Zapach wody i filtra

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
blaze8023
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: pt sie 04, 2023 3:24 pm
Lokalizacja: Śląskie
Na imię mam: Dawid
Płeć:

Zapach wody i filtra

#1

Post autor: blaze8023 »

Witam, dziś minął tydzień od założenia przeze mnie zbiornika. Rośliny żyją, nie zaobserwowałem jeszcze glonów itp.
W związku z tym, że minął ten tydzień postanowiłem wymienić wodę, dokładniej gdzieś 9l (zbiornik 63l napełniony w 3/4). Przy płukaniu gąbeczki z filtra w "wyciągniętej" odmulaczem wodzie poczułem, że tak gąbeczka, jak i woda dziwnie pachną. Był to zapach bardzo podobny do preparatu z bakteriami, którego używałem w ubiegłą niedzielę. Pytanie więc jest takie czy to znak dobry, czy coś poszło nie tak jak powinno?
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Zapach wody i filtra

#2

Post autor: mariom222 »

jeszcze przyzwyczaisz się do tego zapachu, to produkty przemiany materii jak i samych martwych bakterii które namnażają się i giną w swoim cyklu życiowym, esencje tego zapachu poczułem kiedyś gdy otworzyłem po dwóch latach zapomniany nieczynny filtr stojący gdzieś na strychu, akurat był lekki przewiew i pewnie tylko dlatego mi łba nie urwało :D

Autor
blaze8023
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: pt sie 04, 2023 3:24 pm
Lokalizacja: Śląskie
Na imię mam: Dawid
Płeć:

Zapach wody i filtra

#3

Post autor: blaze8023 »

mariom222
Okej, dziękuję. Już się przestraszyłem, że coś poszło nie tak. Czyli wszystko w jak najlepszym porządku :piffffko: , całe szczęście, nie chciałbym czegoś zepsuć po drodze.
ODPOWIEDZ