Pierwsze akwarium syna - wspomnienia taty po latach ;)

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:

boro1

Pierwsze akwarium syna - wspomnienia taty po latach ;)

#31

Post autor: boro1 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Dzik pisze:Pat mini nie jest slaby , tylko ma mala powierzchnie filtracyjna . W jego przypadku napowietrzacz jest zbedny .
A tak ogolnie , masz jakas wizje tego akwarium , czy na lapu capu ?
Wystarczy zmienić gąbkę lub dodać ujet/ejet

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka


Autor
FiP
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 20, 2022 8:03 am
Lokalizacja: Raszyn
Płeć:

Pierwsze akwarium syna - wspomnienia taty po latach ;)

#32

Post autor: FiP »

Dzik pisze: ndz sty 15, 2023 3:30 pm Pat mini nie jest slaby , tylko ma mala powierzchnie filtracyjna . W jego przypadku napowietrzacz jest zbedny .
Ale czy napowietrzacz jest zbędny przy Pat-Mini standardowym czy po połączeniu z U Jet też nie potrzebny jest napowietrzacz?
Dzik pisze: ndz sty 15, 2023 3:30 pmA tak ogolnie , masz jakas wizje tego akwarium , czy na lapu capu ?
Hmm, co do wizji - chcę stworzyć miłe dla oka akwarium, nie chcę zbytnio przekombinować - chcę żeby rybki miały dobre warunki...
Tak więc:
Co do roślinek - chciałbym posadzić trochę ich ale nie przesadzić żeby nie zarosły za bardzo... Jako że to ma być zarówno akwarium dziecka to z dekoracje też dziecięce - tutaj nie mogę synowi odmówić - niech się cieszy, że to również jego :)
Co do rybek - syn chce - "Danio" - z czym je można "pomieszać" - z kim Danio dobrze się dogaduje? Czy do Danio można dołączyć Fantoma?

Dzik wcześniej pisałeś, że Danio ryba stadna to 15 szt. - ale czy tyle na początek czym można od mniejszej ilości zacząć / jakie minimum do takich 72l?

Każdą sugestię i pomoc chętnie przyjmę :)
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Pierwsze akwarium syna - wspomnienia taty po latach ;)

#33

Post autor: Dzik »

Napowietrzacz nie jest potrzebny jezeli masz ruch tafli wody . Danio to ryba stadna i bardzo ruchliwa (adhd) wiec moze stresowac wspolmieszkancow w postaci fantomow , ktore z kolei sa spokojne . Ponadto danio to woda chlodniejsza . Ludzie rozne ryby trzymaja razem ale jezeli faktycznie zalezy Ci na dobrostanie zwierzakow , to poszukaj ryb o podobnych wymaganiach .

Autor
FiP
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 20, 2022 8:03 am
Lokalizacja: Raszyn
Płeć:

Pierwsze akwarium syna - wspomnienia taty po latach ;)

#34

Post autor: FiP »

Jak to jest naprawdę z Danio i Fantomem? - tutaj - https://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa ... alopterus/ - jest napisane: Są dobrym towarzystwem dla ryb piękniczkowatych, danio, rasbor, innych tetr i spokojnych ryb dennych - to prawda?
Jaki polecacie podłoże - czy żwirek 2-7 bądź 3-5 będzie ok? jakie kolory polecacie - jasne czy ciemne - czarne? Najpierw myślałem o żwirku bursztynowym ale teraz trochę bardziej przekonuje mnie czarny...

Kamil31
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: śr sty 11, 2023 4:40 pm
Lokalizacja: Białołęka

Pierwsze akwarium syna - wspomnienia taty po latach ;)

#35

Post autor: Kamil31 »

Ja osobiście jestem fanem czarnego ciemnego podłoża/żwirku, ładniej kolor roślin wygląda na czarnym podłożu 😉

Z Danio możesz zacząć od mniejszej ilości, to żaden problem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”