Długość aklimatyzacji krabów wampirów

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Gieszu
Gość
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 25, 2024 11:03 pm
Lokalizacja: Zawiercie
Na imię mam: Grzegorz

Długość aklimatyzacji krabów wampirów

#1

Post autor: Gieszu »

Witam, wczoraj wreszcie wpuściłem do swojego akwaterrarium które od zalania wody odstało już miesiąc 2 kraby wampiry: samiczkę i samca. Od wpuszczenia nie umiem ich namierzyć. Krewetki i ślimaki które wpuściłem 2 dni wcześniej też się pochowały ale w nocy wychodzą na żer. Pewnie się schowały ale chce zapytać czy długo trwa taka aklimatyzacja?

DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Długość aklimatyzacji krabów wampirów

#2

Post autor: DanielP »

Ja bym ten proces nazwał raczej adaptacją czy poznaniem zbiornika a nie aklimatyzacją :duży uśmiech: Nigdy nie miałem tego kraba ale kraby jak i raczki to zwierzęta dość skryte więc takie zachowanie może wynikać z jego usposobienie. Inna kwestia to pozostali mieszkańcy akwarium i jego wystrój. To wszystko ma duży wpływ na jego aktywność. Czy akwarium na 100% dojrzało tj. czy zamknął się cykl azotowy?

Autor
Gieszu
Gość
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 25, 2024 11:03 pm
Lokalizacja: Zawiercie
Na imię mam: Grzegorz

Długość aklimatyzacji krabów wampirów

#3

Post autor: Gieszu »

Raczej tak, starałem się robić wszystko zgodnie z zaleceniami. Tylko no martwi mnie to, że nie mogę ich znaleźć, wczoraj trochę banana dałem im koło miseczki ale rano banan był znowu, dziś troche jedzenia dla rybek i też ich nie widzę

KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Długość aklimatyzacji krabów wampirów

#4

Post autor: KarolX22 »

Gieszu
Jak masz możliwość to lepiej zrób testy wody bo nie wiadomo czy cykl się zamknął. Może jeszcze się nie zaadaptowały więc dlatego pokarm nie znika.
Awatar użytkownika

A.G.A.
Moderator
Posty: 3155
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

Długość aklimatyzacji krabów wampirów

#5

Post autor: A.G.A. »

Gieszu udało się zlokalizować kraby ?
ODPOWIEDZ