Akwarium dla molinezji

Przedstawiciele: Gupiki, Endlerki, Mieczyki, Molinezje, ...
ODPOWIEDZ

Autor
Mauree
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Akwarium dla molinezji

#1

Post autor: Mauree »

Chciałam zapytać Was o to, jakiej wielkości powinno być akwarium dla ławiczki molinezji. Moje molinezje pływają na prawdę w ławicy, wykonującej wspólne zwroty, nie w luźnym stadku. Wynika to może stąd, że są rodzeństwem i że jest ich po prostu dużo. Ma to ogromną zaletę, gdyż wszelka agresja lub uporczywe zaloty są udaremnione, napastnik jak się rozpędzi to nie wie w kogo przypadkowo trafi. Nie mają dużych rozmiarów, te długoogonkowe nie licząc ogona mają po trzy centymetry, największa ma z 8 cm z okrągłym ogonem. Rodzice nie byli duzi. Jest ich około 30 i jeszcze cały czas rosną, wieksza część stadka ma dopiero kilka miesięcy. Myślę, że docelowo będzie to około 180 cm bieżących ryby. Myślałam o juwel Rio 240, ale może to nie ma sensu, może trzeba założyć 350?

DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Akwarium dla molinezji

#2

Post autor: DanielP »

W akwarystyce zasada jest jedna: czym większe akwarium tum lepiej :duży uśmiech: dla stadka molinezji 240- ka też będzie ok ale czy docelowo będą tam tylko same molki?

Autor
Mauree
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Akwarium dla molinezji

#3

Post autor: Mauree »

Tak, wydaje mi się że łączenie gatunków to ekwilibrystyka, jeden woli to, drugi tamto :p. A przede wszystkim to by już było trzeba 500 l na drugi gatunek. Teraz mam molinezje i zbrojniki i muszę uważać, żeby parametry były akceptowalne dla obu gatunków

KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium dla molinezji

#4

Post autor: KarolX22 »

Mauree
Jak ci poradzę tak stawiaj największe jak możesz akwarium biorąc pod uwagę dostępne miejsce i budżet żebyś zaś nie żałowała że za małe akwarium kupiłaś. A jak możesz to lepiej wybierz 350 bo jednak wymiary niby podobne ale jednak więcej wody będzie. Tylko pewnie masz na myśli 350 od juwela to też pomysł czy będziesz w stanie do dna dosięgnąć bo ono ma ponad 60 cm wysokości.

Autor
Mauree
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Akwarium dla molinezji

#5

Post autor: Mauree »

Faktycznie, o tym nie pomyślałam. Choc w molinezjach nie grzebie się tak jak w zbrojnikach, nie trzeba im wsuwać żarcia pod przyssawkę :p

TYGRYS_
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: czw lut 22, 2024 10:07 pm
Lokalizacja: Malopolska

Akwarium dla molinezji

#6

Post autor: TYGRYS_ »

Molinezja lubi zasadową wodę do mieszka soli. Chyby łyżka płaska od zupy na 50l wody. Ja jak miał kołki to czymal na wodzie kranu czytaj woda studzienna. Takiej wodzie możesz trzymać kiryski 8 glonojady ancitrusy chodowlane. Ja osobiście nigdy nie dawał soli do akwarium.
Dodano do tego postu po 1 minucie 19 sekundach
Molinezje najpierw umnie pływały baniaku 120l maksymalne minimum,potem 170 l a na koniec 210l.
ODPOWIEDZ