[250] Aquael glossy 120

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

Autor
Etam
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: sob lis 14, 2015 8:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

[250] Aquael glossy 120

#1

Post autor: Etam »

Witam.
Od 2-3 lat posiadam w domu Lido 100 Juvela oraz 54l uruchomione kilka miesięcy temu nie bardzo jestem z niego zadowolony.
Po paru dyskusjach z moja piękniejszą połowa otrzymałem zielone światło na jedno duże nowe akwarium.
Akwarium miało podobać się małżonce więc po przeszukaniu internetu i obejrzeniu wielu zdjęć wybór padł na Aquael Glossy White 120 (120x40x63cm) w zestawie z szafką.
Przez jakiś czas trwało kompletowanie wyposażenia, moczenie korzeni, wybieranie kamieni i rozważania nad podłożem aby zrobić to tak jak powinno być zrobione. Od jakiegoś czasu gromadziłem roślinki oddawane przez kolegów z forum aby wystartować z jakąś masa roślinną.

23 kwietnia wystartowałem proces zalewania. Łatwo nie było bo zbiornik duży i wiązanie mchu itp. do korzeni zszargało mi nerwy :twisted:
Co i jak z tym akwarium:
Sprzęt:
- zbiornik Aquael Glossy 120 White myślę że po zalaniu 250-260L
- oświetlenie Aquael Power LED 3x24W (2 x 24 sunny 6500K 1 x 24 W plant 8000K)
- filtr zewnętrzny Eheim 2075
Podłoże:
- H.E.L.P Advanced Plant Soil 16L
- lava wulkaniczna 3L
- Vistula Sand ok 10 kg
Hardscape:
- korzenie Red moor (4szt - ok 3,5kg) + jeden mangrowy ze starego akwa z microsorium mini.
- kamienie Scenery Stone (10szt - ok 11kg)
Dopalacze:
- nawożenie Blue Linie: Macro, Micro, Carbo ostrożnie po dwa kliki
- bimbrownia

Zgromadzony materiał na start i hardscape.

Obrazek

Niestety jak się później okazało korzenie jeszcze trochę powinny się pomoczyć.

Obrazek

Pod podłoże poszło trochę lawy dla poprawienia cyrkulacji i trochę oszukania na objętości, cała została umieszczona głównie pod korzeniami.

Obrazek

Gotowy hardscape.

Obrazek

Zbiornik jest dość wąski więc kompozycja musiała być nieco "płaska"

Obrazek

Potem był żmudny proces przygotowania roślin ze starych zbiorników sadzenia i wiązania mchów. Finalnie pierwszego dnia nie udało mi się wszystkiego posadzić i przywiązać. Zbiornik zalałem tyle tylko żeby przykryć korzenie i rośliny.

Obrazek

Ten etap skończyłem już w niedziele o 1:30.
Następnego dnia podłączyłem filtr i dokończyłem zalewanie.

Obrazek

Potem jeszcze kilka dni trwało uzupełnianie roślinności dzięki uprzejmości kolegów z forum ... dziękuje:
- anubiasy chyba nana
- microsorium windelov
- microsorium mini
- microsorium inne
- mech christmas i stringy dzięki koledze lovelas1988 + (zaplątała się gałązka wąkrotki japońskiej, też trafiła do akwa :mrgreen: )
- nurzaniec i piękna żabienica (nie wiem jaki to gatunek) od kolegi patryk94
- żabienice 3 x sadzonki (może się przyjmą bo w moich starych akwariach zmarniały :-( )
- kryptokoryna parva podobnie jak żabienice :-(
- resztki blyxy ze starego akwarium może odżyje :(
- jakaś sałata ze starego akwarium
- pistia
- ludwigia rubin
- nurzaniec zakręcony
- pełzacz bagienny
- kabomba
- wąkrotka
- kryptokoryna brown
- moczarka
- ludwigia repens
- piękny lotos czerwony tygrysi od Marcina (byle tylko rósł :medit: )
- jeszcze mam zamiar włożyć bacope australis tylko nie mam jeszcze koncepcji gdzie ją włożyć???
Tutaj należą się jeszcze podziękowania kolegom Sum, Karat i Marcinzabki29 (mam nadzieję że nikogo nie pomiąłem)

