Shirakura Mineral Stone (montmorillonit)

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ

Autor
mlody_oska
Uzależniony
Posty: 522
Rejestracja: pt paź 30, 2009 12:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Shirakura Mineral Stone (montmorillonit)

#1

Post autor: mlody_oska »

Dostałem wczoraj w prezencie odrobinę tego kamienia (ok. 5g). Ciekawy jestem jak on wpływa na krewetki i czy nie będzie zmieniał parametrów wody? Na razie zastosowałem to do krewetkarium [14L]. No i będę obserwował, czy to warte swojej ceny, czy oby nie jest to jakiś mit nabijający kasę sprzedawcom?
Mieliście do czynienia w praktyce z tym kamieniem?
Jakie jest Wasze zdanie na w/w temat?

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Shirakura Mineral Stone (montmorillonit)

#2

Post autor: JPK »

Ja też chcę taki prezent :-P
Podobno wpływa jak najbardziej dobrze na krewetki, ale raczej to sie stosuje dla crystal red/biene, ponieważ on ma za zadanie wzmacniać biel młodych osobników.
Poza tym podobno lekko podnosi KH, aby zapobiec wahaniom pH.
No i piszą, że krewetki lubią go zjadać (w ten sposób ma wpływać na biały pigment).
450l + 112l :)

Autor
mlody_oska
Uzależniony
Posty: 522
Rejestracja: pt paź 30, 2009 12:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Shirakura Mineral Stone (montmorillonit)

#3

Post autor: mlody_oska »

Ja na razie rozpocząłem zabawę z krewetkami, więc są to var Red (popularnie zwane Red Cherry). O podniesieniu kH nie słyszałem. Pewnie jest to powiązane z tym, iż w reklamie tego produktu piszą o tym, że nie ma problemów z wylinką? Cena jest niemała więc mocno interesuje mnie zasadność stosowania tego produktu. To co piszesz o białym pigmencie brzmi sensownie. Ciekawe tylko czy na redki jakoś to pozytywnie wpłynie optycznie. No i witalność krewetek ponoć ma się poprawić. :)

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Shirakura Mineral Stone (montmorillonit)

#4

Post autor: JPK »

No optycznie to raczej nie wpłynie, bo redki białego pigmentu nie mają :wink:
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Re: Shirakura Mineral Stone (montmorillonit)

#5

Post autor: KuMaK »

mlody_oska,
Miałem i stosuję nadal w kilku zbiornikach w celu obserwacji, bardzo fajna sprawa, używaj :)
Nie zmienia parametrow wody, możesz go sypać najlepiej w większy ilościach niż zalecane.

Poczytaj o jego wpływie na karpie koi, a myślę, że lepiej zrozumiesz. Efekty widać dopiero w młodych pokoleniach, które mają większą zdolność do przyswajania minerałów co wpływa również na gradację w ich przyszłości. Opłaca się podawać. :wink:

Autor
mlody_oska
Uzależniony
Posty: 522
Rejestracja: pt paź 30, 2009 12:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Shirakura Mineral Stone (montmorillonit)

#6

Post autor: mlody_oska »

KuMaK dzięki za udział w dyskusji. Patrząc na Twoje dokonania w temacie krewetek ta opinia jest dla mnie bardzo ważna. ;) Mógłbyś podrzucić linka o wpływie na karpie koi, o którym piszesz powyżej?
Misquamacus pisze:No optycznie to raczej nie wpłynie, bo redki białego pigmentu nie mają
Zauważyłem. :mrgreen:
KuMaK pisze:Efekty widać dopiero w młodych pokoleniach, które mają większą zdolność do przyswajania minerałów co wpływa również na gradację w ich przyszłości.
No to mam co obserwować, bo redki mnożą się na potęgę. :)
ODPOWIEDZ