Kubeł do 45l

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
BeoB
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: czw lut 25, 2010 10:39 am
Lokalizacja:
Płeć:

Kubeł do 45l

#1

Post autor: BeoB »

Jaki polecacie kubełek do 45l z regulacją przepływu.
Nie wiem dlaczego, ale FZN-1 który mam, drażni mnie. Niby ok, ale mi nie pasi...
Ostatnio zmieniony czw kwie 22, 2010 9:34 am przez BeoB, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam serdecznie

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kubeł do 45l

#2

Post autor: froster »

A ile chcesz wydać dukatów ?

Autor
BeoB
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: czw lut 25, 2010 10:39 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kubeł do 45l

#3

Post autor: BeoB »

Przy takim litrażu to chyba nie ma co szaleć. Nie wiem 250 zł ? Aquela są jakieś po 140 zł ale to dobre jest ? Tetra Tec EX700 nie za duży ?
Ostatnio zmieniony czw kwie 22, 2010 10:46 am przez BeoB, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kubeł do 45l

#4

Post autor: lovelas1988 »

BeoB pisze:Przy takim litrażu to chyba nie ma co szaleć. Nie wiem 250 zł ? Aquela są jakieś po 140 zł ale to dobre jest ? Tetra Tec EX700 nie za duży ?
Ani mi się waż kupować Aquela mini kani... Najgorsze dziadostwo jakie widziałem.. Żeby wirnik miał się znajdować w środku w akwarium? Lipnie to rozwiązali...

Spokojnie kup sobie Tetrę Ex 700, za duży nie będzie :) Włożysz prefiltr na wlot, do kubła wkłady biologiczne (ceramika, zeolit) i filtr już pod tym samym obciążeniem zwolni na obrotach :) W razie coś masz zaworki i możesz sobie regulować. przepływ.

Mogę się założyć, że na 45 L nie przystaniesz i będziesz chciał większe akwa :) Także...

Pozdrawiam

Autor
BeoB
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: czw lut 25, 2010 10:39 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kubeł do 45l

#5

Post autor: BeoB »

lovelas1988 pisze: Mogę się założyć, że na 45 L nie przystaniesz i będziesz chciał większe akwa :) Także...

Pozdrawiam
To wiedziałem od zawsze :grin: tylko moja żona jeszcze o tym nie wie :lol:
Pozdrawiam serdecznie

Autor
BeoB
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: czw lut 25, 2010 10:39 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kubeł do 45l

#6

Post autor: BeoB »

lovelas1988 pisze: Ani mi się waż kupować Aquela mini kani... Najgorsze dziadostwo jakie widziałem.. Żeby wirnik miał się znajdować w środku w akwarium? Lipnie to rozwiązali...

Spokojnie kup sobie Tetrę Ex 700, za duży nie będzie :) Włożysz prefiltr na wlot, do kubła wkłady biologiczne (ceramika, zeolit) i filtr już pod tym samym obciążeniem zwolni na obrotach :) W razie coś masz zaworki i możesz sobie regulować. przepływ.


Pozdrawiam
No właśnie to w Aquelu mi nie pasowało i tak w akwa mało miejsca bez sensu. Już po FZN-1 stwierdziłem, że chyba nic więcej tej firmy nie kupię. Miał być fajny, a okazał się szitem według mnie.
No i nie chciałbym zakładać prefiltrów bo to zawsze jakieś miejsce zajmuje.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kubeł do 45l

#7

Post autor: lovelas1988 »

To załóż sobie jakąś małą gąbkę na wlot. Owiń gąbką, taka jak masz przy filtrze wewnętrznym i wystarczy. Do ex 700 reaktorek sobie podłączysz dodatkowo :) Spoko sprawa. Jak masz więcej kasy to możesz zaszaleć i kupić Eheima :)
Ostatnio zmieniony czw kwie 22, 2010 1:19 pm przez lovelas1988, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
BeoB
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: czw lut 25, 2010 10:39 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kubeł do 45l

#8

Post autor: BeoB »

