Temperatura dla neon innesa

Parametry wody i sposoby ich poprawy.
ODPOWIEDZ

Autor
Logic07
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: czw wrz 14, 2023 9:02 pm
Lokalizacja: pierdziszewice kolonia
Płeć:

Temperatura dla neon innesa

#1

Post autor: Logic07 »

Ze względu na gupiki i glonojada utrzymuje temperature 24 stopnie.Neony wolą chłodniejszą wode i zastanawiam się czy moge obniżyć o ten 1 lub 2 stopnie?.Mam jeszcze krewetki amano i poniżej 22 nie można dla nich schodzić więc by im pasowało, ale co na to gupiki i glonojad?
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2386
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Temperatura dla neon innesa

#2

Post autor: Ziemiojad »

Zostaw 24.

Autor
Logic07
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: czw wrz 14, 2023 9:02 pm
Lokalizacja: pierdziszewice kolonia
Płeć:

Temperatura dla neon innesa

#3

Post autor: Logic07 »

Wszędzie piszą że dla neonów innesa 23 stopnie to max, a co z wodą dla nich? Nie planuje ich rozmnażać, mam wode gh 9,5 kh 6 ph 7,2 a potrzebują wody miękkiej i kwaśnej ph 6,5 i poniżej.Twardość by im odpowiadała, te w handlu podobno są przyzwyczajone do kranówki
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2386
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Temperatura dla neon innesa

#4

Post autor: Ziemiojad »

Oczywiście, że twoje parametry wody kompletnie nie pasują dla tych ryb. Ale akurat temperatura 24 nie zaszkodzi im bardziej niż betonowa woda...
Natomiast bałbym się na zbytnie wychodzenie "glonojada". Nie wiem co to za gatunek ale dla większości normalnych zbrojników 24 to lodowata woda.

Autor
Logic07
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: czw wrz 14, 2023 9:02 pm
Lokalizacja: pierdziszewice kolonia
Płeć:

Temperatura dla neon innesa

#5

Post autor: Logic07 »

Gh 9,5 to beton? Na wykresie pokazuje że od gh 10 jest woda średnio twarda a poniżej 10 do 5 miękka, od 5 do 0 bardzo miękka. Pytałem się w wodociągach i twardość wynosi poniżej 200 Caco3 nie pamiętam już ile dokładnie ale przeliczałem na stopnie niemieckie i jest to gh 9,5.Glonojad to pospolity, żyje w 24 stopniach już ponad 10 lat.A nie sprostowanie, gh 9,5 to woda średniotwarda od 10 jest twarda, to można przyjąć że mam twardą, ale nie beton zaraz.

KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Temperatura dla neon innesa

#6

Post autor: KarolX22 »

Logic07
Wody tragicznej nie masz ale neony wolą pH poniżej 7. A jak chodzi o temperaturę to możesz zostawić bo nie jest to dla nich najlepsza ale też im mocno nie szkodzi. Latem pewnie i tak masz ponad 25 stopni w akwarium.

Autor
Logic07
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: czw wrz 14, 2023 9:02 pm
Lokalizacja: pierdziszewice kolonia
Płeć:

Temperatura dla neon innesa

#7

Post autor: Logic07 »

No latem mósowo napowietrzanie, zasłonięte zasłony to tak nienagrzewa się mocno pomieszczenie, ale ze 27 stopni pewnie będzie latem
ODPOWIEDZ