Adamek.
Mistrz Europy w aquascapingu :)
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

PawelWaw
Uzależniony
Posty: 537
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Aquascape Warszawa

#10

Post autor: PawelWaw »

Haha, w aquascapingu nie ma mistrzostw Europy, więc to musi być jakiś samozwańczy mistrz.

Wysłane z mojego LG-V30 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Autor
tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Aquascape Warszawa

#11

Post autor: tomekm »

Właśnie takich rzeczy chciałbym unikać w grupie. Nie ma co się kłócić i wywyższa, najważniejsze ze wszyscy lubimy to samo i chcemy się uczyć.
Pozdrawiam
TomekM
Awatar użytkownika

PawelWaw
Uzależniony
Posty: 537
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Aquascape Warszawa

#12

Post autor: PawelWaw »

Ja nie chcę się kłócić, chciałem tylko wyjaśnić, iz nie ma ligi aquascapingu. Są różne konkursy mniej lub bardziej prestiżowe itd.

Wysłane z mojego LG-V30 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Aquascape Warszawa

#13

Post autor: Komarowa »

Samozwańczy czy nie :) robi fajne rzeczy.

tomekm, :oklaski:
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

PawelWaw
Uzależniony
Posty: 537
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Aquascape Warszawa

#14

Post autor: PawelWaw »

Nie przeczę, ale są w Polsce dużo lepsi aquascaperzy np. Grzegorz Grzegorowski czy Marcin Zając, którzy zostawiają Adamka daleko w tyle.

Wysłane z mojego LG-V30 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Aquascape Warszawa

#15

Post autor: Lech-u »

Wiecie, że każda ocena na każdym konkursie jest wielce subiektywna?

Ważne, że to co robią zwycięzcy lub laureaci podoba się zwykłym użytkownikom i mogą się w jakiś sposób inspirować ich pomysłami i projektami.

Kto wchodzi do "klubu"?
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Aquascape Warszawa

#16

Post autor: Komarowa »

To może nowy dział Lech-u, ?
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

Blurp
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: czw maja 02, 2019 2:06 pm
Lokalizacja: Śródmieście/Mokotów
Płeć:

Aquascape Warszawa

#17

Post autor: Blurp »

tomekm pisze: sob lis 23, 2019 8:43 pm Dzięki za odzew.
Chciałbym żeby była to grupa hobbystyczna, bez przynależności do jakiegoś sklepu itp. Może podłączona pod forum.
Też śledzę te zagraniczne YouTuby o których wspominałeś na początku. Niestety zazwyczaj nie dość że prywatnie zarabiają lepiej, to mają wsparcie jakiejś dużej firmy, która pomaga im finansowo w zamian za reklamę. Aquascaping jest drogi jak na polskie realia. Jeżeli jedyne finansowanie ma być prywatne to obawiam się że szybko by się okazało że mało kto w grupie regularnie ma coś nowego do zaprezentowania.

W Polsce najbliższy temu co Ci się podoba zagranicą byłby pewnie Aquael z ich corocznym konkursem aquascapingowym - może powstała naokoło tego jakaś trzymająca się razem społeczność? Aquael nie ma swoich forów, ale może jest gdzieś jakiś Discord?
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Aquascape Warszawa

#18

Post autor: Lech-u »

Chętnie zrobię nowy dział, jeśli tylko będę wiedział i miał co do niego wsadzić.

Więc czekam na propozycje.

Może na początek jakieś opisy czym zajmuje się Aquaskaping?
Może relacje z konkursów?
Mowę własne doświadczenia?
Awatar użytkownika

Autor
tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Aquascape Warszawa

#19

Post autor: tomekm »

Myślę że warto zacząć od działu potem można pomyśleć o sponsorach itp.
Jeśli będziemy prężni i zaangażowani to i firmy sponsorujące się znajdą. Sam z resztą będę mógł z tej strony pomóc. Ale sponsor nie zainwestuje w tak młodą grupę.

Lechu jak najbardziej ale żeby pisać to musi być dział bo inaczej nie wiadomo gdzie co pisać i może zrobić nie chaotycznie.

Ja od Siebie mogę pomóc w realizacji konkursu forumowego o takiej tematyce i do kilku osób ugościć w swoim studio gdzie można będzie prowadzić jakieś prace. Do tego mogę zdobyć zniżki na wiele produktów co może pomóc uczestnikom.
Ostatnio zmieniony sob lis 23, 2019 10:49 pm przez tomekm, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
TomekM
Awatar użytkownika

Blurp
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: czw maja 02, 2019 2:06 pm
Lokalizacja: Śródmieście/Mokotów
Płeć:

Aquascape Warszawa

#20

Post autor: Blurp »

Dział na forum to dobry start. Jedno podforum w "Akwarystyce" by wystarczyło na początek. Przykleić jeden temat do wrzucania konkursów, jeden do dzielenia się swoimi/znalezionymi w internecie zdjęciami i zobaczyć jakie będzie zainteresowanie. Jeśli zaczną się obok nich pojawiać nowe w wystarczającej ilości, można zacząć myśleć o większej organizacji.