A Eheim 2213 lepszy będzie od tej Tetry ?
Pozdrawiam serdecznie

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Kubeł do 45l

#9

Post autor: JPK »

W jakim akwarium wirnik od MiniKani ?
A instrukcję to widziały oczęta ?
Na 3 sposoby mocować go można :wink:
Uwierz mi, że na pewno bym go nie kupił, gdybym miał mieć głowicę w środku zbiornika, toż między innymi po to właśnie stosuję kubły, żeby ograniczyć sprzęt wewnątrz baniaka.
Mam Aquael MiniKani 120 i sprawuje się znakomicie, nie zamieniłbym go, bo do takiego litrażu jest znakomity. Nie zapycha się, ładnie klaruje. Jest też pojemny, ładnie wykończony, solidnie zabezpieczony. I zupełnie bezgłośny.
I do tego tani - ok. 120zł, nie widzę sensu wywalać 250, skoro można za połowę, a tak samo skuteczny. Już nie mówiąc o ew. serwisie - znajduje się na miejscu, zawozisz i od ręki Ci naprawiają, a najczęściej wymieniają na nowy filtr lub część.
Do akwarii poniżej 80l tylko takie mam w planach kupować :)
450l + 112l :)

Autor
BeoB
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: czw lut 25, 2010 10:39 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kubeł do 45l

#10

Post autor: BeoB »

To ja nic juz nie rozumiem, przegladam dane tego filtra i wszędzie pompa jest montowana wewnatrz zbiornika. Film o instalacji tego filtra oglądam i tam też w środku jest... :cry:

A nie faktycznie pompa moze być na zewnątrz ale na szybie. Duża ona jest ?
Ostatnio zmieniony czw kwie 22, 2010 7:57 pm przez BeoB, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam serdecznie

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kubeł do 45l

#11

Post autor: froster »

I jeszcze jedna wazna rzecz w MiniKani to to ,ze mozesz sobie pompe wymienic na mocniejsza czego w innym kuble nie zrobisz.

Autor
BeoB
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: czw lut 25, 2010 10:39 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kubeł do 45l

#12

Post autor: BeoB »

Kurde, ale to znowu Aquael. Do 45l to 80 czy 120 lepiej ?
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kubeł do 45l

#13

Post autor: lovelas1988 »

Misquamacus pisze:W jakim akwarium wirnik od MiniKani ?
A instrukcję to widziały oczęta ?
Na 3 sposoby mocować go można :wink:
Uwierz mi, że na pewno bym go nie kupił, gdybym miał mieć głowicę w środku zbiornika, toż między innymi po to właśnie stosuję kubły, żeby ograniczyć sprzęt wewnątrz baniaka.
Mam Aquael MiniKani 120 i sprawuje się znakomicie, nie zamieniłbym go, bo do takiego litrażu jest znakomity. Nie zapycha się, ładnie klaruje. Jest też pojemny, ładnie wykończony, solidnie zabezpieczony. I zupełnie bezgłośny.
I do tego tani - ok. 120zł, nie widzę sensu wywalać 250, skoro można za połowę, a tak samo skuteczny. Już nie mówiąc o ew. serwisie - znajduje się na miejscu, zawozisz i od ręki Ci naprawiają, a najczęściej wymieniają na nowy filtr lub część.
Do akwarii poniżej 80l tylko takie mam w planach kupować :)
Jak trafiłeś na dobry model to się ciesz :) Na zewnatrz jak sie zamontuje to trzeszczy... Jeśli chodzi o mini kani i tetre to w 100% bierz ten drugi.

Misquamacus gdzie jest ten serwis ??? Uwierz mi mam ten filtr :) Jak chcesz to zrobię fotki. Rozwaliła mi się cześć od głowicy i leży w piwnicy.. Podaj mi namiar gdzie ten serwis jest to może go zaniosę :) U mnie chodził miesiąc, a nawet i nie.

