Jak karmić 2,5 cm saulosi

Wszystkie sprawy dotyczące żywienia, sposobu przyrządzania pokarmu, własne oryginalne przepisy.
ODPOWIEDZ

Autor
asiunia008
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 4:13 pm
Lokalizacja: München

Jak karmić 2,5 cm saulosi

#1

Post autor: asiunia008 »

Witam!!!
Mam małe,2,5 cm pseudotropheus saulosi i nie wiem jak je karmić. :o
Mam pokarm jbl 40% spirulina(Wczoraj chciałam kupić lepszy pokarm typu osi, hikari.. . Jednak poza jbl nic nie bylo) powiedzcie jak często małe rybki muszą jeść?
Wiem,że często,ale ile razy dziennie? Planuje tez larwy(artemia,rozwielitka,wodzien),ale właśnie nie wiem co,ile i jak czesto dawać małym....
23.02.2014 - 200l malawi
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Jak karmić 2,5 cm saulosi

#2

Post autor: rudy1986 »

Maluchy powinny jesc ok 5x dziennie, mozesz im podawac praktycznie wszystko bo 2,5 cm ryba jest w stanie zjesc juz drobny granulat i roztarte platki. Dobra jest zawiesina Jbl aretmio fluid.
Zrob sobie hodowle larw artemi chociaz nie wiem czy one eda w stanie ja wogole zauwazyc, kup kilka malych opakowan pokarmow roznych firm i podawaj naprzemian, daj tez cos na wybarwienie to beda super wygladaly jak dorosna. Podaj tez jakas mrozonke o odp wielkosci np cyklop, dafnia

Wysłane z mojego GT-P3100
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Jak karmić 2,5 cm saulosi

#3

Post autor: Christo »

Rudy - ten fluid jest drobniejszy od naupliusow (larw artemii), nawet w jego instrukcji jest (a przynajmniej kiedys było), że jest to pokarm dla narybku który jest jeszcze za drobny na naupliusy. Te myślę będą wielkościowo jeszcze nie za drobne.

Asiunia - tu masz dietę dla 3-4 cm ryb, dla Twoich też poza wodzieniem wszystko inne będzie ok.
http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=35&t=21714" onclick="window.open(this.href);return false;

Zorientuj się tylko czy te ryby mogą tak bez ograniczeń wcinać pokarmy wysokobiałkowe (artemia), ale na tym etapie chyba wszystkie mogą.:)
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Jak karmić 2,5 cm saulosi

#4

Post autor: rudy1986 »

W sumie faktycznie, chyba z rozpedu napisalem

No dla pyszczorow najlepiej jakby dieta byka zlozona z ok 15-20% bialka pochodzenia zwierzecego

Wysłane z mojego GT-P3100
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pokarmy/Żywienie/Przepisy”