zwiększenie przepływu wody przez filtr

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ

Autor
smabitg
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 9:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

zwiększenie przepływu wody przez filtr

#1

Post autor: smabitg »

Filtr tetra ex700 w 200l - chcę trochę zwiększyć przepływ bo wydaje mi się że ruch wody jest za mały. Filtr niestety musi stać dość nisko, rury długie, dodatkowo lampa UV w obiegu no i przepływ jest mały.
Czy ktoś próbował podłączyć w obieg dodatkową pompę przed/za filtrem?
Czy to w ogóle może pomóc? macie jakieś doświadczenia?

wolfik
Uczestnik
Posty: 49
Rejestracja: sob maja 29, 2010 11:12 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: zwiększenie przepływu wody przez filtr

#2

Post autor: wolfik »

takie rozwiązanie na pewno nie zadziała (chyba że uszkodzeniem którejś pompy).
Najlepiej podłączyć UV do osobnej pompy
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: zwiększenie przepływu wody przez filtr

#3

Post autor: lovelas1988 »

smabitg pisze:Filtr tetra ex700 w 200l - chcę trochę zwiększyć przepływ bo wydaje mi się że ruch wody jest za mały. Filtr niestety musi stać dość nisko, rury długie, dodatkowo lampa UV w obiegu no i przepływ jest mały.
Czy ktoś próbował podłączyć w obieg dodatkową pompę przed/za filtrem?
Czy to w ogóle może pomóc? macie jakieś doświadczenia?
Niby da się podłączyć pompę na wlot filtru zewnętrznego... Ale czy jest sens...??? Nie próbowałem ale jak miałbym kombinować to pewnie zamocowałbym pompę od mini Kani. Co do tetry Ex 700 to ja ją mocno obciążyłem watą perlonową + ceramiką... Na full, ledwo domknąłem :) Z tym, że ja mam ją w 160 L i dodatkowo z kolanek zrobiłem wylot nad powierzchnią wody aby sobie lepiej bulgotało :) I wg mnie jest ok :)

Z tego co piszesz to zapewne masz jakieś roślinne akwarium... Dlatego polecam Ci pompę cyrkulacyjną dodatkowo w akwarium jako filtr mechaniczny, które również posiadam. Jedna ma przepływ 700 l/h a druga 1200 l/h

Jak coś to zapraszam na PW, gdybyś był zainteresowany pompą od mini kani to zapraszam.
Obrazek
ODPOWIEDZ