Pokarmy mrożone dla ryb- jakość

Wszystkie sprawy dotyczące żywienia, sposobu przyrządzania pokarmu, własne oryginalne przepisy.
ODPOWIEDZ

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Pokarmy mrożone dla ryb- jakość

#1

Post autor: DanielP »

Zakładam ten wątek po to, aby oceniać i móc porównywać jakość oferowanych nam przez różnych sprzedawców pokarmów mrożonych. Ja od lat karmię swoje ryby mrożonkami marki Ichtio. W sieci można spotkać produkty różnych firm jak chociażby bardzo polecane Ocean Nutrition. Długo zwlekałem z ich porówaniem ale jednak to zrobiłem. Porównałem dziś artemię. Często można wyczytać, że produkty Ichtio i innych marek mają w sobie dużo wody, syfku i co za tym idzie ilość faktycznego pokarmu jest mniejsza aniżeli mrożonego azotem pokarmu Ocean Nutrition. Ja żadnych mrożonek tj. różnych firm których używałem przez lata, nigdy nie płukałem i żaden z tych produktów nie zrobił mi syfu w zbiorniku. Faktem jest, że w porównywanych przeze mnie mrożonkach w tych marki Ichtio jest trochę drobnego pokarmy/ pyłu ale i tak moim zdaniem nie odstaje on znacząco od Ocean Nutrition. Solowiec z Ocean Nutrition jest grubszy ale nie jest jego znacząco więcej. Kolejnym argumentem za Ichtio jest cena. Wynosi ona 8-9 zł za tabliczkę natomiast za Ocean Nutrition trzeba zapłacić ok. 16 zł. Dzielcie się swoimi uwagami :duży uśmiech:

KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Pokarmy mrożone dla ryb- jakość

#2

Post autor: KarolX22 »

DanielP pisze: ndz sty 14, 2024 11:54 pm Często można wyczytać, że produkty Ichtio i innych marek mają w sobie dużo wody, syfku i co za tym idzie ilość faktycznego pokarmu jest mniejsza aniżeli mrożonego azotem pokarmu Ocean Nutrition.
Akurat w mrożonych typu ichtio będzie trochę mniej robaczków bo jednak w wodzie są mrożone a ten syfek mi akurat nie przeszkadza bo na sitku pokarm przed podaniem płucze. Też nie wiem czy jest sens płacić za Ocean Nutrition jakość niby lepsza ale cena jest prawie dwa razy większa.
DanielP pisze: ndz sty 14, 2024 11:54 pm Ja żadnych mrożonek tj. różnych firm których używałem przez lata, nigdy nie płukałem i żaden z tych produktów nie zrobił mi syfu w zbiorniku.
Ja na początku jak zaczynałem podawać mrożonki to nie płukałem ale woda akurat mocno na jakości przez to traciła ( była taka jakby na żółto zabarwiona) i glony mi wtedy wyskoczyły.
Uważam że nie warto przepłacać za droższy pokarm mrożony sam stosuje ichtio i też jestem z niego zadowolony.

Krolic
Moderator
Posty: 798
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Pokarmy mrożone dla ryb- jakość

#3

Post autor: Krolic »

DanielP bardzo fajny temat :)

Poniżej wrzucam moja opinie o kilku przetestowanych producentach.. To jest moja prywatna opinia i mam nadziej ze producenci nie przyczepia sie do tego ;)

Prokarm - bardzo długo karmiłem nim palety. Gdyby była lepsza dostępność - dalej bardzo chetnie. Mięso małż i mysis - może źle trafiłem ale musiałem je bardzo płukać, palety były średnio zainteresowane. Bardzo fajny pokarm w przystępnej cenie. Odrobine mniej wody mogłoby być :)

Ruto Frozen Fish Food - przeszedłem prawie całkowicie na te mrożonki. Bardzo fajna konsystencja, mało wody, pokarm sie nie rozpada. Lasonogi sa całe nie zmieniaja sie w papkę po rozmrożeniu. Wada - mogły by byś troche tańsze :)

Artemia Golden Gate - bardzo fajna gruba artemia. Palety nie chciały żrec drobnej, rozpadajacej sie artemii. Golden Gate wcinają jak złe. Wada - cena :)

Mrożonki Weisssflog - niestety nie moge za dużo dobrego powiedzieć o nich. Są bardzo drogie, rozpadaja sie w wodzie na pył, ryby nie chciały ich żrec.... żeby wykończyc pokarm mieszałem go z innymi. Zalety - bardzo czysty, skoncentrowany pokarm.

co do płukania pokarmów mrożonych.. w przypadku bardzo miękkiej wody i dużej ilości podawanego pokarmu ph wariuje.. polecam płukać. Pewnie wywoła to dyskusje, że karmie za dużo itd.. nawet juz kiedyś z DanielemIP o tym gadaliśmy :)
Dodano do tego postu po 18 minutach 49 sekundach
zapomniałem o jednym z bardziej rozchwytywanych pokarmów moich palet :) - mrożona krewetka. Nie będę podawał producenta ale kupuje je w sklepie spożywczym na L :) krewety sa przeinaczone do konsumpcji przez ludzi. Wymagają wyczyszczenia z bebechów i pocięcia w drobną kostek (wygodniej sie to robi jak jeszcze się nie do końca rozmrożą) oczywiście też je płuczę. Pewnie parę osób popuka sie w głowę że karmie ryby krewetkami.. ale wcale nie wychodzi to tak źle - u mnie jedna krewetka wystarczy na posiłek dla 10 palet i kilku skalarów.

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Pokarmy mrożone dla ryb- jakość

#4

Post autor: DanielP »

Krolic gdzie można nabyć mrożonki wskazanych przez Ciebie producentów? Szczerze napisawszy to nawet nie znałem nazw tych producentów.

Krolic
Moderator
Posty: 798
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Pokarmy mrożone dla ryb- jakość

#5

Post autor: Krolic »

Ja przed paletami tez ich nie znalem ;)
Ruto i artemia golden gate jest dostepna w diskusie.
Prokarm zamawialem przez internet - niestety żeby sie to nie rozmrozilo trzeba dość duzżo na raz ich kupic i w lato odpada.
Weissflog - to i w diskusie dostaniesz i internety

KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Pokarmy mrożone dla ryb- jakość

#6

Post autor: KarolX22 »

To czy robaczki w pokarmie są całe czy poszarpane to zależy też od sposobu mrożenia. Mrożone w azocie będą w całości a w wodzie zawsze trochę poszarpane.
Dodano do tego postu po 15 minutach 3 sekundach
Też problem z tymi lepszymi pokarmami jest zazwyczaj jeden cena. Ale za jakość trzeba płacić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pokarmy/Żywienie/Przepisy”