Poniżej zdjęcie po tygodniu życia akwarium

Obrazek

Na te chwile kończę wypociny i czekam ewentualne pytania, słowa krytyki, zachwytu lub wszystko razem :D
W kolejnym poście opisze problemy, bo niestety nie udało się uniknąć i mam świadomość że to dopiero początek walki z plagami akwarystycznymi:(
Awatar użytkownika

Tomasz3k
Zapaleniec
Posty: 451
Rejestracja: pt lut 06, 2015 9:12 pm
Lokalizacja: Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

[250] Aquael glossy 120

#2

Post autor: Tomasz3k »

Ładny baniak :) O lotosa się nie martw , odchoruje trochę i może zrzucić wszystkie liście , ale odbije a później zarośnie pół zbiornika ;)
Awatar użytkownika

qpnix
Uzależniony
Posty: 654
Rejestracja: pn gru 21, 2015 9:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: [250] Aquael glossy 120

#3

Post autor: qpnix »

Bardzo fajna aranżacja...Jak podłoże, pyli, dużo piany?
Ja też jestem po starcie większego szkła i tak jak piszesz, problemy są i będą zawsze.
Korzenie długo moczyłeś? Były świeże? Jakie to konkretnie kamienie ?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 602
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

[250] Aquael glossy 120

#4

Post autor: jacekzabki »

Ja zawsze podziwiałem i będę podziwiał tych, którym udaje się stworzyć plażę lub oddzielić biały piasek od czarnego żwiru. Ja pomimo że postępowałem zgodnie z instrukcjami cieszyłem się plażą kilka miesięcy. Codziennie mozolnie przerzucałem gruby, ciemny żwir, który dostawał się dzięki kirysom i paletom na piasek ale w końcu poddałem się :-|
A akwarium prezentowane przez Ciebie to majstersztyk :D

Witek
Zapaleniec
Posty: 277
Rejestracja: śr mar 18, 2015 7:46 am
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Witek
Płeć:

[250] Aquael glossy 120

#5

Post autor: Witek »

Fajny aranż, czy jakiś psełdo trawniczek planujesz z przodu czy wysokość akwa Cię odstrasza... rozumiem, że
Plant poszedł na tył czy w środek
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

[250] Aquael glossy 120

#6

Post autor: Miro »

jacekzabki pisze:cieszyłem się plażą kilka miesięcy.
A widziałeś akwa gdzie po paru miesiącach plaża jest nie naruszona ? :shock:
Chyba że z samymi neonkami. :papa:

Autor
Etam
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: sob lis 14, 2015 8:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

[250] Aquael glossy 120

#7

Post autor: Etam »

Parę pytań i garść odpowiedzi. Trochę o problemach.
Podłoże
Zaraz po zalaniu trochę pyliło i trochę piany było ale powiedziałbym że mało. Po zalaniu parę granulek pływało ale z czasem poszły na dno wyłowić musiałem dosłownie kilka. Teraz jak coś ruszam to pył trochę się z podłoża podnosi. Mam jakiś brunatny syfek miejscami na dekoracjach ale czy to jakaś postać pyłu czy glony to nie wiem.
Substrat jest na okolo 80 cm po prawej stronie z przodu niżej z tyłu trochę wyżej
Korzenie
red more świeże moczyły się 3 może 4 tygodnie po tym czasie nadal miały tendencje do unoszenia się w wodzie. Wodę zmieniałem i osad czyściełem ale w akwarium po zalaniu też się wydziela biały kożuch. Przy podmiana wody ściągam go rurką fi 6mm i dostałem od Marcina ampularie które też czyszczą jak im się chce.
stary który był w akwarium moczyć się 4 tygodnie, też się unosił ale nie wydziela syfu białego.
Plaża czy raczej cześć amazońska jeszcze jest :mrgreen:

Trawnik, Witek mnie rozgryzł popróbowałbym i miałem się pytać w tej kwestii, jaki trawnik z małymi wymaganiami świetlnymi ... monte carlo, parvula?