Ja bardzo chętnie dołączyłbym do takiej grupki, choć nie mam do zaoferowania nic więcej ponad jeden postawiony właśnie aquascape i skrawki amatorskiej wiedzy o temacie.
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Aquascape Warszawa

#21

Post autor: mariom222 »

PawelWaw pisze: sob lis 23, 2019 9:17 pm w aquascapingu nie ma mistrzostw Europy,
kiedyś oglądaliśmy na forum mistrzostwa świata, dziwne że nie ma mistrzostw europy :niespodzianka:



sam w tym temacie jestem dość słaby więc pewnie dlatego zerkam na filmiki typu ,,jakby to zaaranżować,,
wasz sklep też się załapał :)

viewtopic.php?f=10&t=38527&p=349573#p349573

fajny ten pomysł z nowym działem
zastanawiam się w czym mógłbym tu pomóc
może wspomógłbym chętnych do zabawy jakimiś zbiornikami czy filtracją?
Awatar użytkownika

PawelWaw
Uzależniony
Posty: 537
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Aquascape Warszawa

#22

Post autor: PawelWaw »

IAPLC to bardzo prestiżowy konkurs aquasnapingowy, organizowany przez ADA. Jest też wersja Europejska tego konkursu - EAPLC. Rzeczywiście przez "wielu" uważany jest za mistrzostwa.

Wysłane z mojego LG-V30 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Autor
tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Aquascape Warszawa

#23

Post autor: tomekm »

Uważam że przy okazji spotkania forumowego można by o tym porozmawiać na żywo.
Decyzje co do działu zostawiam Lechowi bo to i tak w jego gestii. Jeśli będzie to na pewno treścią podstawowa się szybko zapełni.
Ja proponuje dział aquascaping, i potem do niego poddział z nazwa grupy wtedy ten co będzie chciał należeć będzie tam pisał a ten co tylko pogadać o aquascapingu to na głównej.
Pozdrawiam
TomekM
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Aquascape Warszawa

#24

Post autor: Lech-u »

No to nowy dział już jest: Aquaacape FAWA, czyli sztuka tworzenia podwodnych aranżacji

Zapraszam do publikowania swoich osiągnięć w tym temacie.
Można zakładać swoje tematy w tym dziale.

Filmiki, zdjęcia, opisy, pomysły.

Wszystko wskazane!

OharaWymiatashi
Uczestnik
Posty: 43
Rejestracja: pn lis 27, 2017 8:33 am
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Tomek

Aquascape Warszawa

#25

Post autor: OharaWymiatashi »

Lech-u pisze: pn lis 25, 2019 7:50 am No to nowy dział już jest: Aquaacape FAWA, czyli sztuka tworzenia podwodnych aranżacji

Zapraszam do publikowania swoich osiągnięć w tym temacie.
Można zakładać swoje tematy w tym dziale.

Filmiki, zdjęcia, opisy, pomysły.

Wszystko wskazane!
Odnoszę wrażenie, że autorowi tematu chodziło o nieco więcej niż wklejenie filmów z YT i kilku zdjęć, ale to zawsze coś.


tomekm, brandowanie tego pomysłu logiem jakiegokolwiek forum uważam za błąd. Czy to będzie Fawa czy Wawarium, czy jakiegokolwiek inne. Forum jak najbardziej, ale tylko informacyjnie.

Pomysł jak dla mnie fajny, bo sam chętnie bym pouczył się od lepszych od siebie, ale myślę, że pozyskanie osób wartościowych (z dużym doświadczeniem) do grupy będzie bardzo trudne. Myślę, że 90%-100% osób, które mają duże doświadczenie teoretyczne i przede wszystkim praktyczne w tym temacie po prostu z "tego" żyją. Mam tu na myśli prowadzenie salonów, zakładanie i pielęgnację zbiorników itp. Nikt nie odda swoich wypracowanych "narzędzi" za darmo i wcale się temu nie dziwię, chociaż nad tym ubolewam.

Nawet ten temat pokazuje, że są pewnego rodzaju niesnaski pomiędzy czołowymi (albo inaczej: bardziej rozpoznawalnymi) aquascaperami w Warszawie.
Awatar użytkownika

Autor
tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Aquascape Warszawa

#26

Post autor: tomekm »

Widzę że ktoś mnie zrozumiał :)
Chodzi mi o działanie a nie tylko rozmawianie na forum.

Na razie chętnie podczepienie pod forum ponieważ w jakiś sposób trzeba dostać się do chętnych. W przyszłości może przerodzi się to w coś większego to będziemy myśleć.

