Procatopus similis Kumba

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
catfish_dude
Uczestnik
Posty: 30
Rejestracja: pn maja 07, 2012 5:11 pm
Lokalizacja: Lublin/Grodzisk M/W-awa
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Procatopus similis Kumba

#1

Post autor: catfish_dude »

Nazwa naukowa
Procatopus similis Kumba
Występowanie
Wioska Kumba.
Inne cechy
Nie jest to ryba sezonowa. W naturze po obfitych deszczach wkracza na terytoria zalane czy do tymczasowych rzek i strumieni by tam odbywać tarło. Niedługo potem wycofuje się do leśnych rzeczek, gdzie spędza porę suchą czekając na kolejne opady. Ryby rosną wolno. Zaczynają się jednak rozmnażać już w wieku kilku miesięcy.
Karmienie
Ryby odżywiają się w naturze larwami owadów oraz zooplanktonem. Pokarm pobierany jest głównie z powierzchni wody. W akwarium bez problemu przyjmują pokarmy sztuczne.
Akwarium
Dla kilku par wystarczy akwarium o pojemności około 50l.
Towarzystwo
Ryba bardzo spokojna ale i ruchliwa. Z racji dużej tolerancji na parametry wody z powodzeniem może być hodowany i rozmnażany w akwariach ogólnych.
Rozród
Ryby rozmnażają się właściwie przez cały czas. W naturze jako miejsce do składania jaj wykorzystują wszelkie kamienne szczeliny. W akwarium jako substratu tarłowego można użyć gąbek filtracyjnych z wyrytymi szczelinami i dociążonymi np. przyklejonym kawałkiem terakoty. Składają po kilka jajeczek dziennie ale właściwie non stop. W akwarium równie chętnie ikra składana jest na mchach czy miotełkach tarłowych. Młode przez kilka pierwszych tygodni po wykluciu pływają w charakterystycznej pozycji, z głową ku górze. Nie jest to objaw choroby czy upośledzenia – jest to normalne zachowanie, które w naturze prawdopodobnie ułatwia narybkowi żerowanie.
Rozmiar
4-5 cm.
Ph
6-7.5
Temperatura
22-26

Obrazek

Obrazek

Filmik:
" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