-- Śr maja 11, 2016 10:51 pm --

Prosze o pomoc w ogarnięcia problemów nowego zbiornika.
Jesli chodzi o problemy to w pewnym momencie, po tygodniu rośliny zaczęły marnieć. Gubią liście ludwigia i kabomba wypuszczają nowe ale stare marnieją :-(
Do tego pojawiły się glony, nitki długie i krótkie trochę brązowego nalotu przy dnie na szybach, okrzemki?
Z pomocą przyszedł Marcinzabki29 (dziękować :pada:) i podjechał do mnie z testami, poniżej wyniki:
pH 7
Kh 4
Gh 13
NO2 1
NO3 35
NH3 0
K 15
Fe 0.05
PO4 0
Po testach przestałem podawać micro i macro blue line, a zapuszczam P (6 pompek) i Fe (3 pompki) z tej samej linii co drugi dzień, po zgaszeniu światła carbo 4 pompki codziennie. Po dwóch aplikacjach zrobiłem pomiary
NO3 kolor pomiedzy 10, 20 blizej 20 wiec troche spadło
PO4 0
Fe pod 0,1 trochę doszło
Mam zamiar kontynuować to i kontrolować te parametry żeby dojść do proporcji NO3 do PO4 10:1. Rośliny jakby ruszyły lotos i ludwigia repens, ale ludwigia rubin mini gubi liście od dołu.
Glony są, trudno stwierdzić czy przybywa czy stoją, ale wydaje mi się ze nitek przybywa.
Świecę 2h 24w, 2h 48w, 7h 72w (skróciłem o 1h po tym jak glony zaatakowały)
Jakieś sugestie i rady, co robie dobrze, co zmienić :?:

Doradźcie jaki trawnik dać na pierwszy plan taki który ma największe szanse?

Z ciekawostek jak to Marcin określił cudów w zbiorniku są rybki ... było widać dwie teraz jest jedna.
Nie wiem co to bo malutkie i podejrzewam że mogło się dostać jako ikra na roślinach :mrgreen:
Może od kolegi Sum :?: Krzysiek czy to możliwe i co to może być?

Witek
Zapaleniec
Posty: 277
Rejestracja: śr mar 18, 2015 7:46 am
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Witek
Płeć:

[250] Aquael glossy 120

#8

Post autor: Witek »

No to pewnie podłoże wciąga fosfor i żelazo jak odkurzacz... uważaj na moment jak przestanie, a zacznie oddawać by go nie przegapić... A jak wygląda pistia i jej korzenie, ma długie czy raczej je traci.
Rozumiem, że filterek nie dojrzewał tylko jest nówka...
Masz nieco roślin co czerpią z wody składniki, może jeszcze od kogoś dorzuć rogatka i czekaj aż się cykl azotowy zamknie i podłoże wysyci...
Nie wiem czy też nie za dużo świecisz jak na początek... nie wiem ile miałeś światła w starym akwa ale daj czas by tu wszystko wystartowało.
Awatar użytkownika

Teardrops
Zapaleniec
Posty: 234
Rejestracja: pn maja 21, 2012 10:14 am
Telefon: posiadam :P
Lokalizacja: Warszawa->Bemowo->?
Na imię mam: Kamil
Płeć:

[250] Aquael glossy 120

#9

Post autor: Teardrops »

Podbij po4 bo powinno być przynajmniej 2 w stosunku do 20 no3. Powinno być zachowane 1 do 10 bo inaczej właśnie rośliny gubią liście a przynajmniej powstają dziury.
432l takie tam :viva: http://fawa.pl/viewtopic.php?f=15&t=31773" onclick="window.open(this.href);return false;
200l towarzyskie :x http://fawa.pl/viewtopic.php?f=15&t=20752
64 Ameryka http://fawa.pl/viewtopic.php?f=15&t=22546
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

[250] Aquael glossy 120

#10

Post autor: marcinzabki29 »

Ja bym też podawał Potas
Pozdrawiam Marcin

denkmal
Uzależniony
Posty: 551
Rejestracja: wt lut 09, 2016 6:53 pm
Lokalizacja: Ursynów
Na imię mam: Aleksander
Płeć:

Re: [250] Aquael glossy 120

#11

Post autor: denkmal »

