adresy sklepów i marketów.

Opinie o sklepach stacjonarnych. Każdy sklep w osobnym wątku.
ODPOWIEDZ

Autor
Volodymyr2179
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 25, 2024 11:58 pm
Telefon: +370-63-928834
Lokalizacja: Siauliai, ul. Birstono 24
Na imię mam: Vladimir
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#1

Post autor: Volodymyr2179 »

Witam. Proszę o poradę, kto zna (zwłaszcza mieszkańcy stolicy) dokładne adresy i lokalizację do 9 niedrogich sklepów akwarystycznych i marketu akwarystycznego w mieście. Na razie proponuję wyznaczyć jako "punkt startowy" centralny obszar w pobliżu dworca kolejowego w Warszawie - będzie tam 1 z 4 hoteli (nazwy i adresy noclegów poniżej):
- Warsaw City Center R., Krokhmalna 3;
- ClickTheFlat Hoża Street, Hoża 43/49;
- Warszawa Centrum Pokoje, Grzybowska 39 1014, piętro 10;
- ClickTheFlat Centrum Chłodna, Chłodna 22;
Które ze sklepów są tańsze cenowo i bliżej tej części miasta w odległości nie większej niż 6 kilometry? - Kto może: niech spojrzy na mapę :). I jeszcze adres aqua marketu jest potrzebny.
Będę bardzo wdzięczny za informacje!
(W 1 z tematów jest lista sklepów, widziałem ją: ale jest ich za dużo, nie wiem które są tańsze i gdzie się znajdują. Jeśli sklep, który mi odpowiada, jest na tej liście, możesz podać numer i nazwę miejsca).

Komentarz: Nie jestem miejscowy, tymczasowo mieszkam na Litwie w Siauliai jako uchodźca, prawie nie znam polskiego. Muszę pojechać do Warszawy w interesach za 2 miesiące i nie wiem, jak się tam poruszać :((.
Ostatnio zmieniony czw lut 01, 2024 2:26 am przez Volodymyr2179, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4942
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#2

Post autor: Miro »

Ty chcesz kupić ryby czy wyposażenie akwarium ?
Może nie najtańszy ale największy sklep akwarystyczny
https://www.diskus-zoo.pl/
Blisko ul. Chłodnej jest
https://peha68.pl/

Krolic
Moderator
Posty: 798
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#3

Post autor: Krolic »

Jeżeli chodzi o technikę to warto też tu: https://www.clarias.pl/
Giełdy akwarystycznej w warszawie brak. Musiałbyś do Łodzi jechać
Miro zadał dobre pytanie.. co chcesz kupić.. i czy prywatnie zakładasz akwarium czy chcesz nawiązać relacje biznesowe?

Autor
Volodymyr2179
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 25, 2024 11:58 pm
Telefon: +370-63-928834
Lokalizacja: Siauliai, ul. Birstono 24
Na imię mam: Vladimir
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#4

Post autor: Volodymyr2179 »

