Pilne pytanie-filtry na kranie

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Ssskandal
Gość
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 31, 2023 3:49 pm
Lokalizacja: Łódź
Na imię mam: Darek
Płeć:

Pilne pytanie-filtry na kranie

#1

Post autor: Ssskandal »

Chcę kupić filtr do wody redox1000 ph+ (woda alkaliczna ) podbije mi wodę na ph. Czy taka woda się nadaje się do akwa, mam tropheusy one muszą mieć wysokie ph. Będzie ph 9.0 i jakieś orp- coś takiego. Nie za bardzo ogarniam chemię i czy mi nie popsuje parametrów w akwa poza podniesieniem ph. I najważniejsze czy na zdrowiu podopiecznych się nie odbije. Mam tropheus kiryza i maswa

taipan3
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: sob lut 26, 2022 6:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Pilne pytanie-filtry na kranie

#2

Post autor: taipan3 »

Podaj link do tego filtra bo szukałem a wyskakują tylko wkłady

Autor
Ssskandal
Gość
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 31, 2023 3:49 pm
Lokalizacja: Łódź
Na imię mam: Darek
Płeć:

Pilne pytanie-filtry na kranie

#3

Post autor: Ssskandal »

https://bluewater24.pl/wklad-alkalizuja ... -1375.html
zle się wyraziłem chodzi o to.
Najważniejsze czy to woda będzie dobra dla tropheusów jak przejdzie przez te złoża. Trofcie to ph 8.0do 9.5 nawet mogą pływać. Mogę mieszać wodę np tak
Wkłady-sznurek, węgiel - woda 2 wiadra
Wkłady-sznurek, węgiel, redoks- woda 3 wiadra
Tak żeby mi ph wyszło,8. 2 i będzie git.. Jak wleje to kontrola ewentualnie poprawka, zmiana.
Mam 450 l akwa. 20 kg wapień i gres kolarowy 15 kg w filtrach i ph 7.6
Dodano do tego postu po 12 minutach 7 sekundach
Daje też tanganika bufer seachem i słabo podnosi a w akwa mleko. Trochę mam strach z tym seachemem bo mleko po wlaniu. Może więcej powinienem tego bufera dać ale by ryb nie było widać i nie daje wedle przepisu. Dodaje stopniowo. Jeszcze opcja soda

DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Pilne pytanie-filtry na kranie

#4

Post autor: DanielP »

Jakie masz parametry wody? Na jakich parametrach wody żyły ryby o których mowa?

Autor
Ssskandal
Gość
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 31, 2023 3:49 pm
Lokalizacja: Łódź
Na imię mam: Darek
Płeć:

Pilne pytanie-filtry na kranie

#5

Post autor: Ssskandal »

PH -7.8
NO2 - 0 mg/l
NO3-0.18 mg/l
Twardość węglan. - 15dH
Twardość cal. - <7
Tylko tyle że ph kropelkowym
Azotany kropelkowym
Azotyny kropelkowym
Reszta pasek, nie wierzył bym za bardzo bo mi po pasku wyszło NO2 - 0.5 i pojechałem po kropelkowy bo bzdury pokazuje i wyszło 0.Nawet mi chlor wychodził 0.8 drugi pomiar 0 paski są do dupy i niby jbl
Dodano do tego postu po 24 minutach 39 sekundach
WODA: pH 8.0-9.5 ; woda średnio twarda do bardzo twardej, twardość 8-25°H dla tropheusów
Dodano do tego postu po 2 godzinach 25 minutach 9 sekundach
Te ryby są z 2 pokolenia, na pewno nie z odlowu, kupiłem młode od kogoś. A parametry że strony podałem. Miałem inne pielęgnice akary, flowerhorn, i nie było problemu z ph. Tropheusy mam od niedawna i nie myślałem że ph będzie problemem. Ryby zdrów jedzą ganiają się, nie widać żeby im coś było tylko jak długo przy takim ph. 2, 5 miesiąca temu ryby sprzedane i wszystko od nowa urządzone z nową obsadą
ODPOWIEDZ