66 l ziabaka

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

66 l ziabaka

#1

Post autor: ziabak »

A oto najnowsze, najmłodsze akwa - mające w tej chwili jakieś 7 miesięcy - ale nadal to straszny świeżak jak dla mnie ;)

Obrazek

Obrazek

Akwa było zrobione z myslą o Poeciliach - traf chciał, że za sprawą Majszczur zdobyłam Micropoecilie parae red melanzona no i zasiedliłam nimi akwa :)

Ryby te są tak dziwne, że aż nie wiem od czego zacząć - generalnie kompletnie zachowaniem nie przypominają żadnych innych Poecilii - odłam kulturowy na maxa ;) No i oczywiście kompletnie nie do uchwycenia obiektywem, tym bardziej, że to już mój narybek (ze stada zakupionego nie pozostał żaden osobnik... ale o tym kiedyś napiszę więcej):

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 66 l ziabaka

#2

Post autor: Majszczur »

Moje stadko jeszcze pływa (straciłam tylko jedną samicę) ale z kolei nie mam szansy na odchowanie młodych, mieszkają nie same :cool:
Gustowne mieszkanko zgotowałaś maluchom, bardzo bardzo mi się podoba, szczególnie lotosik (do których ja nie mam kompletnie ręki :roll: ) po prawej spod korzenia wystaje drobniutkie microsorium... java fern? czy mnie wzrok zwodzi...
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: 66 l ziabaka

#3

Post autor: ziabak »

To nie microsorum, to mech - o ile dobrze wyszukałam, to Fontinalis antipyretica - gruby, spore listki - wygląda jak miniaturowa moczarka.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 66 l ziabaka

#4

Post autor: Majszczur »

a mogłabym się uśmiechnąć do Ciebie w niedalekiej przyszłości o taki mech... :?:
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: 66 l ziabaka

#5

Post autor: ziabak »

jasne :)
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 66 l ziabaka

#6

Post autor: Jola75 »

Bardzo mi się podoba, roślinki w idealnym stanie, podoba mi się też to coś lekko różowe po środku, rewelacja, jak byś kiedyś była w ząbkach to przygarnęłabym choć ociupinę :D Pozdrawiam
ODPOWIEDZ