to Miro:
To dopiero początek, dziękuję.
Przede wszystkim oczywiście nacisk na sprzęt: jak przeczuwam będę musiał dokupić 1-2 grzałki (teraz na polskim olx rozmawiam z 6-7 posiadaczami zestawów Aqua), i oto czego się dowiedziałem: prawie nikt nie ma takich rzeczy jak: siatki kapronowe i nylonowe (o oczkach 0,5-1 mm) - będą niezbędne do połowu małych rozwielitek (lub frakcji rozdzielnopłetwych), także do Artemii - siatka kapronowa. Ponadto: żadnych pęset, żadnych (osobno) kompresorów na baterie (mobilnych w podróży);
żadnych leków terapeutycznych dla ryb: takich jak Acriflavin Rikka, Prazenol Rikka, błękit metylenowy ze srebrem;
Będziemy również potrzebować specyficznego pokarmu: dekapsulowanej Artemii (suche jajeczka), mrożonych świeżych jajeczek Artemii, suchych rozwielitek.
Z ryb na pierwszym miejscu są:
- Tetra Amandae;
- Ornatus Red Fantom (lub zamiast tego Ornatus jasnoróżowy w kropki);
- Lyalius turkusowy;
- tetra Super blue (Kerry);
- czerwone Gourami mini (jeśli uda się je znaleźć - bardzo rzadkie);
- mieczyki: białe ze szkarłatnymi płetwami (jeśli nie znajdę - tylko białe albinosy);
- (jeśli będzie to bardzo rzadkie): mieczyk żółto-szkarłatny (ciało żółte, górna płetwa szkarłatna, u samców na końcu ogona szkarłatny pasek przechodzący w płetwę);
- pomarańczowa mollinezja lirowata (2 samice);
Opcjonalnie (jeśli nie ma innych gatunków): Erythrosonus 5-7 szt, Lemon tetra 2 pary;
Dodano do tego postu po 20 minutes 34 seconds
to Krolic:
Gdzie znajduje się Łódź? Czy jest oddalona od Warszawy o kilometry? (przepraszam, ale nie jestem zorientowany).
Wszystko tylko w *prywatnie proszę o rozważenie (wszelkie zainteresowanie sklepami i towarami akwarystycznymi tylko prywatnie - nie mam teraz siły na komercję). Mam swoisty "głód akwarystyki" - w innym wątku już pisałem: kojarzy mi się to z depresją i wojną (mój region Chersońszczyzna - bardzo ucierpiał i nie wiadomo kiedy to "Piekło przeciągania liny" między globalnym "Zachodem" a Rosją się skończy).
Dodano do tego postu po 8 hours 34 minutes 12 seconds
To zmienia sytuację diametralnie. W takim razie poleć więcej sklepów akwarystycznych: do 9 więcej. Teraz z naciskiem na rośliny, ryby, pokarmy (suche rozwielitki, jaja artemii), siatki kapron, kompresor akumulatorowy, miernik TDS/EC i inne.
Szukałem w google: Łódź jest bardzo daleko od stolicy, nie pojadę tam, nie będę miał czasu - smutne :(. Może jest jakieś bliższe miasto (powiedzmy do 30km) z marketem akwarystycznym?
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21848
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#5

Post autor: Lech-u »

Na naszej stronie FAWA jest Mapa FAWA. Tam są zaznaczone sklepy i punkty napełniania butli CO2. Sprawdź na Mapa FAWA (na górze strony).
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Autor
Volodymyr2179
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 25, 2024 11:58 pm
Telefon: +370-63-928834
Lokalizacja: Siauliai, ul. Birstono 24
Na imię mam: Vladimir
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#6

Post autor: Volodymyr2179 »

Sugerowałbym również rozszerzenie promienia wyszukiwania sklepów do 6 km od głównej stacji kolejowej.
Dodano do tego postu po 16 minutes 11 seconds
to Lech-u:
Znalazłem mapę, ale jest wiele ikon (po powiększeniu), których nie mogę rozpoznać. Jakie są oznaczenia sklepów zoologicznych (akwarystycznych)?
Przypominam: nie rozumiem zbyt dobrze języka polskiego - teraz komunikuję się z wami za pośrednictwem DeepL translator.
Awatar użytkownika

A.G.A.
Moderator
Posty: 3155
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#7

Post autor: A.G.A. »

Tu sobie znajdziesz połączenia. Tramwaj, autobus.
https://jakdojade.pl/warszawa

A tu masz sklepy w Śródmieściu i w okolicach.
Są nazwy, Google znajdzie sklep, dokładny adres i numer telefonu. Obawiam się, że w Śródmieściu nie zrobisz tych zakupów, o które Ci chodzi

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeśli chodzi o sprzęt, spróbuj w sklepie Clarias. Ze Śródmieścia dojedziesz tramwajem 9 i 24( ok.30minut w jedną stronę).
https://www.clarias.pl/[quote][b]Dodano do tego postu po 6 minutach 56 sekundach[/b][/quote]

A tu masz dojazd do Discus = duży wybór ryb.
Obrazek
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4942
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#8

Post autor: Miro »

Volodymyr2179
, Unia to jest wielka " wieś " To co jest w sklepach w Polsce jest i na Litwie.

