oferta dla mam z małymi dziećmi

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

oferta dla mam z małymi dziećmi

#1

Post autor: Bożena »

WBST wygrało Projekt, który jest skierowany do osób posiadających dzieci w wieku 1,2 – 5 lat, ale osób nieaktywnych zawodowo, tzn. nie tylko bezrobotnych (zarejestrowanych), ale także przebywających na urlopie macierzyńskim, albo takich, które nigdy nie pracowały. Tylko takie osoby mogą być tzw. uczestnikami projektu.

Celem nadrzędnym tego projektu jest wyrównanie szans na rynku pracy osób nieaktywnych zawodowo poprzez stworzenie alternatywnej formy opieki nad dzieckiem (w późniejszym czasie przedszkola). Innymi słowy jeśli ww osoby chcą podjąć pracę zawodową, a do tej pory nie mogły tego zrobić z powodu opieki nad dzieckiem, będą mogły posyłać swoje dzieci do bezpłatnego „przedszkola”, które powstanie z funduszy unijnych w Warszawie-Radości (siedziba główna WBST) przez max. 2 lata.

Jeśli zatem mają Państwo w swoich rodzinach, w gronie swoich znajomych osoby, które obecnie są nieaktywne zawodowe, pragną podjąć pracę, ale ich dzieci nie mają zapewnionej opieki, to te osoby mogą stać się uczestnikami naszego projektu pt. „Radość dla dzieci – szansa dla rodziców”.
Przedszkole będzie zlokalizowane w przepięknej okolicy, w siedzibie WBST, tj. w Warszawie-Radości, przy ul. Szczytnowskiej 35/39 usytuowanej w sąsiedztwie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Niemniej z praktycznego punktu widzenia najlepszy jest dojazd samochodem (proszę sprawdzić lokalizację na mapie!).

Oficjalna rekrutacja do tego projektu nastąpi najwcześniej pod koniec roku 2010, ale już teraz można zgłaszać swoje uczestnictwo i tym samym zarezerwować sobie miejsce. Jest to tym bardziej istotne, że przewidujemy tylko 20 miejsc!


Ponadto, inicjatywa powyższa wymaga zatrudnienia w projekcie wielu pracowników. Stąd za Państwa pośrednictwem, pragniemy przekazać informację, że poszukujemy następujących pracowników:

Specjalista merytoryczny (1 stanowisko)
Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za:
- przygotowanie i wdrożenie programu zajęć w dwóch grupach wiekowych: 1,2 -3 lat (żłobek) i 4-5 lat;
- koordynowanie prac nauczycieli, pedagoga, pielęgniarki i pozostałej kadry nauczycielskiej (angielski, rehabilitacja, rytmika)
- sprawozdawczość okresowa z przeprowadzonych zajęć.
Kandydat/ka powinna mieć wykształcenie w zakresie zarządzania oświatą oraz doświadczenie (min. 2-letnie) na stanowisku kierowniczym w oświacie.
Forma zatrudnienia: umowa zlecenie (min. 25 godz. miesięcznie)
Przewidywany okres zatrudnienia: marzec 2011 – listopad 2012.

Pielęgniarka (1 stanowisko)
- codzienne dyżury i pomoc w opiece nad grupą w wieku 1,2 – 3 lat
Forma zatrudnienia: umowa o pracę
Przewidywany okres zatrudnienia: marzec 2011 – listopad 2012.

Nauczyciel – wychowawca (2 osoby)
Osoby te powinna mieć przygotowanie pedagogiczne (wychowanie przedszkolne)
Forma zatrudnienia: umowa o pracę (min. 6 godzin dyżuru dziennie + przygotowanie do zajęć i wypełnianie wszelkich formalności w dowolnym czasie).
Przewidywany okres zatrudnienia: marzec 2011 – listopad 2012.

Nauczyciel angielskiego, nauczyciel rytmiki (muzyki), nauczyciel w-f (rehabilitacja) – 3 osoby
Forma zatrudnienia: umowa zlecenie, średnio po 1-2 godzin tygodniowo
Przewidywany okres zatrudnienia: marzec 2011 – listopad 2012.

