Pompka powietrza minumum 300 L cichsza od JBL a300

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ

Autor
malpitrzon
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 23, 2022 3:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Pompka powietrza minumum 300 L cichsza od JBL a300

#1

Post autor: malpitrzon »

To mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie.

Co prawda w dzieciństwie byłem akwarystą ale to już dawne dzieje. Przychodzę do Was po poradę. Postanowiłem pobawić się z hydroponiką a ta wymaga wydajnego napowietrzania - minimum 5 L na minutę (300 na godzinę). Dużo przeglądałem/czytałem i ostatecznie kupiłem JBL a300. Dziś ją odebrałem i niestety jak dla mnie jest za głośna. Czy możecie polecić coś co będzie na pewno cichsze? Budżet wstępnie do 500 zł ale jak nie ma nic do tej kwoty to mogę wydać więcej.

boro1

Pompka powietrza minumum 300 L cichsza od JBL a300

#2

Post autor: boro1 »

Obawiam się, że ciężko będzie coś znaleźć cichego. Też dlatego, że każdy ma inny próg akceptowalnego hałasu.
Pomyśl o zainstalowaniu ustrojstwa w innym pomieszczeniu.

Wysłane z mojego A063 przy użyciu Tapatalka


Autor
malpitrzon
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 23, 2022 3:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Pompka powietrza minumum 300 L cichsza od JBL a300

#3

Post autor: malpitrzon »

Czy są jakieś inne (lepsze) sposoby napowietrzania? Zbiornik 20 L prawdopodobnie będzie napełniony na około 15 L. Czy ruch tafli wody byłby lepszy niż napowietrzacz? Chyba nie po bo jakimś czasie połowę zbiornika mogą zająć korzenie więc i ten ruch wody byłby mniejszy. Czy da się jakoś inaczej napowietrzyć wodę? Czytałem coś o tabletkach natleniających ale nie było to dokładnie opisane - jeśli jedna tabletka na dzień by wystarczyła do natlenienia to by mi pasowało.
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 601
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Pompka powietrza minumum 300 L cichsza od JBL a300

#4

Post autor: jacekzabki »

Trochę nie rozumiem po co na 15 litrów wody napowietrzacz o wydajności 300 l/h? Jeśli wystarczyłby napowietrzacz 150 l / h to polecam Aquael Oxypro 150 – niesłyszalny.

taipan3
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: sob lut 26, 2022 6:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Pompka powietrza minumum 300 L cichsza od JBL a300

#5

Post autor: taipan3 »

To jest bardo mały zbiornik ja w swoim mam fitr pat mini woda sobie spływa i się napowietrza. Jeszcze cena 500 PLN za to można kupić 5 takich baniakow i jeszcze zostanie.

Autor
malpitrzon
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 23, 2022 3:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Pompka powietrza minumum 300 L cichsza od JBL a300

#6

Post autor: malpitrzon »

Generalnie znalazłem informację, że potrzeba minimum 1 litr powietrza na minutę na każde 4 litry wody. Poniżej tego korzenie (ciągle zanurzone) zaczną gnić.
ODPOWIEDZ