Etam pisze: Po zalaniu parę granulek pływało ale z czasem poszły na dno wyłowić musiałem dosłownie kilka. Teraz jak coś ruszam to pył trochę się z podłoża podnosi. Mam jakiś brunatny syfek miejscami na dekoracjach ale czy to jakaś postać pyłu czy glony to nie wiem.
Cześć Etam,

To nie glony - no na bank pyłek - mam to samo :( (choć ja bardzo mało mam dodanego tego Advanced Soil - tyle co pod glosię). Ale niestety jest tak, że jak coś dosadzasz, albo masz ryby lubiące czasem pogrzebać w podłożu, to będzie się ten pył unosił i osiadał na liściach) - jak zaraz po zruszeniu zauważysz i "potrząchasz" roślinkę to pyłek zleci - ale jak nie, to zalegnie i liście przez to trochę marnieją.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

[250] Aquael glossy 120

#12

Post autor: marcinzabki29 »

To nie pyłek, to są nitki, że tak napisze - byłem, widziałem :)
Robi się też osad na szybie, a to oznaka niedoboru fosforu :)
Pozdrawiam Marcin

denkmal
Uzależniony
Posty: 551
Rejestracja: wt lut 09, 2016 6:53 pm
Lokalizacja: Ursynów
Na imię mam: Aleksander
Płeć:

[250] Aquael glossy 120

#13

Post autor: denkmal »

A no skoro byłeś to insza inszość :)
Ale moje podłoże pyli podle tak czy siak :P

Btw. co prawda Ursynów trochę daleko od Ząbek ale nie przyjechałbyś (czy ktoś) z testami może? :)
Niewiele mam do oddania :P ... z resztą z zielicha pewnie już wszystko masz ;) - ale jakiś browarkiem czy czymś tam chętnie się zrewanżuje.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

[250] Aquael glossy 120

#14

Post autor: sum »

Baniaczek bardzo fajny.
Co do problemów z glonkami to tak jak mówiłem,ja też zawsze na początku mam z nimi problemy :(
Rzeczywiście po testach wygląda jak by podłoże wciągało fosfor.Podawałbym dalej fosfor a z żelazem bym się wstrzymał.
Inna sprawa to,że bimbrownia nie jest optymalnym źródłem węgla.Ciężko zwiększyć poziom i o stabilność trudno.
Carbo nie podaje się na noc.Podajemy w czasie świecenia światła i jak jest taka możliwość to dwie dawki dziennie.
Moim zdaniem plany z trawnikiem powinieneś odłożyć do momentu ustabilizowania baniaka.Teraz lepiej dorzucić np.rogatka który jest bardzo pożyteczny przy starcie.
Etam pisze:... brązowego nalotu przy dnie na szybach, okrzemki?
To prawdopodobnie okrzemki.
Etam pisze:Z ciekawostek jak to Marcin określił cudów w zbiorniku są rybki ... było widać dwie teraz jest jedna.
Nie wiem co to bo malutkie i podejrzewam że mogło się dostać jako ikra na roślinach
Może od kolegi Sum Krzysiek czy to możliwe i co to może być?
Teoretycznie możliwe.Identyfikacja pomogłaby w określeniu kraju(tfuuu)akwarium pochodzenia :evil:
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

[250] Aquael glossy 120

#15

Post autor: marcinzabki29 »

sum pisze:Carbo nie podaje się na noc
A widzisz, a nasz Kolega z Forum mi mówił, że;
na noc w celu tępienia glonów,
na dzień dla roslin :-D
A co do rybki która się ulęgła :wink: to raczej Sumie od Ciebie.
Ode mnie to tylko Brzanki - akurat z tego baniaka ciąłem roślinki dla Kolegi Etam
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

[250] Aquael glossy 120

#16

Post autor: sum »

marcinzabki29 pisze:A widzisz, a nasz Kolega z Forum mi mówił, że;
na noc w celu tępienia glonów,
na dzień dla roslin
Nie będę się spierał.Taką informacje dostałem od Bartka Lipczyńskiego lub Pawła Szewczaka.
Tak czy siak podawanie w dzień "dla roślin"jest równoznaczne z osłabianiem glonów.Przecież wiemy,że zdrowe rośliny to ograniczona ilość glonów.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

