45l MMS

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Jak Ci się podoba?

Fajne!
1
6%
Może być.
9
53%
Takie sobie...
5
29%
Lipa i padaka!
2
12%
 
Liczba głosów: 17


Autor
MMS

45l MMS

#1

Post autor: MMS »

Niestety po długiej walce z aparatem albo walił mi fleszem albo wszystko rozmazywał więc wpadłem na pomysł takiego rozwiązania... Mam nadzieję że jakoś drastycznie regulaminu nie złamałem. Prezentuję tu głównie aranżację. Grzała i filtr aqweala. Szkło to prawdopodobnie dawne terrarium [ zmieniłem świetlówkę na 15W akwarystyczną].

Mój baniaczek, jako film na yt

Autor
ppaula2

Re: 45l MMS

#2

Post autor: ppaula2 »

Zdejmij termometr z przedniej szyby :)
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: 45l MMS

#3

Post autor: saintpaulia »

Oj co Wy wszyscy z tym termometrem? ;) Gdzie go oglądać, na tylniej? U mnie też w tym miejscu :-P
Po tym filmiku ciężko coś ocenić. Ale korzenie fajne. Co to za prętnik?
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 45l MMS

#4

Post autor: Tomacha »

saintpaulia pisze: Co to za prętnik?
karlowaty
http://www.lotniczybilet.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor
ppaula2

Re: 45l MMS

#5

Post autor: ppaula2 »

Mnie tam razi w oczy termometr na przedniej szybie.
Za bardzo skupia na sobie uwagę :)
Ja mam swój na bocznej szybie przy końcu. I świetnie widać jaka temperwtura :)

Autor
MMS

Re: 45l MMS

#6

Post autor: MMS »

Prętnik karłowaty jest jeden i 4 miodowe. Termometr mam na przedniej szybie bo często mi się odczepia [guma ma już swoje lata] i tu łatwiej mi go z powrotem mocować...
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: 45l MMS

#7

Post autor: saintpaulia »

Ja przy bocznej szybie mam kolejne akwa - niestety.
MMS - dzięki za odpowiedź, chodziło mi o miodowego.

Autor
ppaula2

Re: 45l MMS

#8

Post autor: ppaula2 »

saintpaulia, a ja mam akwa w regale :)
Idealnie widać temperwturę przez przednią szybę :)
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 45l MMS

#9

Post autor: Tomacha »

MMS pisze:4 miodowe.
Colisa chuna? Wydaje mi sie, ze to plywa Colisa lalia - tylko odmiana sunset...Ale moge sie mylic bo filmik slabej jakosci i niewyraznie widac...
http://www.lotniczybilet.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor
MMS

Re: 45l MMS

#10

Post autor: MMS »

Tomacha pisze: Colisa chuna? Wydaje mi sie, ze to plywa Colisa lalia - tylko odmiana sunset...Ale moge sie mylic bo filmik slabej jakosci i niewyraznie widac...
Z tego co się orientuję to colisa chuna to według ostatnich klasyfikacji guramin - prętnik trójbarwny. Prętnik miodowy zaś [bardzo silnie spokrewniony z trójbarwnym ale nadal klasyfikowany jako prętnik] to colisa sota. I wygląda mi na to że te 4 'pomarańczki' to właśnie colisa sota, zresztą jako takie były właśnie kupowane.

Takie foty udało mi się zrobić:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony pn wrz 13, 2010 12:37 pm przez MMS, łącznie zmieniany 2 razy.

Autor
Jerry

Re: 45l MMS

#11

Post autor: Jerry »

Czekam ziomuś aż Ci te mchy ruszą i szybkorosty, poprzesadzasz i będzie na bogato ;)
Awatar użytkownika

Hornet
Fanatyk
Posty: 1108
Rejestracja: wt lip 07, 2009 3:17 pm
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Płeć:

Re: 45l MMS

#12

Post autor: Hornet »

Mnie się ogólnie podobuje... jedyne co to dosadziłabym coś wysokiego i cieniolubnego w kącie z lewej strony bo tam jakoś tak pusto a kryptokoryna raczej taka duża nie urośnie żeby zamknąć optycznie zbiorniczek z lewej strony... A co do termometru to ja też mam na przedniej szybie i zupełnie mi to nie przeszkadza a w niektórych zbiorniczkach mam nawet dwa termometry...
Warchoł! - krzyczą. Nie zaprzeczam tylko własnym prawom ufam...

Wola moja jest jak szabla nagniesz ją za mocno - pęknie.
A niewprawną puścisz dłonią w pysk odbije stali siła
Tak się naucz robić bronią by naturą swą służyła.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: 45l MMS

#13

Post autor: saintpaulia »

Na tyle bym troszkę zamieszała. Hygrofilkę dała na miejsce krypci, krypcie przed hygrogilkę, H. diformis w drugi róg, limnofilę za korzeń. Jeśli chodzi o korzeń to wydobyłabym te jego ciekawszą stronę, bo szkoda, jak ja mchy całkiem zasłonią i tylko patyk będzie wystawał. Dodałabym jakąś nieco wyższą krypcię między limnofilią a h. diformis. Może coś z moich pomysłów Ci się spodoba, jak nie to też dobrze, w końcu Twoje szkiełko :D

Autor
MMS

Re: 45l MMS

#14

Post autor: MMS »

Na roślinkach się znam słabo ale z tego co wiem to nie mam tam limnofilii - o którego badylaczka Ci chodzi? Bo tam w lewym rogu to są dwie krypcie tylko różne odmiany. Za korzeniem głównym jest hygrofilia syjamska a po prawej, przed filtrem hygrofilia dyformis.

Odnośnie mchu jawajskiego na tym małym korzonku, z przodu, po lewej to czeka on na planowane przeze mnie baniaczki. Tyle że zanim je kupie i zaleje to i pół roku minąć może więc meszek tam sobie przyrasta bo szkoda szczepiku [dostałem w gifcie]. Potem będę miał do przycinania i właściwej aranżacji jak ulał. A co lepsze znowu dostałem od Jerrego meszek [którego w 240 już nie pakował] i dziś jadę po kolejny korzonek, żeby na czymś sobie rósł...
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: 45l MMS

#15

Post autor: saintpaulia »

Coś może źle spojrzałam, bo prawy tylni róg niewyraźny :oops:
Wiadomo meszek niech sobie rośnie. Ja bym po prostu pokombinowała z ułożeniem korzonka, żeby te fajne pokrętasy było widać lepiej :P

Autor
MMS

Re: 45l MMS

#16

Post autor: MMS »

Ja go tydzień temu wsadziłem do baniaczka i jest tak troszkę upchnięty... związany i stłamszony;) Bo czekam żeby szybko przyrósł i żeby nitki pozdejmować - swoją drogą ile mniej więcej trwa takie przyrastanie? 2 tyg - miesiąc? Wiem że to zależne od bardzo wielu czynników ale tak pi razy oko...
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: 45l MMS

#17

Post autor: saintpaulia »

Java i stringy cześciowo przymocowane były już po tygodniu. Po miesiącu na fest przyrośnięte. A potem barwniaki zjadły stringy :razz:

Autor
MMS

Re: 45l MMS

#18

Post autor: MMS »

No tak właśnie się spodziewałem... obecnie przygotowuję kolejny korzeń z mchem więc się na trochę zrobi gęsto. Ale tak jak pisałem - to wszystko z uwagi na nadchodzące zbiorniki. Jak dobrze pójdzie to 20l będzie już w przyszłym tygodniu do zalania :D
ODPOWIEDZ