Krewetka zmenna( karmowa)

Wszystkie sprawy dotyczące żywienia, sposobu przyrządzania pokarmu, własne oryginalne przepisy.
ODPOWIEDZ

Autor
RfalMMA
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: pt mar 02, 2012 2:00 pm
Lokalizacja:

Krewetka zmenna( karmowa)

#1

Post autor: RfalMMA »

Czy ktoś miał bądź ma stycznośc z tym pokarmem.I może coś więcej napsac.
I cz ktoś wie gdzie w wawie są dostęne w tej chwili w sprzedaży?

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Krewetka zmenna( karmowa)

#2

Post autor: krasnal »

RfalMMA pisze:gdzie w wawie są dostęne w tej chwili w sprzedaży
Jak zamówisz (więszą ) ilość podobno sprowadzą w Discusie na Radzymińskiej
RfalMMA pisze:może coś więcej napsac
http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=18&t=12817" onclick="window.open(this.href);return false;
Od sierpnia do dziś ostała sie 2 szt (ok2 cm) --więcej nie widzę
Bez pokrywy wychodzą z aqwa :razz:
Te co wylazły i ususzyły się miały ok 4-4.5 cm.
Niedawno jeszcze szwendała się jedna większa ok 4.5 cm ( garbata była i ciężko zmierzyć),choć
mam już dekielek -zniknęła gdzieś :shock:
Jak coś więcej chcesz wiedzieć to pytaj :cool:
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Krewetka zmenna( karmowa)

#3

Post autor: ESSPRESSO_SS »

Tak jak Krasnal napisał bywają na Radzymińskiej choć ja nie mogę ostatnio na nie trafić, cały czas mam jeszcze ok 6-7 szt w szkiełku żyją sobie całkiem dobrze (niestety lubią wyskakiwać), jako pokarm sprawdziły się tylko martwe osobniki, żywymi moje rybcie się nie interesują ale myślę że twoje pielęgnice nie będą miały skrupułów , można je rozmnożyć w akwarium ogólnym, miałem kilka maluszków ,niestety tak jak mamusia lubiły spacery i zbierałem je z podłogi, zostały mi same samce (tak przynajmniej wyglądają)

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Krewetka zmenna( karmowa)

#4

Post autor: don_Vall »

Na radzymińskiej ale w sobotę. W niedzielę już żywy pokarm można spotkać sporadycznie.
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki

Autor
RfalMMA
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: pt mar 02, 2012 2:00 pm
Lokalizacja:

Krewetka zmenna( karmowa)

#5

Post autor: RfalMMA »

Czyli utrzymają sie w słodkiej nawet długo. Wiem że ichitio tropic ma w ofercie. Ale zanim zamówie więcej potrzebuje ze 3 torebki na próbę. Zadzwonie do discusa aje jechac specjalnie 32km w obie strony żeby wydać 15 to mi na razie się niechce, ale jak nie będzie wyjścia to brykne. Esspresso_ss, Krasnal, a dłgo się u was utrzymują.
Jak wprowadzaliście je do akwa,że się trzymały? to przypadek, czy celowo? Mieli mi sprowadzić w zoo karmy na ursynowie ale już 1,5 miecha czekam i hurtownia ich nie ma.
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Krewetka zmenna( karmowa)

#6

Post autor: ESSPRESSO_SS »

Do mnie te krewetki trafiły przypadkowo, Jakieś 6-7 miesięcy temu a może nawet więcej podjechałem na radzymińską po żywy pokarm, i zobaczyłem te krewetki w torebkach , były po 2 zeta więc wziąłem na próbę 2 torebki, część krewetek była już martwa ,ale niektóre jeszcze się trzymały, na początku wpuściłem je do kaskady, nie sądziłem że którakolwiek przeżyje bo podobno to krewetki słonowodne, po kilku dniach martwe sztuki były tylko wspomnieniem, ale kilka sztuk 4-6 popylało po szkiełku, jakiś miesiąc później miałem jedną samiczkę która nosiła jajeczka, widziałem nawet jakiś czas później maluchy, potem znalazłem samiczkę na podłodze. Ostatnio jak robiłem porządki w szkiełku odłowiłem 10 sztuk. Jak to się stało że się przyjęły nie wiem, czasem dodaje do wody nieco soli ale są to śladowe ilości i robię ro sporadycznie.

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Krewetka zmenna( karmowa)

#7

Post autor: don_Vall »

To są krewety wiślane więc pewnie i w słodkiej wodzie przeżyć dadzą radę.
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki

Autor
RfalMMA
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: pt mar 02, 2012 2:00 pm
Lokalizacja:

Krewetka zmenna( karmowa)

#8

Post autor: RfalMMA »

Tak. Odłwiane są i w ujściu wisły.Ale że się rozmnożyła?Szok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pokarmy/Żywienie/Przepisy”