Skalar nitkowate, przeźroczyste odchody

Przedstawiciele: pyszczaki, pielęgnice, pielęgniczki, paletki, skalary
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
michal78
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 26, 2017 8:40 pm
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Skalar nitkowate, przeźroczyste odchody

#1

Post autor: michal78 »

Zauważyłem dziś u jednego ze skalarów nitkowate, odchody, bardzo cienkie, niemal jak nić pajęcza (bezbarwne więc nawet wyglądają podobnie). Ryba zakupiona tydzień temu , niestety jak pisałem w wątku obok , obsada została wpuszczona zbyt wcześnie (sądziłem mylnie że akwarium już dojrzało). Ryby musiały więc przetrwać nagły wysoki skok NO2, na szczęście obyło się bez zgonów. Cykl właśnie się domyka i woda ma już znacznie lepsze parametry. Skalar o którym mowa jest aktywny ale widać dość wyraźnie że zaaklimatyzował się nieco gorzej od innych ryb (również drugiego skalara, są dwa) pływa często ze złożoną płetwą grzbietową. Przyjmuje pokarm ale tylko ochotkę (płatki wypluwa, chociaz rzuca się na nie łapczywie). Momentami jego barwy blakną, po chwili znów są intensywne (skalar zebra). Przez ostatni tydzień ryby prawie nei były karmione ze względu na skokowy wzrost no2. Dopiero wczoraj i dziś podałem pokarm w ilości normalnej.
GH - 9
KH - 6
PH - 7,5 (będę obniżał)
temp - 26st
NH3/4 - 0
NO2 - 0,1 (spada)
Ostatnio zmieniony śr lut 22, 2017 6:35 pm przez michal78, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

as400
Zapaleniec
Posty: 402
Rejestracja: wt paź 22, 2013 5:14 pm
Lokalizacja: Wwa

Skalar nitkowate, przeźroczyste odchody

#2

Post autor: as400 »

Na razie nie martw się tymi odchodami. Jeżeli faktycznie przez tydzień ich nie karmiłeś to może być normalny objaw. Natomiast z reguły takie odchody oznaczają obecność nicieni albo wiciowców. Najlepiej to zweryfikować pod mikroskopem.

Na razie doprowadź wodę do ładu i jak to nastąpi to dopiero po kilku dniach normalnego karmienia obserwuj jego odchody. Jeżeli dalej będą takie to będziemy myśleć co zrobić. Są świetne lekarstwa na oba te pasożyty jakby co. Niczego (w sensie lekarstw) w tym momencie do wody nie lej.
-------------------
ODPOWIEDZ