Ikra Prętnika Karłowatego

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Zurek87
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:04 pm
Lokalizacja: Wołomin
Płeć:

Ikra Prętnika Karłowatego

#1

Post autor: Zurek87 »

Witam,
dziś po robocie zauważyłem pod liśćmi limnobium jest duża ilość pęcherzyków powietrza, a w nich małe, białe kuleczki /zapewne ikra/.
Co mam z nią zrobić? Zostawić ikrę z roślinami w akwarium /czytałem, że samiec będzie pilnował ikry do czasu wyklucia się narybku/? Czy przenieść do kotnika?

kracak
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: pt mar 15, 2013 8:43 pm
Telefon: 519580283
Lokalizacja: Modlin Twierdza
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Ikra Prętnika Karłowatego

#2

Post autor: kracak »

Jaką masz obsadę ? Z tego co czytałem o prętnikach to trzeba odłowić rodziców, ale łatwiej chyba by było z narybkiem, to też może być szok dla nich i mogą nie przeżyć przeprowadzki. Ja bym część młodych przełożył i reszta niech sobie radzi może uda im się przetrwać w naturze :)
zaczynamy od zeraaa :(
Awatar użytkownika

Autor
Zurek87
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:04 pm
Lokalizacja: Wołomin
Płeć:

Ikra Prętnika Karłowatego

#3

Post autor: Zurek87 »

Obsadę mam następującą: Harem Prętnika, Neony i Otoski.
Czytałem na którymś z forum, że należy oddzielić samca z ikrą od samic. Dopiero po wykluciu się narybku oddzielić samca i zostawić sam narybek. Czytałem też, że niektórzy przekładają samą ikrę do kotnika i jest wszystko ok.
Ja niestety nie mam możliwości zrobienia z jakiegoś małego akwarium kotnika i chyba będę zmuszony do przełożenia ikry do kotnika siatkowanego. Boję się, że samiec nie da rady upilnować, w nocy nie pilnował ikry... Natomiast od rana nie odpływa na krok od niej i przegania wszystko co podpłynie;)
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Ikra Prętnika Karłowatego

#4

Post autor: saintpaulia »

Jeśli nie masz gdzie odchowywać narybku, to raczej nie ma sensu tego ruszać. Kotnik siatkowy to rozwiązanie chwilowe. Co zrobisz, gdy rybcie zaczną podrastać i będzie im ciasno? Czy masz czym żywić tak drobniuteńki narybek?
Awatar użytkownika

Autor
Zurek87
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: śr maja 15, 2013 10:04 pm
Lokalizacja: Wołomin
Płeć:

Ikra Prętnika Karłowatego

#5

Post autor: Zurek87 »

Mam już odbiorcę narybku z większym akwarium :-D
ODPOWIEDZ