Zależy mi na tym żeby ludzie i się uczyli i zdobywali doświadczenie więc myślę że zawsze warto próbować. Sam żyje z robienia zbiorników od 15 lat i jakoś nie przeszkadza mi to żeby dzielić się z innymi wiedzą. Myślę że jak ludzie wyluzuja i zaczną czuć że to przede wszystkim hobby to i lCi epsi się zjawią a jak nie to sami ich wykreujemy :)

Tak czy tak zapraszam
Pozdrawiam
TomekM

Boro1

Aquascape Warszawa

#27

Post autor: Boro1 »

OharaWymiatashi pisze: wt lis 26, 2019 1:29 pm tomekm, brandowanie tego pomysłu logiem jakiegokolwiek forum uważam za błąd. Czy to będzie Fawa czy Wawarium, czy jakiegokolwiek inne. Forum jak najbardziej, ale tylko informacyjnie.
wg. mnie forum jest dobrym miejscem, a na pewno dużo lepszym niż facebooki, gdzie pojawia się dużo przypadkowych osób.
OharaWymiatashi pisze: wt lis 26, 2019 1:29 pm Nawet ten temat pokazuje, że są pewnego rodzaju niesnaski pomiędzy czołowymi (albo inaczej: bardziej rozpoznawalnymi) aquascaperami w Warszawie.
przykre, ale niestety prawdziwe. Ja się nie znam na aquascapingu zupełnie ale wszelkiego rodzaju konkursy są trochę jak konkursy piękności czy złote piłki FIFA - ocena subiektywna oceniających
OharaWymiatashi pisze: wt lis 26, 2019 1:29 pm Pomysł jak dla mnie fajny, bo sam chętnie bym pouczył się od lepszych od siebie, ale myślę, że pozyskanie osób wartościowych (z dużym doświadczeniem) do grupy będzie bardzo trudne. Myślę, że 90%-100% osób, które mają duże doświadczenie teoretyczne i przede wszystkim praktyczne w tym temacie po prostu z "tego" żyją. Mam tu na myśli prowadzenie salonów, zakładanie i pielęgnację zbiorników itp. Nikt nie odda swoich wypracowanych "narzędzi" za darmo i wcale się temu nie dziwię, chociaż nad tym ubolewam.
Myślę, że niekoniecznie musisz mieć rację. Najlepsi i tak będą podążać swoją obraną drogą. Dodatkowo szerząc aquascaping jakby nie patrzeć budują sobie większą bazę klientów. Wcześniej pisałem, że nie mam o tej dziedzinie zielonego pojęcia, ale co ważniejsze w tym wszystkim nie mam talentu i duszy artysty. A w tej "zabawie" to jest najważniejsze. Można nauczyć się technik aranżacji, co, gdzie i w jakiej ilości / proporcjach powinno być w baniaku ale talentu się nie nauczysz.
Awatar użytkownika

Autor
tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Aquascape Warszawa

#28

Post autor: tomekm »

Boro1 pisze: wt lis 26, 2019 2:13 pm Można nauczyć się technik aranżacji, co, gdzie i w jakiej ilości / proporcjach powinno być w baniaku ale talentu się nie nauczysz
Tak ale nawet jeśli ktoś nie stworzy dzieła sztuki to przynajmniej będzie mógł znacznie ulepszyć swoje akwarium.
Pozdrawiam
TomekM

Boro1

Aquascape Warszawa

#29

Post autor: Boro1 »

tomekm pisze: wt lis 26, 2019 2:18 pm Tak ale nawet jeśli ktoś nie stworzy dzieła sztuki to przynajmniej będzie mógł znacznie ulepszyć swoje akwarium
oczywiście masz rację. Pisałem w kontekście ludzi, którzy prowadzą biznes i rzekomo nie chcą się dzielić wiedzą.

OharaWymiatashi
Uczestnik
Posty: 43
Rejestracja: pn lis 27, 2017 8:33 am
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Tomek

Aquascape Warszawa

#30

Post autor: OharaWymiatashi »

Boro1, całkowita racja, że trzeba mieć "to coś". Ale poza "tym czymś" trzeba mieć czas, miejsce i pieniądze. Ktoś wcześniej pisał, że ta "zabawa" jest droga. Powiem więcej ona jest bardzo droga.

Skały, korzenie, rośliny są potwornie drogie. Czym innym jest nauka kiedy korzenie i kamienie kupujesz po cenach hurtowych (sporo osób nawet nie wyobraża sobie jakie są marże w sklepach), albo dostaniesz je za darmo, a czym innym jest zabawa dla osób takich jak ja, gdzie same "produkty" są piekielnie drogie.

Pytanie czy grupa miałaby uczyć źółtodziobów i ich wspierać, czy jednoczyć osoby, które mają już doświadczenie w temacie i promować ich jako jeden podmiot.
Boro1 pisze: wt lis 26, 2019 2:13 pm wg. mnie forum jest dobrym miejscem, a na pewno dużo lepszym niż facebooki, gdzie pojawia się dużo przypadkowych osób.
Ale na co dobrym miejscem? Na wrzucenie filmów, zdjęć jak najbardziej, ale nie jeśli chodzi o firmowanie czegoś takiego.
Boro1 pisze: wt lis 26, 2019 2:25 pm którzy prowadzą biznes i rzekomo nie chcą się dzielić wiedzą.
Boro1 pozwolę się z Tobą nie zgodzić.
ODPOWIEDZ