Więcej informacji można uzyskać w Biurze Projektu.
Z poważaniem,

Małgorzata Zielińska
Pełnomocnik WBST
pracownik@wbst.edu.pl
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

ppaula2

Re: oferta dla mam z małymi dziećmi

#2

Post autor: ppaula2 »

Bożenko a od kiedy zaczyna się to przedszkole?
Od września?
Nie wiem czy mi się opłaca jak mój mały idzie do przedszkola tu w Rembertowie własnie od września?!
Awatar użytkownika

Autor
Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: oferta dla mam z małymi dziećmi

#3

Post autor: Bożena »

Paula ja nie mam pojęcia-dostałam tą ofertę, bo mają mnie w bazie adresowej :)
Przypuszczam, że skoro ztrudniają opiekunów w okresie marzec 2011 – listopad 2012. to i przedszkole tak będzie dzialać. Tyle, ze to będzie chyba za darmo jak wszystkie programy unijne, węc chyba warto. Trzeba napisać tam e-maila i dowiedziec się na własne potrzeby
:)
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

ppaula2

Re: oferta dla mam z małymi dziećmi

#4

Post autor: ppaula2 »

Bożena, ja też mam przedszkole za darmo :)
Dzięki za info :)
Przemyślę sprawę czy opłaca mi się od marca do września dać młodego do innego przedszkola.
Nie mam pracy do której muszę wracać. A znaleźć tak od razu nie znajdę :(

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: oferta dla mam z małymi dziećmi

#5

Post autor: froster »

ppaula2 pisze:ja też mam przedszkole za darmo
a czemu to za darmo ? ja musze bulić a przedszkole to samo :evil:
Awatar użytkownika

Autor
Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: oferta dla mam z małymi dziećmi

#6

Post autor: Bożena »

no wlaśnie Paula-jak to się robi?
Ostatnio zmieniony śr paź 06, 2010 2:33 pm przez Bożena, łącznie zmieniany 1 raz.
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

ppaula2

Re: oferta dla mam z małymi dziećmi

#7

Post autor: ppaula2 »

froster, jest takie dofinansowanie z urzędu gminy jaknie przekraczasz jakiegoś tam dochodu na osobę miesięcznie to zwalniają cię z opłaty stałej.
A w OPSie składasz niosek o dofinansowanie obiadów w szkole i przedszkolu.
Dzięki temu nie płacę z nic prócz rytmiki i korektywy aha i komitetu rodzicielskiego..
Z tym, że nas je 8 osób w rodzinie....
To policz sobie jaki dochód musielibyśmy mieć aby się nie załapać na te dopłaty?
No i policz sobie ile miesięcznie bym musiała wybulać za przedszkole i szkołę mając od przyszłego roku 2 dzieci w przedszkolu a 3 w szkole?
Tak na szybko to:
przedszkole dla dwójki - 500-600zł
składka grupowa - 10zł
rada rodziców - 30zł
obiady w szkole za 3 dzieci - 220zł
składka klasowa - 30zł
Czyli miesięcznie same takie stałe opłaty wynoszą 800-900zł :razz:
A policz sobie jeszcze: książki, zeszyty, wyposażenie do szkoły i przedszkola, ubezpieczenia dzieci (w szkole 45zł za dziecko). No i chorendalne sumy za wycieczki, np. 1 dniowa 60-80zł za 1 dziecko a 3 dniowa 250-350zł za dziecko :razz:
Ufffff ale się naklikałam....
to tak w skrócie :)
Wydatków mogłabym wymieniać i wymieniać......
Za to kasy, która dostajemy co miesiąc z różnych źródeł mogłabym nie wymieniać bo szkoda gadać :(

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: oferta dla mam z małymi dziećmi

#8

Post autor: froster »

ppaula2, tak myślałem ,że OPS maczał w tym palce ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”