Proporczykowce

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ

Autor
robin1974
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wt sie 31, 2010 8:47 am
Lokalizacja:
Płeć:

Proporczykowce

#1

Post autor: robin1974 »

Witam.
Ma ktoś na forum doświadczenie w rozmnażaniu tych rybek?
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Proporczykowce

#2

Post autor: matka siedzi z tyłu »

U mnie się rozmnożyły dwukrotnie proporczykowce dwupręgie, ale doświadczeniem bym tego nie nazwała, bo one to robiły samowolnie i w tajemnicy :D
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

pawel73
Gość
Posty: 8
Rejestracja: sob gru 18, 2010 7:08 pm
Telefon: 660708048
Lokalizacja: Uwieliny k/Zalesia Górneg
Płeć:

Re: Proporczykowce

#3

Post autor: pawel73 »

Ja przenoszę do kotnika kępy mchu lub pelii. Zazwyczaj kilka się wykluje po 2-3 tygodniach. Mam striatum i biateniatum wcześniej tak rozmnażałem cap lopez. Na początku próbowałem wybierać ikrę, ale wtedy często się uszkadza i łatwo pleśnieje.
Ostatnio zmieniony sob wrz 17, 2011 2:49 pm przez pawel73, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: Proporczykowce

#4

Post autor: ziabak »

A nie próbowałeś tak urządzić akwarium, żeby bez wybierania ikry udało Ci się odchować część potomstwa? Mnie się udaje. No chyba, że chciałbyś większą ilość uzyskać...
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

pawel73
Gość
Posty: 8
Rejestracja: sob gru 18, 2010 7:08 pm
Telefon: 660708048
Lokalizacja: Uwieliny k/Zalesia Górneg
Płeć:

Re: Proporczykowce

#5

Post autor: pawel73 »

Mam gąszcz mchów i hemianusa, ale młode nie uchowają się przy małych proporczykowcach. Przy cap lopezach zdarzało się, że przeżyła 1-2 szt w ogólnym.
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: Proporczykowce

#6

Post autor: ziabak »

Ja mam gardneri i akwarium jest zarośnięte po brzegi, pierwsze młode wychowały mi się w ilości około 10 sztuk przy kilkunastu dorosłych samicach i 3 wówczas samcach, w chwili obecnej wciąż widze maluszki, ze trzy są podrośnięte tak do około 1 cm, reszta to przecinki, a grupa dorosłych (z tych pierwszych moich młodych) liczy około 6-8 samic i 1 samca. Może oprócz mchów i heńka powinieneś posadzić kępę gęstych roślin na części akwarium sięgającą tafli wody? Ja nie mialam nigdy innych proporczykowców, to są moje pierwsze, ale obserwuję, że młode są dość sprytne, jak tylko mają się gdzie ukryć - dają radę.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Autor
robin1974
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wt sie 31, 2010 8:47 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Proporczykowce

#7

Post autor: robin1974 »

Przygotowałem dwa akwaria dla Kap Lopezów i Gardnerów.Dno wyłożyłem torfem włóknistym.Po tygodniowym rozdzieleniu samców od samic,dzisiaj połączyłem ryby w trio(2+1).Samiec Kap Lopeza po kilku minutach zaczął zaloty,Gardner się wacha.
ODPOWIEDZ