Jak chcesz ciekawe Mieczyki , Molinezje to skontaktuj się na YouTube z Polski klub miłośników mieczykòw Hellera
https://www.youtube.com/@polskiklubmiosnikowmieczyk2771
Jeżeli sprzęt to skontaktuj się z
https://peha68.pl/
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21848
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#9

Post autor: Lech-u »

Volodymyr2179 pisze: ndz sty 28, 2024 8:44 pm Jakie są oznaczenia sklepów zoologicznych (akwarystycznych)?
Po prawej stronie na górze są warstwy. Tam zaznacz Sklepy (uwaga! Sklep po polsku to nie to samo co sklep po rosyjsku)
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Autor
Volodymyr2179
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 25, 2024 11:58 pm
Telefon: +370-63-928834
Lokalizacja: Siauliai, ul. Birstono 24
Na imię mam: Vladimir
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#10

Post autor: Volodymyr2179 »

to Komarowa:
Dziękuję bardzo. Spróbuję rozgryźć twoje obliczenia (och-och, moja głowa będzie przeciążona - tylko żartuję). Mapy już pobrałem i zapisałem.
Pojawiło się kilka pytań:
1.1 Jakie są numery autobusów 190 i 512? (Przy tramwaju 25 wszystko jest jasne).
1.2 Jak rozumiem diskus-zoo znajduje się w północno-wschodniej części miasta? Dzielnica Targówek?
2.1. Zauważyłem z Twoich pierwszych 3 fragmentów mapy, że sklep Kakadu stał się "centralny" w tamtym rejonie :). Obok niego i Zoo Planeta, Exotic Parrot, Lincoln ?Park, po drugiej stronie (ale niedaleko) Dracula, Peha68, Ralf, Kokovet.
Oto jak dostać się z centrum do Kakadu? (lub Draculi lub Peha68?) - to by mi bardzo pomogło w "błądzeniu" po mieście 8-ką.

P.S. Zorientowałem się już, że diskus-zoo to ogromny sklep :), po odwiedzeniu ich strony - na pewno się do nich wybiorę. Wysłałem do nich maila z zapytaniem o pierwsze 4 pozycje, które (jak podejrzewam) mogą stać się problemem.
Awatar użytkownika

A.G.A.
Moderator
Posty: 3155
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#11

Post autor: A.G.A. »

Volodymyr2179 pisze: czw lut 01, 2024 9:36 pm numery autobusów 190 i 512? (
obydwa jadą tam gdzie potrzebujesz.

Autor
Volodymyr2179
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 25, 2024 11:58 pm
Telefon: +370-63-928834
Lokalizacja: Siauliai, ul. Birstono 24
Na imię mam: Vladimir
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#12

Post autor: Volodymyr2179 »

to All:
Oto sytuacja (po korespondencji z 6 sklepami): tylko dwa mają to, czego potrzebuję.
Te sklepy to: Aqua Show na Puławskiej 255, oraz AquaelZoo - ale ten ma 3 adresy i nie wiem, który jest bliżej centrum? - 1. Formalnie ich główny oddział mieści się na al. Jana Pawła II 82 (tak jest napisane na stronie); pozostałe dwa: Kazimierza Szpotańskiego 6; Aleja Krakowska 61;
Proszę o radę: który z tych 3 jest bliżej dworca kolejowego i jakim transportem się tam dostać?
A także: jak dojechać do Puławskiej 255 z centrum?
P.S. Ani Clarias, ani peha68, ani diskus-zoo nie mają urządzeń, których potrzebuję.
Awatar użytkownika

A.G.A.
Moderator
Posty: 3155
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#13

Post autor: A.G.A. »

Ten na Jana Pawła II jest w " Arkadii" (centrum handlowe) Z centrum dojedziesz tramwajem 35. Musisz wysiąść na przystanku " Rondo Radosław".
Droga w jedną stronę z centrum ok.30minut.

Obrazek

Ten drugi (Puławska)jest na Mokotowie i dojedziesz tam tramwajem nr.4 ( ok. 45 minut )

Obrazek

Logic07
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: czw wrz 14, 2023 9:02 pm
Lokalizacja: pierdziszewice kolonia
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#14

Post autor: Logic07 »

wogóle po co odwiedzać te sklepy ja bym wszystko kupił w internecie i szybciej i masz pewność że wszystko kupisz a tak to będziesz chodził po tych sklepach bo czegoś w jednym nie będzie a skończysz odwiedzanie ich czegoś nie kupując bo w żadnym nie meli

