Help!!! moja rybka sie dziwnie zachowuje :(

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
ODPOWIEDZ

Autor
arcadis
Gość
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 26, 2011 8:49 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Help!!! moja rybka sie dziwnie zachowuje :(

#1

Post autor: arcadis »

Cześć potrzebuje pomocy!!! :( :( jakiś tydzień temu kupiłam rybke w arkadi - kirysa sterby. Od samego początku jest dziwnie spokojny, a dziś zaczął się przewracać na bok !!! Nie wiem co mu dolega i jak mogę mu pomóc :( wodę zmieniałam w środę, do zewnętrznego filtra dokupiłam też wkład usuwający amoniak z wody, tym samym wzrosło mi stężenie azotynów :( (robiłam test paskami, wiem że są tylko poglądowe, ale wcześniej dawały wynik biały na azotyny i taki był ok, teraz mam różowy wynik :( ) może ktoś mi doradzi co zrobic - prosze :]
Kirysa narazie przeniosłam do miseczki, dałam mu troche świeżej wody i troche tej z akwarium.

[ Dodano: Nie Lut 06, 2011 12:58 pm ]
p.s.
wygląda na to, że jet tez sparaliżowany z lewej strony- jak pływa to rusza płetwami tylko z prawej strony :(
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Help!!! moja rybka sie dziwnie zachowuje :(

#2

Post autor: mimag »

do miseczki? brak filtracji napowietrzania grzalki. Wg mnie slaby pomysł, skoro nie ma oznak na rybie to chyba nie bedzie to zarazliwe i lepiej by bylo pozostawic ja w spokojnym zakatku akwarium ale niech sie wypowiedza bardziej doswiadzczeni forumowicze.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Help!!! moja rybka sie dziwnie zachowuje :(

#3

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Przede wszystkim to opisz szczegółowo warunki w akwarium, bo bez tego trudno cokolwiek wywróżyć.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

Kaledon
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: sob lis 13, 2010 9:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Help!!! moja rybka sie dziwnie zachowuje :(

#4

Post autor: Kaledon »

arcadis pisze: wodę zmieniałam w środę, do zewnętrznego filtra dokupiłam też wkład usuwający amoniak z wody, tym samym wzrosło mi stężenie azotynów :( (robiłam test paskami, wiem że są tylko poglądowe, ale wcześniej dawały wynik biały na azotyny i taki był ok, teraz mam różowy wynik :(
Mało prawdopodobne, żeby likwidując amoniak spowodować sobie wzrost azotynów. Za to dość prawdopodobne jest zabicie biologii wodą przyniesioną z rybką (zakładam, że była wlana do zbiornika)
http://shrimps.blog.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor
arcadis
Gość
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 26, 2011 8:49 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Help!!! moja rybka sie dziwnie zachowuje :(

#5

Post autor: arcadis »

warunki : pH okolo 7,5; GH okolo 15; a temperatura 25.
dwa dni temu kupiłam jesio 2 zbrojniki niebieskie, i faktycznie przelałam wode z torebki do akwarium po wcześniejszej stabilizacji temperaturowej. Dzis dodałam ponownie bakteri. Może powinnam zmienic większą część wody?

[ Dodano: Nie Lut 06, 2011 1:55 pm ]
inne rybki- 4 gupiki i 3 kirysy spiżowe zachowują się normalnie, tylko ten kirys sterby jakis niemrawy :( w miseczce siedzi sobie spokojnie i nie odwraca się na bok, w akwarium robi to odrazu :( więc nie wiem gdzie będzie mu lepiej :neutral:

Kaledon
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: sob lis 13, 2010 9:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Help!!! moja rybka sie dziwnie zachowuje :(

#6

Post autor: Kaledon »

Taki nagły skok azotów można sobie zafundować przez:
-wyczyszczenie filtra i podłoża (ten wkład to jak się domyślam grys amonowy i został dołożony a nie wymienione wszystkie media filtracyjne) - I przy tej metodzie trzeba wykazać się dużą pomysłowością, żeby zabić bakterie.
- wlanie do wody antybiotyków razem z nowo zakupionymi rybkami. I jeśli to Ci się przytrafiło to dolanie samych bakterii nie pomoże a spora podmianka i dopiero dolanie bakterii.

Co do samego kiryska to pozostaje obserwacja. Za dużo niewiadomych, żeby typować co mu dolega. Na przyszłość kwarantanna nowo nabytych ryb i roślin (nawet tych z "pewnego źródła")
http://shrimps.blog.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor
arcadis
Gość
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 26, 2011 8:49 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Help!!! moja rybka sie dziwnie zachowuje :(

#7

Post autor: arcadis »

oki :) dzięki za rady :)

Autor
arcadis
Gość
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 26, 2011 8:49 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Help!!! moja rybka sie dziwnie zachowuje :(

#8

Post autor: arcadis »

niestety kirysek udal sie w ostatnie rejs :(
ODPOWIEDZ