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: Kubeł do 45l

#14

Post autor: krasnal »

:razz: Sam kasuję aby mi nikt nie decydował co mi wolno a co nie :twisted:
Ostatnio zmieniony czw gru 02, 2010 6:49 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kubeł do 45l

#15

Post autor: matka siedzi z tyłu »

lovelas1988 pisze:Misquamacus gdzie jest ten serwis ???
Proszę cię bardzo Obrazek
Ostatnio zmieniony czw kwie 22, 2010 10:48 pm przez matka siedzi z tyłu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: Kubeł do 45l

#16

Post autor: ziabak »

Ja mam 2 MiniKani - 80 i 120, poza tym mam i Fluvale 104, 304 i Tetrę i powiem Wam, że: co do Fluvali nie mam kompletnie żadnych zastrzeżeń - chodzą u mnie bezawaryjnie od wielu, wielu lat (najstarszy ma z 15) i nawet nie musiałam uszczelek nigdy wymieniać, tylko wazeliną smaruje jak otwieram do czyszczenia; MiniKani - są jak najbardziej OK, trochę mogę mieć zastrzeżeń co do startowania tego filtra, bo jak jest głowica na zewnątrz, to trzeba ciut się pogimnastykować by pociągnęła wodę (musi być zalana) - ale w pracy jest bardzo dobry i UWAGA - wg mnie stanowczo lepszy od Tetry. Przede wszystkim to po kilku miesiącach używania znacznie spadła jej wydajność - i zapewniam - nie ma to związku z zatkaniem czy złym montażem deszczowni itd. on po prostu osłabł i tyle - przyczyny widze tylko i wyłącznie w wirniku, coś z nim jest nie za dobrze chyba. Gdybym teraz kupowała kolejny kubeł i nie miała za dużo kasy, to bez wahania wziełabym MiniKani - ja go polecam, jeśli oczywiscie nie zależy komuś na super eleganckich rurkach, albo może je sobie wymienić na ładniejsze ;).
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Autor
BeoB
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: czw lut 25, 2010 10:39 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kubeł do 45l

#17

Post autor: BeoB »

Zakupiony Tetra Tec EX600 to dobrze czy źle ? I teraz przez jaki okres trzeba mieć podłączone oba filtry ? stary i nowy ? Po jakim czasie odłączyć kaskadę ?
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Kubeł do 45l

#18

Post autor: sum »

Dwa tygodnie
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
BeoB
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: czw lut 25, 2010 10:39 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kubeł do 45l

#19

Post autor: BeoB »

Ok dzięki
Pozdrawiam serdecznie

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Kubeł do 45l

#20

Post autor: JPK »

Równie dobrze, a oszczędnie pod względem energii możesz przełożyć wkłady z kaskady do kubełka :wink: I odłączyć kaskadę :wink:
450l + 112l :)

Autor
BeoB
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: czw lut 25, 2010 10:39 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kubeł do 45l

#21

Post autor: BeoB »

Tz. jak przełożyć ? jak to ułożyć te małe gąbki, watę... Na tamte jakoś ?
Pozdrawiam serdecznie

mlody_oska
Uzależniony
Posty: 522
Rejestracja: pt paź 30, 2009 12:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kubeł do 45l

#22

Post autor: mlody_oska »

BeoB pisze:jak to ułożyć te małe gąbki, watę... Na tamte jakoś
Dokładnie tak jak myślisz. Miałem prawie identyczną sytuację jak Ty. Akwa 72L oraz wewnętrzny filtr Hydor. Zakupiłem używaną Tetrę EX 600. Porządnie ją wyczyściłem. Wsadziłem gąbki, biobale, dołożyłem wkłady z funkcjonującego Hydor'a (gąbka + śladowe ilości substratu Eheim'a). Zalałem filtr wodą z akwarium i odpaliłem. No i cieszę się filtrem ze zdecydowanie większą pojemnością materiałów filtracyjnych niż wewnętrzny. Bez strat, parametry wody ok. :)

Autor
BeoB
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: czw lut 25, 2010 10:39 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kubeł do 45l

#23

Post autor: BeoB »

A może jeszcze bactozym kupić ? czy nie potrzeba ?
Pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