Konstrukcja pod akwarium 150x50x50

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ

Autor
arowasik
Gość
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 30, 2022 6:11 am
Lokalizacja: Lubin
Na imię mam: Arek

Konstrukcja pod akwarium 150x50x50

#1

Post autor: arowasik »

Dzień dobry,
Potrzebuję pomocy i wsparcia z Waszej strony. Otóż od dawna marzę o akwarium takim jak w tytule tj. 150x50x50. Głównym moim problemem jest oczywiście szafka. Z racji aranżacji mieszkania chciałbym, żeby szafka była użytkowa (dodatkowego miejsca na szpargały nigdy za wiele;) ).
Dodatkowo wszystkie jakie znalazłem szafki mają wysokość 60-80 cm. To stanowczo za wysoko do mojej wizji. Chciałbym aby akwarium zaczynało się na wysokości 50 cm.
Na początku przyszedł fajny pomysł i tani ponieważ cześć elementów mam a mianowicie: Szafki IKEA BESTA.
Na to poszedł by blat kuchenny dębowy 35mm oraz na boki szafki. A z tyłu po całych "plecach" kolejny blat lub płyta meblowa 18mm.

Problemów, które sam znalazłem jest przynajmniej 2:
* akwarium ma 150 cm a szafki będą miały ~180 cm a więc krawędzie akwarium nie będą stały na "ściankach".
* czy to w ogóle ma sens - czy to utrzyma taką masę.

Generalnie w drewnie potrafię robić ... więc można by to zrobić z drewna i na to fronty i blat, ale nie mam pojęcia jakich "desek" użyć żeby było to pewne, że wytrzyma. Oczywiście jeżeli stelaż drewniany to myślałem o przykręceniu "tylnej" części stelaża dodatkowo do ściany to raczej by pomogło w utrzymaniu wszystkiego.

Jesteście mi w stanie doradzić rozwiązanie? Nie ukrywam, że chciałbym też aby to rozsądnie cenowo wyszło. Stolarz powiedział, że może mi taką szafkę zrobić kompletną wraz z frontami (bez blatu drewnianego) z 2x18mm płyty meblowej w cenie 2800 zł. To trochę przekracza na chwilę obecną mój budżet.
Awatar użytkownika

andriejewicz
Gaduła
Posty: 174
Rejestracja: śr wrz 08, 2021 12:59 pm
Lokalizacja: wawa

Konstrukcja pod akwarium 150x50x50

#2

Post autor: andriejewicz »

https://pomyslowemeble.pl/

zajrzyj tu...napisz zapytaj....ja mam stąd zrobioną na zamówienie. podwyższyłem standardową 70 cm do 100 cm i jestem zadowolony
********************************
Lepiej mądrze dreptać, niż głupio biec.

taipan3
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: sob lut 26, 2022 6:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Konstrukcja pod akwarium 150x50x50

#3

Post autor: taipan3 »

Te 50 cm wysokości to strasznie nisko , będziesz obserwował akwarium siedząc na podłodze ? Ja potraktowałem akwarium jak telewizor , siedząc środek akwarium jest na wysokości wzroku . Stąd wysokość 84 cm.

Autor
arowasik
Gość
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 30, 2022 6:11 am
Lokalizacja: Lubin
Na imię mam: Arek

Konstrukcja pod akwarium 150x50x50

#4

Post autor: arowasik »

:D nie na podłodze , ale sofa jest bardzo niska i właśnie stąd wysokość akwarium :) żeby było na wysokości oczu (jak telewizor) ten sam zamysł tylko inny punkt odniesienia :)

taipan3
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: sob lut 26, 2022 6:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Konstrukcja pod akwarium 150x50x50

#5

Post autor: taipan3 »

Ja u siebie mam coś podobnego jak na tej aukcji . https://www.olx.pl/d/oferta/stelaz-pod- ... P3879.html
Aukcja jest przypadkowa i chodzi mi tylko o pomysł. Boki i przód wypełniasz płytami meblowymi , na górę dajesz blat kuchenny .
ODPOWIEDZ