Czy do mojego akwa pasuja krewetki i ampularie?

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Czy do mojego akwa pasuja krewetki i ampularie?

#1

Post autor: Balbinka »

Zastanawiam sie czy nie wprowadzic do kawarium krewetek, ale czy przy moich rybkach i helenkach beda czuly sie bezpiecznie? Co o tym myslicie?

Gdzies slyszalam, ze helenki nie gustuja w ampulariach - czy to prawda? Chcialabym miec zolte ampularie, ale nie chcialabym, aby staly sie pokarmem dla helenek - roztoczki powinny im wystarczyc... Czy to jest prawda?
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Czy do mojego akwa pasuja krewetki i ampularie?

#2

Post autor: Bożena »

helenki nie ruszają ampułek. Przynajmnie nigdy nie widzialam :)

Chyba zatoczki? :lol:
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Czy do mojego akwa pasuja krewetki i ampularie?

#3

Post autor: Balbinka »

Pewnie ze zatoczki :) dzieki - ciagle sie ucze :) :oops: a nie moga byc zatoczki na Roztoczku?? :mrgreen:
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki

ppaula2

Re: Czy do mojego akwa pasuja krewetki i ampularie?

#4

Post autor: ppaula2 »

Mały off top
Bożenko napisałaś 1000 post :)


A wracając do tematu to krewecie jak mają kryjówki to dadzą sobie radę.
Moje nawet przy pielęgniczkach się rozmnażają :)
Ostatnio zmieniony wt paź 26, 2010 7:03 pm przez ppaula2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Czy do mojego akwa pasuja krewetki i ampularie?

#5

Post autor: Bożena »

Balbinka Twoje rybki nie zagrożą krewetkom :)

Paulareally?? a który to byl? :grin:
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

ppaula2

Re: Czy do mojego akwa pasuja krewetki i ampularie?

#6

Post autor: ppaula2 »

1000 :)
Awatar użytkownika

grab
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 9:42 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Czy do mojego akwa pasuja krewetki i ampularie?

#7

Post autor: grab »

Kup sobie ammano one nawet przy moich skalarach czują się bardzo bezpiecznie :evil:
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Czy do mojego akwa pasuja krewetki i ampularie?

#8

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Bożena pisze:helenki nie ruszają ampułek.
Bożena pisze:Twoje rybki nie zagrożą krewetkom
Bardzo kategoryczne stwierdzenia. Niemniej jednak to, że u Ciebie nic takiego się nie wydarzyło, nie oznacza, że nie zdarza się nigdy.

Prawie wszystkie ryby stanowią w jakimś stopniu zagrożenie dla mniejszych odmian krewetek karłowatych, chyba tylko amano są bezpieczne. I zdarza się również atak helenek na ampularie, i to wcale niekoniecznie w sytuacji braku innych ślimaków do upolowania.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Czy do mojego akwa pasuja krewetki i ampularie?

#9

Post autor: Bożena »

matka siedzi z tyłu pisze: to, że u Ciebie nic takiego się nie wydarzyło, nie oznacza, że nie zdarza się nigdy.

.
Niemniej oznacza to , że jest możliwe trzymanie krewetek z rybami i helenek z ampulariami bez ubytków.
Ale zawsze można trafić na jakiś zaczepnego osobnika i na to nie ma mocnych :sad:
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)
Awatar użytkownika

grab
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 9:42 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Czy do mojego akwa pasuja krewetki i ampularie?

#10

Post autor: grab »

Reasumując
Kreweti giganty
ślimaki wegetarianki
a rybki bez zębów :P
a na poważnie to ja bym nie mieszał ślimaków roślinożernych ze ślimożernymi, ryb agresywnych i rozmiarem stanowaczo przewyższającym krewetki karłowate
stąd u mnie ampularie i amano
Awatar użytkownika

fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

Re: Czy do mojego akwa pasuja krewetki i ampularie?

#11

Post autor: fajerka »

u mnie heleny zaatakowały ampułki, na moich oczach. Teraz juz mam ubytek 1 młodej ampułki. ALe heleny wolą świderki, przynajmniej w moim akwarium. Nie spotkałam się ż tym żeby helenki jadły krewetki

Gupiki lubia małe krewetki. Nawet bardzo ;)

abdesign

Re: Czy do mojego akwa pasuja krewetki i ampularie?

#12

Post autor: abdesign »

Witam

a u mnie wyrośnięty samczyk Ramirezki zabił młodą amankę, nie wspominając o tym że nie miałem nigdy ryby która nie pogardziła by młodą red cherry. oczywiście wszystko zależy od ilości kryjówek i wielkości ryb, ale mała świeżo wykluta krewetka ma rozmiary niewiele większe od oczlika... która ryba (poza 100% jaroszami) tym pogardzi?
tak jako ciekawostkę powiem że np. zbrojniki niebieskie jedzą młode krewetki

pozdrawiam Artur

ps. helenki zjadł na całe szczęście żółw i nie mam juz z tymi "pasożytami" problemów :P

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Czy do mojego akwa pasuja krewetki i ampularie?

#13

Post autor: Balbinka »

Bardzo dziekuje za informacje. Krewetek pewnie nie bede przywozic z Polski, a w sklepie tutaj nie kupie... Moze uda sie gdzies 'upolowac', ale mysle ze to male szanse. Wiec krewetkowy problem pewnie rozwiaze sie sam :( Helenki przylecialy do mnie z Wroclawia i byly okreslane jako dorosle osobniki - wg mnie to raczej sa mlode i w dodatku to ciagle spia... wiec mam nadzieje, ze ampułki nie bylyby zagrozone. zastanawiam sie czy poza wlasna hodowla zatoczkow nie dorzucic im jeszcze swiderkow, aby mialy co jesc... A tak w ogole to odnosze wrazenie, ze moje helenki gustuja bardziej w tym co znajda na dnie niz w slimaczkach...

(Lubie male rybki i to ze mam molinezje to przypadek - nie wiedzialam ze urosna az tak duze, lubie rybki wielkosci razbor i tetr, wiec nawet Panie gupiczki optycznie sa juz ciut za duze) :mrgreen:
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
ODPOWIEDZ