Podmiana wodą ro

Parametry wody i sposoby ich poprawy.

Krolic
Moderator
Posty: 798
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Podmiana wodą ro

#31

Post autor: Krolic »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Jak metoda nie zadziała to zawsze możesz ja zmienić. Tak robi wiekszosc znanych mi akwarystów.

Autor
krzysztofb51
Uczestnik
Posty: 47
Rejestracja: pt maja 19, 2023 9:52 pm
Lokalizacja: Janówek drugi
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Podmiana wodą ro

#32

Post autor: krzysztofb51 »

Zdecydowałem że nie będę mineralizowana. Zrobiłem testy wody i po zmieszaniu wody ro z kranówka 5:1 pH ok 7,5, kh ok 4 i gh ok 6-7. Wydaje się że jest ok. Ale nasuwa mi się pytanie jak napełnić zbiornik 350l wody? Nie jestem w stanie w ciągu jednego dnia tyle wody ro zrobic. Mogę zrobić tak że wleje do baniaka np 70l wody następnego dnia kolejne 70 i tak aż będzie pełny baniak?

Mauree
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Podmiana wodą ro

#33

Post autor: Mauree »

Zalać możesz kranówka, żeby filtr mógł pracować etc... i stopniowo podmieniać po 70 litrów właściwej mieszanki.
Dodano do tego postu po 19 minutach 34 sekundach
I tak świeżo po zalaniu podłoże i inne elementy wystroju wydzielają do wody różne rzeczy, które zmieniają parametry wody i ta pierwsza woda jest na stracenie

Autor
krzysztofb51
Uczestnik
Posty: 47
Rejestracja: pt maja 19, 2023 9:52 pm
Lokalizacja: Janówek drugi
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Podmiana wodą ro

#34

Post autor: krzysztofb51 »

Sporo tych podmian będzie musiało być żeby odpowiednie parametry wody byly. Co ile dni robić podmiany w nowym akwa i jakie duże bo są bardzo rozbieżne informacje

Mauree
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Podmiana wodą ro

#35

Post autor: Mauree »

Moim zdaniem na samym początku można podmieniać do woli, aż do uzyskania parametrow. Potem, gdy czekasz na zamknięcie cyklu to już trzeba z umiarem. Trzeba też pamiętać, że z kolei same rośliny w toku fotosyntezy też zmieniają pH i trzeba będzie obserwować jak się to ukształtuje w dalszym okresie

Autor
krzysztofb51
Uczestnik
Posty: 47
Rejestracja: pt maja 19, 2023 9:52 pm
Lokalizacja: Janówek drugi
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Podmiana wodą ro

#36

Post autor: krzysztofb51 »

Czyli zalać kranówka odpalić filtr i robić podmianę woda ro z kranówkę 5:1, co 3 dni np 70l. Jak długo robić te podmiany taka woda? Aż do uzyskania wody o odpowiednich parametrach? Ale to może zająć z miesiąc

Mauree
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Podmiana wodą ro

#37

Post autor: Mauree »

Na początku woda w akwarium i tak będzie nieco twardsza niż ta, która do niego wlales. Wydaje mi się , ze te podmiany warto robić kilka razy, np 5, a potem - choćby cel w postaci parametrów nie został jeszcze osiagniety- zwolnić z podmianami na czas zamykania się cyklu.
ODPOWIEDZ