Dlaczego nic sie nie zmienia?

Parametry wody i sposoby ich poprawy.
ODPOWIEDZ

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Dlaczego nic sie nie zmienia?

#1

Post autor: Balbinka »

Systematycznie badam wode w akwarium i nie wiem czy sie cieszyc czy plakach:
pH na poziomie 7.4 - 7.6 (taka tez leci z kranu)
NO3 - miedzy 0 a 5 mg/l
NO2 - 0
NH3/NH4 - 0

Czy NO3 jest w porzadku? Moze powinno byc wyzsze?
Jak obnizyc pH wody? Mysle, ze powinno byc w granicach 7.0, zeby calej ferajnie i roslinkom zylo sie lepiej.
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

LESZEK
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 7:13 pm
Telefon: 661952074
Lokalizacja: Garwolin
Na imię mam: Leszek
Płeć:

Re: Dlaczego nic sie nie zmienia?

#2

Post autor: LESZEK »

Mnie to sie wydaje że masz wszystko w granicach normy ,tak wmiarę ok.Czy mi sie wydaje?? :?:
Leszek
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Dlaczego nic sie nie zmienia?

#3

Post autor: grazdar1 »

no fakt - ph zdaloby się na poziomie 7 -ale jak dasz co2 -to ci zejdzie do 7 spokojnie -
mozesz szyszek dodać lub lignit -w irlandii chyba torfu mają sporo -też mozesz przez torf wodę nalewąc przy podmiance ....
z no3 -to zalezy ile masz roslin -jakie swiatlo co2 itd
jezeli wszystko masz to i na poziomie 15-20 mg/l moze byc spoko -ogólnie wskazane 10mg
gdy czegoś brakuje -to lepiej resztę zminimalizować też -więc 5 ok
jedna zasada -wiecej światla
= wiecej co2 = więcej nawożów .....
a co2 juz chodzi? , woda z ro?? czy tylko z kranu ?
jesli to kranówa tylko to nic sie z ph nie zmieni bez szyszek torfu ,lignitu
Ostatnio zmieniony sob sty 08, 2011 11:14 pm przez grazdar1, łącznie zmieniany 1 raz.
grazdar1

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Dlaczego nic sie nie zmienia?

#4

Post autor: Balbinka »

Czekam na dostawe od Joli - moze juz w przyszlym tygodniu dostane paczke. Tam beda nowe swietlowki i odblysniki wiec swiatla bedzie raczej wiecej niz jest w tej chwili (2 x T8 36/40W). Tam bede tez miala listki ketapangu - ok 10 - 15 szt. Szyszek nie zamawialam, a w zasadzie powinnam. Roslinki (jeszcze nie zajely 50% powierzchni dna) po miesiacu od przesadzenia puściły mi sie jak warjaty 'pna sie w gore' i sa juz 2 razy wieksze niz byly. Z CO2 kiepsci mi sie z wysylka do Irlandii... a tutaj to jest zbyt droga zabawa... RO jest w dalekich planach, wiec tylko kranowa z uzdatniaczem lub nie (jesli zapomne chlupnac), ale odstana i napowietrzana przez cala noc. :) Tak sie zastanawiam czy podmieniac jutro wode - w zeszlym tygodniu wymienilam ok 45 l na 260 l objetosci akwa. Moja woda nie ociepla sie do temperatury pokojowej nawet przez dobe i jest lodowata (15 stopni).
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Dlaczego nic sie nie zmienia?

#5

Post autor: JPK »

Balbinka pisze:Moja woda nie ociepla sie do temperatury pokojowej nawet przez dobe i jest lodowata (15 stopni).
No to trzeba zagotować trochę wody w garnku/czajniku i wrzątkiem podnosić temperaturę wody do podmianki. Ew. kupić dodatkową grzałkę i podgrzewać nią wodę.
Lodowata woda dodawana do akwarium może być przyczyną poważnych chorób, nie należy takiej dodawać.
Natomiast co do filtrowania wody przez torf ... hmm... nie każdy lubi herbacianą wodę w akwarium, dodatkowo garbniki zatrzymują duże ilości światła, co dla roślin obojętne nie jest.
450l + 112l :)
ODPOWIEDZ