Autor
Volodymyr2179
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 25, 2024 11:58 pm
Telefon: +370-63-928834
Lokalizacja: Siauliai, ul. Birstono 24
Na imię mam: Vladimir
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#15

Post autor: Volodymyr2179 »

to Komarowa:
Jak zawsze bardzo dziękuję, pani moderator. Już stajesz się moją "magiczną różdżką". :)
Dodano do tego postu po 32 minutes 31 seconds
to Logic07:
Nie jest :). Skontaktowałem się już mailowo z kilkoma sklepami (z 6), jutro poszukam kolejnych i wyślę do nich zapytania. I z tych 6 na pewno dostałem odpowiedź: w takim-i-takim będzie miernik TDS-T za 50zł, w innym - model filtra Aquael Fan MINI z wolnym przepływem w takiej cenie, w trzecim - napowietrzacz taki-i-taki w cenie X itd. Więc oczywiście nie odwiedzę WSZYSTKICH sklepów, nie martw się :). Nie będę miał na to czasu. Przecież i tak trzeba będzie pojechać do domu właściciela zestawu "używanego" (akwarium + sprzęt): a tam nie wiadomo - czy woda spuszczona? Czy usunięto kamienie i ziemię, rośliny? Czy ryby są zapakowane? - Jeśli nie, to wszystko będę musiał zrobić ja w "trybie pożarowym" - a to już czas! 8-ka...
Dodano do tego postu po 16 hours 11 minutes 58 seconds
to all:
Pojawiły się 2 nowe problemy:
1. ze względu na brak napowietrzacza bateryjnego (kupię zwykły), teraz ryby w drodze zostaną bez dopływu tlenu. I mam pytanie: ile godzin mogą przebywać BEZ napowietrzania, powiedzmy w małym plastikowym pojemniku 1,5-2 litry? (naczynia na pokarm wysokie). Do punktu, w którym zaczną mieć niedobór tlenu "ciężki oddech"? (Mam pierwszy autobus do Kowna od 22:30 do 5:40 - to 7 godzin w drodze. Myślę więc: czy ryba może pomieścić tak wiele w tych 2 naczyniach? Już na dworcu autobusowym w Kownie będę musiał pilnie poszukać gniazdka, żeby włączyć napowietrzacz).

Logic07
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: czw wrz 14, 2023 9:02 pm
Lokalizacja: pierdziszewice kolonia
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#16

Post autor: Logic07 »

nie wiem
Awatar użytkownika

A.G.A.
Moderator
Posty: 3155
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#17

Post autor: A.G.A. »

Poproś w sklepie o dopełnienie woreczków z rybami tlenem i pakowanie po kilka sztuk do jednego. Jeśli większe ryby to po jednej. Sprzedawca powinien Ci doradzić najlepszy sposób transportu. Poproś też o duże woreczki, im większe tym lepiej.

Logic07
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: czw wrz 14, 2023 9:02 pm
Lokalizacja: pierdziszewice kolonia
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#18

Post autor: Logic07 »

tak

Autor
Volodymyr2179
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 25, 2024 11:58 pm
Telefon: +370-63-928834
Lokalizacja: Siauliai, ul. Birstono 24
Na imię mam: Vladimir
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#19

Post autor: Volodymyr2179 »

Nowy dodatek 6.02:
Ostatnio udało mi się w końcu znaleźć w katalogu 1 sklepu napowietrzacz na baterie + gniazdko elektryczne (2 modele), znalazłem też 2 wersje siatek nylonowych o oczkach ~0,5 mm.
Zarejestrowałem się kilka dni temu na stronie FB społeczności mieczników: Polski klub miłośników mieczyków Hellera. https://m.facebook.com/groups/382575439416439/.
Ale dzieje się z nimi coś dziwnego: z jakiegoś powodu ich administratorzy NIE przepuszczają żadnego z moich postów (publikacji) na ich stronie!
:( о_0. Piszę o: "szukam ^Kontaktów do sprzedawców mieczyków i mollinezji niektórych rzadkich form barwnych" - chcę kupić kilka jak przyjadę do Warszawy.
Może ktoś zna ludzi ze swojego hangoutu? - to proszę o przekazanie kontaktów, żeby do mnie napisali: mail: 280757@ukr.net i moja strona na FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555790596328.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#20

Post autor: Ziemiojad »

