Napowietrzanie

Parametry wody i sposoby ich poprawy.
ODPOWIEDZ

Autor
Logic07
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: czw wrz 14, 2023 9:02 pm
Lokalizacja: pierdziszewice kolonia
Płeć:

Napowietrzanie

#1

Post autor: Logic07 »

Zastanawiam się czy napowietrzać akwarium w nocy, mam wylot z filtra ustawiony do góry żeby poruszał taflą wody i ją natleniał.Nie wiem czy to nie za mało, mam lekkie przerybienie.W akwarium jest sporo roślin i w dzień produkują tlen, ale w nocy go pobierają stąd moje obawy, a z kolei napowietrzanie przez bąbelki powietrza z kamienia napowietrzającego podnosi ph, mam neony innesa które nie lubią wysokiego ph.Co sądzicie napowietrzać brzęczykiem czy to zbędne?
Awatar użytkownika

andriejewicz
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: śr wrz 08, 2021 12:59 pm
Lokalizacja: wawa

Napowietrzanie

#2

Post autor: andriejewicz »

a ryby w nocy/po zmierzchu lub tuż o poranku wyglądają jakby potrzebowały powietrza?
********************************
Lepiej mądrze dreptać, niż głupio biec.

DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Napowietrzanie

#3

Post autor: DanielP »

Jakie masz parametry wody (ph, gh, kh)?

Autor
Logic07
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: czw wrz 14, 2023 9:02 pm
Lokalizacja: pierdziszewice kolonia
Płeć:

Napowietrzanie

#4

Post autor: Logic07 »

Wcześniej nie miałem przerybienia i o poranku ryby zachowywały się normalnie nie dyszały ani nie łapały powietrza przy tafli, ale teraz dopuściłem 14 neonów innesa i to już jest sporo jak na moje 112l akwarium.Zwłaszcza że mam jeszcze z 14 gupików, glonojada, 3 otoski, 13 krewetek amano i troche helenek z zatoczkami ale tych już mało jest.Od kąd wpuściłem neony od razu włączyłem napowietrzanie na noc nawet nie przyglądając się czy rano brakuje im tlenu bez włączonego brzęczyka.Parametry to ph 7.2 gh 9.5 kh 6 no3 do 10 i mniej bo mam żywice włożoną redukującą no3 mam jeszcze test na po4, ale nie mierze bo nie mam nawet kropki glona :).Napowietrzanie przez kamień napowietrzający wytrąca też podobno co2 co rośliny oddają w nocy żeby znów pobrać je w dzień także chyba napowietrzanie w nocy to kiepski pomysł raczej
Ostatnio zmieniony wt kwie 02, 2024 11:50 am przez Logic07, łącznie zmieniany 1 raz.

Mauree
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Napowietrzanie

#5

Post autor: Mauree »

Napowietrzanie nie zaburzy pH, nigdy nie zaszkodzi. Moje ryby wyraźnie lubią napowietrzanie, filtr porusza taflą wody, a kurtyna napowietrzająca znajduje się przy dnie i to się rybom podoba.

Autor
Logic07
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: czw wrz 14, 2023 9:02 pm
Lokalizacja: pierdziszewice kolonia
Płeć:

Napowietrzanie

#6

Post autor: Logic07 »

Edytowałem ostatni post, doczytaj
ODPOWIEDZ