[250] Aquael glossy 120

#17

Post autor: marcinzabki29 »

sum pisze:Nie będę się spierał.
Ja też nie mam zamiaru :)
Wiesz jak to jest, człowiek się całe życie uczy :wink:
sum pisze:zdrowe rośliny to ograniczona ilość glonów.
I oto chodzi :)
Pozdrawiam Marcin

Autor
Etam
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: sob lis 14, 2015 8:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

[250] Aquael glossy 120

#18

Post autor: Etam »

Kolejny update.
Nawożenie według schematu jak pisałem i świece bez zmian. Podałem bakterie Femanga bacto fit mają pomóc na starcie.
Rośliny ruszyły i większość rośnie, kabomba słabo wygląda i ludwigia rubin. Generalnie rośliny tracą stare liście stożki wzrostu jak na mój gust ładne.
Mam wrażenie ze glony przestały przyrastać i może teraz zaczną się cofać.
Wczoraj podmiana wody i zmierzone parametry przed podmianą
No2 0
NO3 2
Po4 0
Fe 0,2
K 10
Po podmianie zwiększona dawka Po4 do 10 pąpek żelazo bez zmian (ile powinno go być, czy już wystarczy?) carbo podaje przy świeceniu. Te ilości mam zamiar podawać co drugi dzień przeź tydzień do kolejnej podmiany.
Pomiary wody dziś
No2 0
NO3 0
Po4 0
Fe 0,2
Pytanie co teraz? Fosfor będę podawać dalej ale co z No2 i 3 czy ich brak stanowi problem? Co z Fe?

Witek, pistia rośnie jak szalona, korzenie ze 20 cm, belka oświetleniowa plant na środku, filtr nowy.
Podłoże ciągnie fosfor (czytałem na necie i się zgadza), dodatkowo pyli i ten pył łapią glony więc wiec jest i jedno i drugie wiec i denkmal i Marcin mają racje.
Krzysiek, "uchodźca" rośnie :mrgreen: , ale za mały żeby go telefonem uchwycić, jest długi i cienki ze złotym odcieniem z małą głowka w stosunku do długości ogona ... sumik szklisty?
Do baniaka trafiły robale RC, a za tydzień myślę pierwsze rybki.

denkmal
Uzależniony
Posty: 551
Rejestracja: wt lut 09, 2016 6:53 pm
Lokalizacja: Ursynów
Na imię mam: Aleksander
Płeć:

[250] Aquael glossy 120

#19

Post autor: denkmal »

Mi pistia rosła / rośnie też super na Advanced Plant Soil (przynajmniej na początku) :)
Widocznie w tym podłożu jest coś, co bardzo pistii pasuje.

Witek
Zapaleniec
Posty: 277
Rejestracja: śr mar 18, 2015 7:46 am
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Witek
Płeć:

[250] Aquael glossy 120

#20

Post autor: Witek »

Ja bym się chyba z podmianami wstrzymał... w sumie to nie masz czego usuwać...
Testy wskazują 0 pistia wskazuje co innego... przynajmniej nie głoduje... bądź tu mądry...
Możesz jeszcze pobrać próbkę wody z podłoża i ją zbadać...
Jak rośliny rosną i braków nie widać ja bym nie szalał z zwiększaniem dawek nawozów by sobie kuku nie zrobić...
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

[250] Aquael glossy 120

#21

Post autor: sum »

Etam pisze:... sumik szklisty?
Jak sumik to nie moje dziecie.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
Etam
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: sob lis 14, 2015 8:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [250] Aquael glossy 120

#22

Post autor: Etam »

Akwarium ma miesiąc, fotka baniaczka i pierwsi mieszkańcy.

Obrazek

Otoski

Obrazek

Obrazek


... i robal, jaki to ... ;]

Obrazek

Jeszcze trwa walka z glonami nitki się utrzymują ale wydaje mi się ze nie przybywa. Okrzemki znikły, na szybach dziś zauważyłem maleńkie zielone plamki, zobaczymy co będzie dalej z nimi.
Ostatnie testy No2 i No3 0 Po4 0,5 Fe 0,25, w tym tygodniu przestanę podawać fosfor i żelazo, zacznę podawać makro blue line oraz carbo.
Zredukowałem pistie bo już zacieniała bardzo mocno i korzenie miała po 30 cm pewnie zaraz się rozrośnie.

