Krewetkarium (Aquael Shrimp Set 30L)

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Zrazik
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt gru 01, 2009 1:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Krewetkarium (Aquael Shrimp Set 30L)

#1

Post autor: Zrazik »

Witajcie,

Jako że można powiedzieć że w tej materii (tj.krewetki) jestem początkujący to chciałem się o kilka rzeczy poradzić:)
Posiadam zestaw Aquael Shrimp Set 30 litrów w którym znajduje się:
- filtr PAT-MINI. 50-400 l/h 4W
- miniaturowa grzałka HEATZONE 20W.
- lampka kompaktowa 11W

Kostka ma wymiary 30x30x35cm


Potrzebuje porady odnośnie podłoża - wiem że najlepszy byłby piasek ale jestem do niego średnio przekonany a wszelkie podłoża typu aquasubstrat itp do mnie nie przemawiają (mam w większym baniaczku)
Jeśli możecie mi doradzić jakie podłoże (jasne i ciemne) można do tego krewetkarium dołożyć tak aby miało to jakiś wygląd to będę na prawdę wdzięczny :>

Kolejna kwestia to roślinka na tzw. trawnik
Co prawda z matematycznego punktu widzenia ilość W na Litr tego zbiorniczka nie przemawia za jakąkolwiek możliwością posiadania trawnika ale chciałbym spróbować:>
i tu pytanie czy lepszy będzie duży czy mały heniek?:> a może polecicie mi coś równie ładnego:) (nie piszcie tylko o gałęzatce:P)

Proszę mnie nie odsyłać do google itp po prostu chciałbym usłyszeć jak wygląda wasza praktyka z takim zestawem :>

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Krewetkarium (Aquael Shrimp Set 30L)

#2

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Na trawnik to ja bym Ci proponowała marsileę; heniek przy takim oświetleniu raczej nie pociągnie. A marsilea jak najbardziej, w dodatku przy mniejszym świetle jest ładniejsza, bo wykształca listki-koniczynki, a nie pojedyńcze.
Ja wprawdzie nie mam shrimp seta, ale mam dwa akwaria po 25l ze słabym oświetleniem i marsilea tam rośnie, co prawda powoli, ale jednak.
Można też zrobić trawnik z mchu.

Jeśli nie piasek, to może drobniutki żwirek? Ja mam bazaltowy 1-3 mm, ale jesli wolisz jasny, to bywa też takiej granulacji kwarcowy.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Krewetkarium (Aquael Shrimp Set 30L)

#3

Post autor: Władek Pompka »

Ja mam taką lampkę w 25 litrach, dobrze na niej rosną mchy, microsoria i kryptokoryna. Do krewetkarium spoko powinna Ci wystarczyć. :wink:
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.
Awatar użytkownika

Autor
Zrazik
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt gru 01, 2009 1:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Re: Krewetkarium (Aquael Shrimp Set 30L)

#4

Post autor: Zrazik »

Jednak zdecyduję się na ciemne podłoże (pójdę za radą MSZT)
Jeszcze tylko jakbyś mogła mi powiedzieć gdzie zakupiłaś to podłoże to byłoby super (mieszkasz praktycznie obok mnie więc zakładam że kupowałaś również niedaleko:P) a nie dysponuje zbyt dużą ilością czasu na jazdę np do centrum.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Krewetkarium (Aquael Shrimp Set 30L)

#5

Post autor: matka siedzi z tyłu »

No niestety twoje założenie jest całkowicie błędne... kupowałam w Discus Zoo na Radzymińskiej.
Zresztą ja w ogóle wszystko kupuję daleko, bo w mojej dzielnicy w ogóle nie ma sklepów zoologicznych (Kakadu w Sadybie się nie liczy :twisted: )
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

Autor
Zrazik
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt gru 01, 2009 1:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Re: Krewetkarium (Aquael Shrimp Set 30L)

#6

Post autor: Zrazik »

Byłem dziś w Sadybie ale tam nie mają tego żwiru bazaltowego:( na allegro w warszawie też nie widziałem :( może znacie jakiś sklep gdzie zakupiłbym takowy? nie chodzi rzecz jasna o 5-10mm tylko coś koło tego co MSZT pisała:)

bard
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sob lut 13, 2010 12:40 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Krewetkarium (Aquael Shrimp Set 30L)

#7

Post autor: bard »

ja kupowałem swego czasu w zoologicznym na skoczylasa ( obok pl. hallera)
moje AKWA - ala IWAGUMI
topics15/6153.htm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”