dyfuzor za 1PLN

Wiesz jak samemu wykonać pokrywy, filtry lub masz inne ciekawe pomysły, to jest dział dla ciebie. Zrób to sam czyli Adam Słodowy radzi :) Zrobiłeś coś ciekawego ? Pochwal się, nie kryj talentu przed światem....
ODPOWIEDZ

Autor
Qter
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 3:15 pm
Lokalizacja: Reguły
Płeć:

dyfuzor za 1PLN

#1

Post autor: Qter »

Cześć,

Myślałem aby zrobić sobie termoreaktor - ale jakoś nie mogę się w sobie zebrać ;) Dlatego wpadł mi do głowy pomysł z zastosowaniem trójnika ogrodniczego i wykorzystania powrotu z filtra kubełkowego. Jedyny problem to jak podłączyć orginalny wąż 12/16 Eheim do trójnika 1/2 '' (cala). Ano trywialnie - wystarczy zanurzyć wąż na chwile we wrzątku i po prostu na siłe wciskać. A jak po to podłączyć wężyk z CO2? Tak samo, tylko, że do węża Eheim-a wciskamy na siłę uciętą strzykawkę a do strzykawki podłączamy wężyk z CO2 zabezpieczjąc połączenie kropelką. Jeszcze tylko należy podłączyć zaworek przeciwzwrotny i nałożyć węże z powrotu. Można dla bezpieczeństwa założyć cybanty albo skleić kropelką. Je tego nie robiłem. Jutro podłączam i zobaczymy czy bangla. Czekam na opinie co sądzicie o tym pomyśle.

Aha - na dzień dzisiejszy używam drabinki Hagena i jestem zadowolonym - ale jak można ograniczyć ilość sprzętu w akwa to czemu nie spróbować? ;)

PZDR

Qter

P.S.

Dlaczego za 1 PLN ? Tyle w hipermarkecie L'Eclerc kosztował mnie trójnik ogrodniczy 1/2 ''. Resztę miałem w domu ;)

Obrazek

Maciej
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: sob lis 21, 2009 4:05 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: dyfuzor za 1PLN

#2

Post autor: Maciej »

Nieźle - gratuluję inwencji:)

To już nawet nie dyfuzor - tylko quasi reaktor w trójniku:)

Ja jak patrzę ile co2 ucieka mi z dyfuzora nie rozpuszczając się coraz cieplej myślę o reaktorze z filtra narurowego. Widziałem dziś te filtry w L-M. Trzeba będzie nad tym pomyśleć:)
_________________________________
Mozolnie i pomału zakładam 375 litrów

Autor
Qter
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 3:15 pm
Lokalizacja: Reguły
Płeć:

Re: dyfuzor za 1PLN

#3

Post autor: Qter »

Dzięki,

Podłącze jutro i postaram się napisać słów kilka jak działa. A jeśli chodzi o tr termoreaktory to filtr narurowy najtaniej znajdziesz na allegro.

PZDR

Qter
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: dyfuzor za 1PLN

#4

Post autor: lovelas1988 »

Siema Qter Myslałem, że innego trójnika użyjesz.. :)

Ja mówiłem o http://www.allegro.pl/item987535144_tro ... y_1_2.html , + http://www.allegro.pl/item989336311_red ... x_3_8.html , + http://www.allegro.pl/item1003253359_sz ... _g1_8.html na 1/4 ". Do tego dwie końcóki z gwintem zew. 1/2 " + jeden nypel 1/2" + 2 zaciski i cacy :)

Albo mozna dać w ocynku bądź mosiądzu :)

Pomysł dobry i tani wymyśliłeś :)
Podłącze jutro i postaram się napisać słów kilka jak działa. A jeśli chodzi o tr termoreaktory to filtr narurowy najtaniej znajdziesz na allegro.
za 24,99 na allegro :) bez rurki 32 w środku

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz kwie 25, 2010 11:10 pm przez lovelas1988, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