Moje 253l [nietypowe]w scianie na przelot

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
snakekeeper
Gość
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:59 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Moje 253l [nietypowe]w scianie na przelot

#1

Post autor: snakekeeper »

Witam,
jak obiecałem tak i robię akwarium 253L 130x30x65h nietypowe bo w ścianie na przelot z pokoju do przedpokoju.
filtracja Eheim 2226 + myślę nad jakimś tylko mechanicznym do wymuszenia ruchu wody bo Eheim mi robi wirówkę jak rozkręcę....
ogrzewanie Eheim Jager 150W
bimbrownia ... od 1-2 tyg nie mogę poprawnie jej uruchomić działa 2-3 dni i przestają bąbelki lecieć......
parametry wody nieznane jeszcze w czerwcu dopiero zamierzam pomierzyć dokładnie pomierzyć.
flora:
cabomba x1 , cryptocaryna x4-6, pistia x ~150 młodych i inne...
fauna:
P.Elliota 1.1
gurami dwuplame (niebieskie) 1.3
mieczyk czerwony 1.2
danio czerwone x10
zbrojnik niebieski ( nominalny i złoty ) x9
skalar x 7
kirys pstry x 2
oto jak powstawało miejsce i samo akwarium:
widok z przedpokoju.
Obrazek
widok z pokoju.
Obrazek

po odpaleniu przez 1 tydzień działało puste potem z 10 szt danio czerwone
Obrazek

A tak wyglądało po 2 tyg( skalary większe i piel ramireza zostały oddane komuś innemu.
Obrazek

a tu już dzisiejsze Elliot'y
Obrazek

widok po 3 tyg z przedpokoju 15.05.2010
Obrazek

z pokoju
Obrazek

skalary , mieczyki i danio pod koniec tygodnia powędrują do znajomego. Akwarium od strony pokoju jest zasłanianie roletą w kolorze niebieskim....
czekam na opinie i słowa krytyki itp.....
Ostatnio zmieniony sob maja 15, 2010 11:20 pm przez snakekeeper, łącznie zmieniany 1 raz.
retic's

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 253l [nietypowe]w scianie na przelot

#2

Post autor: froster »

wywal te muszle :razz:

Linf

Re: Moje 253l [nietypowe]w scianie na przelot

#3

Post autor: Linf »

Muszle fuj :razz: nie zatwardzają wody :?: Podoba mi się pomysł na miejsce akwa jednak bym pomyślał nad tym aby schować te węże gdzie i żeby akwa było bardziej estetyczne od strony pokoju.

P.S. A co to za 7 zbóż :?:

Dein

Re: Moje 253l [nietypowe]w scianie na przelot

#4

Post autor: Dein »

Pyszny jogurcik. Z żywymi kulturami bakterii. Pewnie przyśpiesza dojrzewanie akwarium.

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Moje 253l [nietypowe]w scianie na przelot

#5

Post autor: JPK »

Kurdę, nie obraź się ale moim zdaniem baniaczek marnuje się z tym aranżem ...
Miejsce jest świetne, można by wyczarować na prawdę coś nie banalnego ....
Po 1. należałoby schować sprzęt, ażeby wyeksponować akwarium z obu stron.
Jeśli oczy mnie nie mylą to kawałek regału zachodzi na akwarium, od strony pokoju, prawda ? Toż to idealne miejsce, żeby zakamuflować tam węże od filtra (między ścianą a regałem).
Wlot i wylot wtedy można dać na tą ścianę ... Przed tym kępa dorodnej kryptokoryny (aponogetifolia, którą masz idealnie się nadaje). Ten dzwon do CO2 (bo chyba za to ma służyć ten kubeczek po jogurcie ? ) można w ogóle zlikwidować i podłączyć po prostu pod dyfuzor przeźroczysty, pod wylotem z kubełka, żeby rozprowadzał CO2 na akwarium.
Sam zaś aranż można zrobić na kształt taki: |> , wyjaśnienie :wink: jest takie, że kreska pionowa to ścianka akwarium (ta ze sprzętem), > to jest "forma" roślin w jakiej by je można zasadzić,
a) zbiornik dobrze by wyglądał zarówno od strony pokoju, jak i przedpokoju
b) ryby miałyby dużo miejsca do pływania
c) odpowiednio dobrane miejscówkami rośliny (czyli od najwyższych przy ścianie to najniższych na "grocie" spowodowałyby na prawdę śliczny aranż, z którego można by być dumnym :)
Ale oczywiście to tylko moje zdanie i nie chcę Ci go narzucać, potraktuj to jako wskazówki :wink:
450l + 112l :)
ODPOWIEDZ