Ups, obrócił mi fotki tinypic, ktoś wie jak to poprawić?
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

[250] Aquael glossy 120

#23

Post autor: marcinzabki29 »

Ładnie zarosło :)
Cieszę się, że okrzemki odpuszczają.
Etam pisze:zauważyłem maleńkie zielone plamki
Czyżby zielenice ;] tak dla odmiany.
Pozdrawiam Marcin

Autor
Etam
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: sob lis 14, 2015 8:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [250] Aquael glossy 120

#24

Post autor: Etam »

Akwarium ma już 6 tygodni.
Zamieszkała w nim obsada i już NO3 skoczył do ok 10, Po4 zero wiec powrót do nawożenia tylko fosforem ... zobaczymy co będzie po kolejnym tygodniu i kiedy podłoże zacznie go oddawać.

Zdjęcie nowych lokatorów

Obrazek

Obrazek

Niestety maluch niewiadomego po hodzenia został prawdopodobnie skonsumować przez rodostomusy ... szkoda byłem ciekaw co to za zwierz :sad:

Pytanie w temacie trawniczka co myślicie, czy próbować i ewentualnie z czym najmniej wymagającym?

Psyho

[250] Aquael glossy 120

#25

Post autor: Psyho »

Jednak dopiąłeś swego. Gdzie żagle znalazłeś?

Autor
Etam
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: sob lis 14, 2015 8:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

[250] Aquael glossy 120

#26

Post autor: Etam »

Odpuściłem sobie prawdziwe altumy i zakupiłem skalary (w sklepie niby Peru ... ale chyba to Peru to taki chłyt maketindody :mrgreen: ). Te kupiłem w Tapajosie na Radzymińskiej, taki ładny skalar i tyle. :mrgreen:
Kiedyś jeszcze wrócę do tych pterophyllum altum ;]

Psyho

[250] Aquael glossy 120

#27

Post autor: Psyho »

Ja tam się nie znam czy Peru czy inny Ekwador. Nie mam takiego akwarium dużego więc nie interesowałem się. Po prostu podobają mi się i tyle. :D :-D :D
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

[250] Aquael glossy 120

#28

Post autor: marcinzabki29 »

Pandy - zawsze chciałem je mieć. :/
Skalary - po prostu ładne rybcie.
Widzę, że chyba początkowe problemy się skończyły. :-D
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

[250] Aquael glossy 120

#29

Post autor: sum »

Ładne rybska :)
Etam pisze:Pytanie w temacie trawniczka co myślicie, czy próbować i ewentualnie z czym najmniej wymagającym?
Trzeba metodą prób i błędów.Ja mam sentyment do Eleocharis parvula :mrgreen:
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
Etam
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: sob lis 14, 2015 8:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

[250] Aquael glossy 120

#30

Post autor: Etam »

No nie całkiem początkowe problemy opuściły. :/
Nitki jakby trochę znowu zaczęły przybywać i glony zielone na korzeniach, niektórych liściach i trochę kropek na szybach (widać na korzeniu na foto z pandami, zieleniece?).
Wydaje mi się że trzy czynniki miały na to wpływ:
- zmiana nawożenia, jak testy pokazały no3 0 i niewielkie ilości fosranów 0,5 przestałem podawać fosfor, przeszedłem na macro uznając że jest ok i trzeba zrównoważyć te związki.
- wprowadzenie rybek, stopniowo, ale jednak,
- spora redukcja masy roślinnej pistii i moczarki bardzo zacieniały.
Efekt, pojawilo sie no3 10 fosforany 0 i nowe nitki, zmiany były subtelne wiec glonów też nie ma bardzo dużo, ale zmieniłem nawożenie.
Od poniedziałku podaje sam fosfor i carbo w ilości 5 ml dziennie.
Po tygodniu kolejne testy, zobaczymy. ;]
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw cze 09, 2016 7:08 pm przez Etam, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