Witam

Tu się przedstaw (napisz o sobie i swoim zbiorniku)
ODPOWIEDZ

Autor
Kamil31
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: śr sty 11, 2023 4:40 pm
Lokalizacja: Białołęka

Witam

#1

Post autor: Kamil31 »

Cześć wszystkim

Kiedyś już tu byłem ale nie mogłem odzyskać konta (Spawciu) więc wracam na nowo.

Po przeprowadzce z domu rodzinnego na wynajmowane moje poprzednie akwaria musiały zostać. A w wynajmowanym zamierzam w najblizszym czasie wrócić do swojego hobby i odpalić nano akwarium (30x18x24h)

Więcej info niebawem, muszę dopracować szczegóły i zrobić odpowiednie zakupy od zera 😁
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Witam

#2

Post autor: Dzik »

Czesc. Jezeli zakupy od zera to kup wieksze akwarium .

Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Witam

#3

Post autor: Agagin »

Dzik
Przecież rozmiar podobno nie ma znaczenia :gwizd:
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Witam

#4

Post autor: Dzik »

Akwarium …? Owszem ,… ma .

taipan3
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: sob lut 26, 2022 6:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Witam

#5

Post autor: taipan3 »

Moje najmniejsze akwarium to kostka 45x45x45 i chyba to jest to minimum od którego zaczyna się zabawę z rybkami. Jakiś te nanoakwaria mnie nie przekonują. Chyba że hodujesz krewetki.

Autor
Kamil31
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: śr sty 11, 2023 4:40 pm
Lokalizacja: Białołęka

Witam

#6

Post autor: Kamil31 »

Tak, zakupy od zera, partnerka na razie nie przekonana do akwarium stąd start od czegoś mniejszego. Będzie to akwarium bez filtra. Głównie pod krewetki 😉

taipan3
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: sob lut 26, 2022 6:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Witam

#7

Post autor: taipan3 »

A dlaczego bez filtra???? Bez grzałki, termometru, brzęczyka czemu nie. Tylko same podmiany wody?
Można tylko po co krewetki uwielbiają skubać gąbkę filtra. Wg mnie może ktoś ma inną opinie ale w akwarium musi być ruch wody inaczej pojawi się błona bakteryjną i pogorszy wymianę gazową. Kolejna rzecz można bez filtracji ale krewetki mnożą się jak króliki, wpuścisz dwa za chwilę masz 22. I czy taka ilość wytrzyma bez filtra. A jeżeli partnerka nie jest przekonana to ty możesz też być nieprzekonany np do zakupów, embargo na buty albo torebki czyni cuda. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Witam

#8

Post autor: Ziemiojad »

Kamil31 pisze: pt sty 13, 2023 4:03 pm partnerka na razie nie przekonana do akwarium
Nie rozumiem tego. Nie pisze do ciebie. Ale czasem na forach sie żalą ludzie, że żona nie pozwala. Pracujecie obydwoje? Zarabiacie obydwoje? To o co chodzi? Co to znaczy, ze żona lub mąż nie pozwalają na akwarium? A na co pozwala?

Twoje akwarium to takie wiadro. Czyli ani ryby ani krewetki nie będą się na nim czuły dobrze. To już lepiej całkiem sobie odpuścić. Wolalbym nie miec akwarium niż mieć coś w czym nic sie nie uda. Pogadaj z nią otwarcie.

Autor
Kamil31
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: śr sty 11, 2023 4:40 pm
Lokalizacja: Białołęka

Witam

#9

Post autor: Kamil31 »

Tak same podmiany wody 😉
Akwarium takie małe ze względu również na dostępne miejsce oraz to że mieszkanie jest wynajmowane i małe , a właściciele nie zgadzają się na zwierzaki.
Ja się nie żale 😉 większe akwarium = większe koszty
A czemu miałoby się nie udać, kwestia pomysłu i chęci.

Akwarium będzie miało ok 15l
Do tego planuje na dno substrat 2-3l w wersji powder + kamień/korzeń plus oczywiście roślinki.
Jak się ustabilizuje to będę myślał nad tym co wpuścić
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Witam

#10

Post autor: Ziemiojad »

Narysuj sobie na kartce prostokątna 30 na 18 cm. I odpowiedz na pytanie. Jaka ryba bedzie mogla w niej pływać? Ne stać w miejscu. Pływać.

Najwyżej ryba wielkosci 2 cm. Dorosla.

Autor
Kamil31
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: śr sty 11, 2023 4:40 pm
Lokalizacja: Białołęka

Witam

#11

Post autor: Kamil31 »

Dlatego napisałem głównie pod krewetki, wiem jaki to rozmiar 😉
ODPOWIEDZ