ampularie

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ

Autor
Wo-jtas
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: pt mar 12, 2010 9:45 am
Lokalizacja:
Płeć:

ampularie

#1

Post autor: Wo-jtas »

Witam
Od ponad miesiąca posiadam w swoim baniaczku 5 ampułek.
Normalnie cały czas chodziły po szybach liściach itd , a teraz od paru dni na dnie leżą :razz: pozamykane w muszelkach i tylko co jakiś czas wysuwają sie na troszkę. Zastanawia mnie to ponieważ one potrzebują powierza do życia, a kiedy leżą na dnie to nie wypływają na powierzchnie zaczerpnąć powietrza więc reasumując, albo pozdychały, albo poruszają się po baniaku kiedy mnie nie ma w domu w co wierzyć mi się nie chce, bo nie wracały by za każdym razem w to samo miejsce kiedy ja wracam chyba że jakieś tresowane są i żarty ich się trzymają :grin:
Dodam tylko jeszcze że wszystko inne co w baniaku pływa ma się dobrze i nic niepokojącego nie zaobserwowałem.
Co to może być z tymi ampułami :roll: :?:

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: ampularie

#2

Post autor: JPK »

Wyjmij którąś i jak będzie śmierdzieć to niestety .... :wink:
Ampułki czasem tak mają, że leżą jakiś czas bez sensu, a potem znowu wracają do normalnego trybu życia. Ale tak czy siak trzeba kontrolować "zapach", bo jakby padły i zaczęły się rozkładać to mógłby być problem.
450l + 112l :)

Autor
Wo-jtas
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: pt mar 12, 2010 9:45 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ampularie

#3

Post autor: Wo-jtas »

Misquamacus wygląda na to iz miałeś rację wyłowiłem ampuły po powrocie z pracy i się okazało że capią niemiłosiernie :razz:
Dziwne to, bo wczoraj podmianę robiłem i nic nie waliło :?:
W każdym razie ampuły popłynęły w swoja ostatnią podróż słuchając szumu muszli :-(
A teraz poszukuję nowych do przygarnięcia więc jakby ktoś miał na zbyciu to chętnie przygarnę ;)

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: ampularie

#4

Post autor: JPK »

Brązowa skorupka, fioletowe ciało - za jakiś czas będą do oddania ;) Obecnie rosną.
450l + 112l :)
ODPOWIEDZ