Filtr kasetowy do akwarium około 300l

Wiesz jak samemu wykonać pokrywy, filtry lub masz inne ciekawe pomysły, to jest dział dla ciebie. Zrób to sam czyli Adam Słodowy radzi :) Zrobiłeś coś ciekawego ? Pochwal się, nie kryj talentu przed światem....
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Filtr kasetowy do akwarium około 300l

#1

Post autor: Coatl1987 »

Witam wszystkich.

Po długiej przerwie i próbach z 20l akwarium wracam do "normalnego" zbiornika o pojemności około 300l. Około gdyż akwarium ma 120x50x50 ale ma pokrywę zintegrowaną. Jak usiądę do normalnego kompa to zapodam zdjęcie.

Teraz do brzegu. Jako że akwarium ma stać w domku holenderskim (drewnianą podłoga na metalowym stelażu) usunąłem już z szafki nóżki żeby rozłożyć ciężar na wykladzinie równomiernie i powstał problem... Zbiornik przy dzieciach musi być jak najbliżej ścian (poza tym jest stosunkowo mało miejsca) ponadto szafka nie ma drzwi więc mój poprzedni projekt filtra w oparciu o pompę C.O. nie znajduje tu zastosowania. W związku z powyższym powstał pomysł filtra kasetowego. I teraz jest problem. Byłem pewien że w tak dużym akwarium taki filtr zajmie mi całą tylną ścianę akwarium, ale jak szukałem w necie to wychodzi że wystarczy około 40 cm szerokości i 40 wysokości oraz 10 cm grubości. Czy jakoś mogę wyliczyć potrzebną wielkość filtra? Co powinienem wziąć pod uwagę przy budowie i jakie media do akwarium roślinnego zastosować? Z czego go budować oraz czy jest jakiś schemat który mogę wysłać do firmy w celu wycięcia formatek? I najważniejsze (wg. Mnie) czym to kleić :D

Dark
Zapaleniec
Posty: 286
Rejestracja: ndz mar 04, 2018 10:47 am
Lokalizacja: Roubaix
Na imię mam: Bożydar
Płeć:

Filtr kasetowy do akwarium około 300l

#2

Post autor: Dark »

Moim zdaniem najprościej klei się szkło...
Jeśli nie masz miejsca pod meblem, to może pomyśl o panelu f iltracyjnym... taki sump wewnętrzny.
Co do wielkości... nawet duże kubły mieszczą tylko około 10 l mediów. Nie mówię tu o ich pojemności netto, tylko o Tym ile wkładu tam wejdzie...
Ostatnio zmieniony pn lip 23, 2018 12:36 pm przez Dark, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Filtr kasetowy do akwarium około 300l

#3

Post autor: Coatl1987 »

Myślałem o carnej plexy albo pcv spienionym bo mogę to skleić łatwo a w ostateczności nawet można to zgrzać lutownicą... A czym różni się panel filtracyjny od filtra kasetowego?
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Filtr kasetowy do akwarium około 300l

#4

Post autor: marcinzabki29 »

Filtr kasetowe - filtr gdzie media są w kasecie i jest to napędzane głowiczką.
Panel filtracyjne działa na podobnej zasadzie, tylko jest większy.
To tak w skrócie.
Pozdrawiam Marcin

Dark
Zapaleniec
Posty: 286
Rejestracja: ndz mar 04, 2018 10:47 am
Lokalizacja: Roubaix
Na imię mam: Bożydar
Płeć:

Filtr kasetowy do akwarium około 300l

#5

Post autor: Dark »

Co do materiału... kilka dni temu budowlane sump... też chciałem zrobić w nim przegrody z pleksy... Ale na różnych stronach przeczytałem zgodne opinie, ze ciężko skleić szkło z plexi czy pcv. Poza tym szkło jest znacznie tańsze.
Awatar użytkownika

Darek735
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: sob sie 13, 2016 1:20 pm
Telefon: +48607561205
Lokalizacja: Warszawa,Bemowo,YelonkY
Na imię mam: Dariusz
Płeć:

Filtr kasetowy do akwarium około 300l

#6

Post autor: Darek735 »

JA teraz bede stawiał 400l..Sumpa sobie wymyśliłem wiszącego nad akwarium 100 cm długości,25 szerokość i 30 cm wysokość(cena na zamówienie 150 pln.).4 przegrody na media .W rogu zbiornika pompa cyrkulacyjna ,osłonieta w półkolu gąbką-ala HAMBURG.-odpływ grawitacyjny.Będę relacjonował poczynania. :OK: :OK:
Ostatnio zmieniony ndz paź 28, 2018 11:47 am przez Darek735, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Filtr kasetowy do akwarium około 300l

#7

Post autor: Lech-u »

Wstaw relację.
Ciekawe jak z tym sumpem to wyjdzie.
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Filtr kasetowy do akwarium około 300l

#8

Post autor: Coatl1987 »

Temat nieaktualny proszę przeniesc do archiwum
ODPOWIEDZ