Co zjada krewetka?

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Co zjada krewetka?

#1

Post autor: bory »

Jak myślicie, co to jest? Pod krewetką. Jakość zdjęć nie powala, ale kilka faktów o tym stworzeniu:

- brzuch biały, srebrzysty
- plecy ciemnoszare (w kolorze ołówka)
- miało nogi
- miało czułki
- wielkość ok 1cm
- wygląda trochę jak Rybik cukrowy (https://pl.wikipedia.org/wiki/Rybik_cukrowy" onclick="window.open(this.href);return false;) ale to chyba nie on

Nie wiem co to jest i skąd się wzięło w akwarium. Skały przed wrzuceniem do zbiornika były wypłukane i wygotowane więc na pewno to stamtąd nie przyszło. Nawet gdyby zostało i się ugotowało to po takim czasie by tak świeżo nie wyglądało. Raczej też samo nie wpadło bo akwarium jest pokryte szybą więc jest nikła szansa, że akurat wlazł przez szczeliny i się wziął utopił.

Zdjecia:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Jakieś pomysły?
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

greg
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: sob maja 16, 2015 6:53 pm
Lokalizacja: Wrocław
Na imię mam: Grzegorz

Co zjada krewetka?

#2

Post autor: greg »

To jest rybik, zależnie od "zaawansowania" kolonii różnie wyglądają ;-)
lubią ciepło i wilgoć, więc pewnie wślizgnął się szukając ulubionych warunków.

przeszukuj podłogę po zapaleniu światła, jeden rybik to zwiastun całej kolonii - chyba, że to coś innego.
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Co zjada krewetka?

#3

Post autor: bory »

Hmm… czyli jednak? No masz… to mam większy zwierzyniec niż myślałem :/ Kiedyś miałem przeboje z łazienką i kilka razy została podmoczona więc może się wtedy zadomowiły?
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

greg
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: sob maja 16, 2015 6:53 pm
Lokalizacja: Wrocław
Na imię mam: Grzegorz

Co zjada krewetka?

#4

Post autor: greg »

U mnie też zadomowiły się po zalaniu łazienki, ale nie jest dla nich problemem przejść od sąsiadów ;-)
kochają nasz klimat: ciepłe, wilgotne mieszkanka ;-).
Jedyny sposób na nie to chłodny i suchy klimat, nie znalazłem skutecznych środków owadobójczych.
krewetkom nie zaszkodzą, jeśli wszystkie rybiki tak skończą to super :D
możesz jechać na urlop bez strachu o głodówkę!
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Co zjada krewetka?

#5

Post autor: bory »

No to możemy sobie uścisnąć dłonie :D Niestety problemu urlopu to nie rozwiązuje bo mam jeszcze 200L poza krewetkarium, a w samym krewetkarium mam jeszcze narybek molinezji a nie widziałem by się interesowały rybikiem. Tak czy inaczej ciekawe ile ich tam jeszcze wpadnie :viva:
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

greg
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: sob maja 16, 2015 6:53 pm
Lokalizacja: Wrocław
Na imię mam: Grzegorz

Co zjada krewetka?

#6

Post autor: greg »

Lepiej żeby wpadły do akwarium niż do zupy ;-)

ale fajne klimaty na forum, poprzednio było o karmieniu molami. teraz czas na rybiki.
ciekawe kto będzie następnym bohaterem cyklu :D
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Co zjada krewetka?

#7

Post autor: bory »

Gdzieś jeszcze przewinęło się o karmieniu ślimakami ogrodowymi… na tym forum już mnie nic nie zaskoczy :mrgreen:
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Rrrrogaty

Co zjada krewetka?

#8

Post autor: Rrrrogaty »

Greg chyba możemy Cię nazywać śmiało Legolasem Fawy :) Jak Ty żeś ten zlepek pikseli zidentyfikował jako rybika to ja nie wiem...

Zupełnie na marginesie to powiem, ze nie chce mi się wierzyć żeby rybik był w stanie dostać się do akwarium. Chyba, że jego otoczenie to jakieś bagno.
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Re: Co zjada krewetka?

#9

Post autor: bory »

ROGATEK pisze:Greg chyba możemy Cię nazywać śmiało Legolasem Fawy :) Jak Ty żeś ten zlepek pikseli zidentyfikował jako rybika to ja nie wiem…
Bo ja tak zasugerowałem? Też mi się wydawało, że to mógł być rybik.
ROGATEK pisze:Zupełnie na marginesie to powiem, ze nie chce mi się wierzyć żeby rybik był w stanie dostać się do akwarium. Chyba, że jego otoczenie to jakieś bagno.
Dzięki… nie mieszkam na bagnie :razz: A czystość staram się w otoczeniu akwarium (i dalej też) trzymać.
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

greg
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: sob maja 16, 2015 6:53 pm
Lokalizacja: Wrocław
Na imię mam: Grzegorz

Co zjada krewetka?

#10

Post autor: greg »

ROGATEK pisze:Greg chyba możemy Cię nazywać śmiało Legolasem Fawy Jak Ty żeś ten zlepek pikseli zidentyfikował jako rybika to ja nie wiem...
na drugim zdjęciu wyraźnie widać charakterystyczne barwy rybika, jak napisałem 100% pewności nie ma. Sugestia bory była niewątpliwie pomocna ;-)
ROGATEK pisze:Zupełnie na marginesie to powiem, ze nie chce mi się wierzyć żeby rybik był w stanie dostać się do akwarium. Chyba, że jego otoczenie to jakieś bagno.
znam rybiki i ich zachowania, widuje je w domu i w pracy (niestety). Wleźć potrafią wszędzie.
kiedyś znaleźliśmy prawdziwe cmentarzysko w pudełku z kieliszkami…

nigdy nie wiadomo skąd się biorą, w pracy wyłażą z wentylacji (piętro niżej jest restauracja), do domu pewnie przytargałem je z pracy lub przylazły od sąsiadów. możesz mieć czysto i sterylnie a one i tak się pojawią...

Rrrrogaty

Co zjada krewetka?

#11

Post autor: Rrrrogaty »

A w jakim otoczeniu stoi akwarium? W bezpośrednim otoczeniu łazienki/kuchni/piwnicy? Czy w pobliżu są jakieś szyby wentylacyjne?
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Co zjada krewetka?

#12

Post autor: bory »

Mam dość małe mieszkanie więc wszędzie jest blisko. Stoi w dużym pokoju na komodzie, ale 3 metry dalej jest łazienka. Kolejne 3 metry dalej jest kuchnia. Podejrzewam, że greg ma rację i moje pierwsze skojarzenie też chyba było prawidłowe. Pamiętam sytuację, że widziałem coś podobnego kiedyś w łazience po "powodzi".
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Re: Co zjada krewetka?

#13

Post autor: cinek1916 »

[youtube][/youtube]

Do 0:36 ;)
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
ODPOWIEDZ