Volodymyr2179 pisze: wt lut 06, 2024 12:55 am Ale dzieje się z nimi coś dziwnego: z jakiegoś powodu ich administratorzy NIE przepuszczają żadnego z moich postów (publikacji) na ich stronie!
Na ich stronie napisane jest.
Grupa pasjonatów ryb żyworodnych na której jest zakaz handlu.
Łamiesz ich regulamin
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4942
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#21

Post autor: Miro »

Volodymyr2179 pisze: wt lut 06, 2024 12:55 am "szukam ^Kontaktów do sprzedawców mieczyków i mollinezji niektórych rzadkich form barwnych
napisz że SZUKAM KONTAKTU Z HODOWCAMI i wymień nazwę tej odmiany mieczyków
Ostatnio zmieniony wt lut 06, 2024 8:33 pm przez Miro, łącznie zmieniany 1 raz.

Mauree
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

adresy sklepów i marketów.

#22

Post autor: Mauree »

Hodowcami
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4942
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#23

Post autor: Miro »

Mauree pisze: wt lut 06, 2024 8:23 pmHodowcami
:oklaski: :OK:

Autor
Volodymyr2179
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 25, 2024 11:58 pm
Telefon: +370-63-928834
Lokalizacja: Siauliai, ul. Birstono 24
Na imię mam: Vladimir
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#24

Post autor: Volodymyr2179 »

Update for 14.02
No cóż... Znalazłem sklep, którego potrzebuję (jest prawie wszystko czego potrzebuję, oprócz ryb - napowietrzacze na baterie aż 3! modeli, są filtry gąbkowe tanie jak "aerlift" na pompkę od napowietrzacza, jest Aquael Fun MINI, i tańsze; jest bardzo dużo rodzajów oświetlenia na lampach ledowych, i niedrogich - modele od 40zł do 55zł z dobrą mocą w lumenach; są siatki nylonowe; jest chemia akwa: testy wody; pipety jak laboratoryjne; masa różnych roślin - Echinodorus, Bacopa, hygrophila, Ludwigia, mchy, Hemiantus M. - to jeden z moich ulubionych; i wiele innych rzeczy...).
Ale są kłopoty! Ohhh, westchnienie... - ten sklep jest daleko od Warszawy, w skrajnie południowo-zachodniej części Polski, na pograniczu z Czechami. Nazywa się Invital - https://www.invital.pl.
Tak, przywożą towar do Warszawy, a nawet mogą przywieźć moje zamówienie do "jakiegoś" warszawskiego sklepu (już się tego dowiedziałem, wiedzą, że nie jestem mieszkańcem Polski, ale mieszkam na Litwie, zgadzają się). Ale potem ... szkoda: wszystkie 11 warszawskich sklepów, do których wysłałem ofertę "Szukam sklepu, który zgodzi się przyjąć przedmioty z invital.pl".
- cisza WSZYSCY! Ani odpowiedzi, ani przywitania. Co prawda minęły 2 dni, ale i tak niemiło :( .
Zaproponowałem im dopłatę do usługi! Krótko opisałem kim jestem - nadal cisza ....
Dodano do tego postu po 9 minutes 28 seconds
Dodam jeszcze:
że od 11 dni powoli pracuję z mapą Warszawy, znam już centrum ulicami, wiele tras (na dworzec autobusowy, do firmy przewozowej, do sklepów) zapisałem już w notatniku w telefonie. Wiem już, które sklepy są w lewobrzeżnej części stolicy (Diskus-zoo, Tapajos.pl, Neon zoo). Większość z nich znajduje się na prawym brzegu: wiem, które są na południu, które na północy, a które bliżej Wola Parku. Ogólnie zaczynam się trochę orientować o_0.
Awatar użytkownika

Vlad UA
Uczestnik
Posty: 39
Rejestracja: pn maja 16, 2022 10:10 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Vladislav
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#25

Post autor: Vlad UA »

Nie ma potrzeby wysyłania do sklepu. Niech wyślą paczkę do paczkomatu. Znajdź paczkomat w pobliżu hotelu, hostelu itp, w którym zatrzymasz, i wskazać to przy składaniu zamówienia.
Dodano do tego postu po 17 minutach 31 sekundach
To także dobry sklep niedaleko Neon Zoo - https://www.clarias.pl
Osowska 84B, Warszawa. https://maps.app.goo.gl/ceeE4ZiPUN3CN4k76

