Mineralizator do RO

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
ravenice8888
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: pt gru 03, 2021 10:24 am
Lokalizacja: Nałęczów
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Mineralizator do RO

#1

Post autor: ravenice8888 »

Witam. Nie mogę się zdecydować jaki mineralizator wybrać. Będzie to roślinniak. Chciałem utrzymać stosunek Ca:Mg samym mineralizatorem żeby był powtarzalny, żebym co chwile nie musiał testować.
Myślałem nad GH 6 KH 3 i ph 6.5-7.0. Każdy mineralizator ma coś nie tak.
Vimi nie wiem na ile podbija potas. Parametry gh6 kh1

Growise podobno podbija ph do powyżej 8. Parametry gh8 kh4

QualDrop podobno doskonale trzyma Ca:Mg i podbija tylko GH, dodajac kh builder musiał bym trzymać gh6 i kh 1 bo potas na poziomie 14mg/l

Doradzcie coś?
Dodano do tego postu po 4 minutach 41 sekundach
Dodam jeszcze że takie parametry gh6 kh3 ph 6.5-7 chciałem przy dozowaniu co² 24h. Kh 3 tylko po to bo obawiam sie skoków ph noc dzień.
Dodano do tego postu po 7 minutach 18 sekundach
Jeżeli kh 1 bedzie bezpieczne to chyba najlepsza opcja to qualdrop i builderem podbijac o 1 stopień to i potas bedzie w bezpiecznej ilości. Co sądzicie?
Awatar użytkownika

Lilek
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 9:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

Mineralizator do RO

#2

Post autor: Lilek »

Stosuje u siebie equilibrium seachem, i jest ok. W poprzednim "roślinniaku" nie dozowałem Ca i nawet nie testowałem. Zasada taka jak na początku dobierzesz dobrze nawożenie to później testy sporadycznie. Niestety na początku trzeba potestować żeby było dobrze. Oczywiście można się wstrzelić, albo jak masz takie doświadczenie że nie musisz testować. W przeciwnym wypadku to eksperyment.

marekmich
Zapaleniec
Posty: 347
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 4:50 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Na imię mam: Marek
Płeć:

Mineralizator do RO

#3

Post autor: marekmich »

Osobiście używałem vimi, ze względu na zawarty potas.....ale po czasie pojawiły się problemy na rotalach-palenie stożków na niektórych gatunkach(czy to wina była potasu czy jakaś blokada? Nie wnikałem)
Wszedłem w gh+. Poprawiło się. Potas podaje oddzielnie, ale wszystko leje na "łoko".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”