Pasta z zielonego groszku

Wszystkie sprawy dotyczące żywienia, sposobu przyrządzania pokarmu, własne oryginalne przepisy.
ODPOWIEDZ

Autor
gusiek1
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: wt cze 16, 2009 10:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Pasta z zielonego groszku

#1

Post autor: gusiek1 »

Kuba na spotkaniu barwnie opowiadał o paście z zielonego groszku.
Proszę o przepis :)

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Pasta z zielonego groszku

#2

Post autor: JPK »

Przepis nie jest do końca autorski :) bo opierałem się na przepisie niemieckiego żarełka dla krewetek, ale tylko do momentu zastosowania groszku i cyklop-ezze :P Resztę już sam wymyśliłem.
Bazą jest groszek z puszki, musi być dobrej firmy (np. B...e). Należy każde ziarenko wycisnąć z łupinki do miseczki. Po wyciśnięciu wszystkiego (można sobie trochę ułatwić życie używając praski do czosnku, wtedy można po 3-4 ziarnka na raz wyciskać ;) ) należy dodać dużo różnych mrożonek. Oczywiście rozmrożonych i wypłukanych. Ja dodaję (na jedną puszkę groszku) :
-2 kostki artemii
-2 kostki ikry
-2 kostki rozwielitki
-1 kostkę lasonogów
-1 kostkę wrotek
-1 kostkę cyklopa
-czasami troszkę szpinaku
Całość dokładnie wymieszać (uwaga na zapach :razz: ).
Potem dodajemy trochę "wspomagaczy" z pokarmów suchych, czyli
-spirulina - jak w tabletkach to tak 2-3 zmiażdżone w moździeżu (polecam SERY), jak w płatkach to 2-3 łyżki, które należy drobno zetrzeć w palcach (polecam JBL'a).
-cyklop-ezze*
-astaksantyna (może być astacolor w płatkach drobno roztarty)

*nie koniecznie trzeba go dodawać, jest cho*ernie drogi, ale na prawdę warto, bo pięknie wybarwia.

I po dodaniu tego należy to jeszcze raz dokładnie wymieszać.
I teraz formowanie:
1. Nabieramy paćkę do strzykawki i formujemy "kiełbaski" na tacce i zostawiamy do wysuszenia (polecam kaloryfer)
2. (polecam tą metodę) Nakładamy na pergaminie cienką warstwę paćki (tak ze 4mm) i zostawiamy do wyschnięcia (kaloryfer). Podczas wysychania płytka fajnie popęka i będą porcje w sam raz do skarmienia.
Po wysuszeniu przekładamy pokarm do szczelnego pojemniczka lub torebki strunówki.
Pokarm idealny dla krewetek i bardzo lubiany przez ryby :) Spokojnie można wrzucić kilka fragmentów i wszyscy się najedzą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

By Misquamacus :wink:
450l + 112l :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pokarmy/Żywienie/Przepisy”