Autor
Volodymyr2179
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 25, 2024 11:58 pm
Telefon: +370-63-928834
Lokalizacja: Siauliai, ul. Birstono 24
Na imię mam: Vladimir
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#26

Post autor: Volodymyr2179 »

Aktualizacja 19.02: to Vlad UA:
Dziękuję.
Jeszcze nigdzie się nie "zatrzymałem".....
Ta opcja ma 2 wady: nie jestem jeszcze fizycznie w Warszawie, a daty mojego przyjazdu chyba nie da się dokładnie "dopasować" do czasu transportu towaru z Invital. Okazuje się, że towar musi być zamówiony odpowiednio wcześnie, z zapasem czasu: tak, aby dotarł wcześniej i był w tym paczkomacie 2-3 dni przed moim przyjazdem. W związku z tym rośliny (jeśli będą w paczce) mogą nie wytrzymać przebywania w ciemności przez 2-3-4 dni. Wniosek: albo usunąć rośliny z zamówienia, albo: spróbować negocjować z administracją hostelu - aby ich pracownicy przyjęli towar, postawili paczki z roślinami na świetle w ciepłym miejscu. Jeśli się zgodzą, to pytanie: jaką prowizję wezmą za usługę? - Ale i tak będę próbował negocjować z 2-3 hotelami.
W skrajnym przypadku: po prostu anuluję zamówienie Invital, a w marcu zgłoszę się do 4 sklepów z prośbą o dokupienie 2 potrzebnych mi elementów (najbardziej krytycznych): napowietrzacz Resun DC-120 lub model DC-160 tej samej firmy - oba na baterię, a siatki nylonowe 2 sztuki potrzebuję, reszta - jak będzie.
Zobaczymy... Zastanawiam się nad różnymi opcjami.
Ostatnio zmieniony czw lut 22, 2024 8:50 pm przez Volodymyr2179, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4942
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#27

Post autor: Miro »

Volodymyr2179
czy nie masz w Warszawie jakiegoś znajomego człowieka z Ukrainy ?
Może kolega kolegi lub koleżanka mieszka w warszawie ?
Zapłaci wszystko przez Internet i poproś o wysłanie na adres warszawski ,
Jak przyjedziesz to odbierzesz .

Autor
Volodymyr2179
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 25, 2024 11:58 pm
Telefon: +370-63-928834
Lokalizacja: Siauliai, ul. Birstono 24
Na imię mam: Vladimir
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#28

Post autor: Volodymyr2179 »

Aktualizacja 5.03.24:
Witam. Znalazłem prawie wszystko czego potrzebuję w katalogu Clarias (dziwne dlaczego menadżer nie polecił mi nic z listy produktów na pytanie mailowe - może nie mam czasu? ) - jest i napowietrzacz na baterie, i siatki nylonowe, i belki oświetleniowe nie są drogie, suche rozwielitki, masa różnych nawozów płynnych, stymulantów, leków dla ryb i innych rzeczy, jest nawet miernik TDS (choć trochę droższy).

Aktualizacja 14.03.24:
Wynajem mieszkania odwołany o_0, będą 2 krótkie wizyty tutaj, a po drugiej jadę dalej na zachód od Warszawy - tam gdzie planowałem, bez powrotu na Litwę.
Ostatnio zmieniony czw mar 14, 2024 6:30 pm przez Volodymyr2179, łącznie zmieniany 1 raz.

Renya88
Uczestnik
Posty: 23
Rejestracja: pn wrz 12, 2022 9:18 am
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

adresy sklepów i marketów.

#29

Post autor: Renya88 »

Logic07 pisze: pt lut 02, 2024 12:15 am wogóle po co odwiedzać te sklepy ja bym wszystko kupił w internecie i szybciej i masz pewność że wszystko kupisz a tak to będziesz chodził po tych sklepach bo czegoś w jednym nie będzie a skończysz odwiedzanie ich czegoś nie kupując bo w żadnym nie meli
Ja też kupuję wszystko w necie, chyba, że mega mi sie spieszy to jadę do zoologicznego w galerii, która jest u mnie w mieście.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy zoologiczne w Warszawie i okolicach”