Ikra Skalara

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ

Autor
Patron94
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: czw kwie 14, 2022 6:03 pm
Lokalizacja: Opole
Na imię mam: Patryk

Ikra Skalara

#1

Post autor: Patron94 »

Witam. W Czwartek jedna z moich par wytarła się w akwarium ogólnym. Ikre przeniosłem do innego zbiornika ustawiłem kostkę na liścia temperature 31stopni, wlałem środek przeciwko pleśni.W piątek kole południa ikra co spadła z liścia zaczeła się ruszać, było wodać ogonki. Od razu zakupiłem zestaw Artemio z JBL .Dzisiaj nad ranem już była martwa. Co zrobiłem źle? Może temperatura za wysoka? Proszę o odpowiedzi bo dziś już druga para czyści liścia,a samicy wystaje pokładełko więc liczę że jutro znowu będą jajeczka.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Ikra Skalara

#2

Post autor: Ziemiojad »

Skalary to pielęgnice. Będą się dobrze opiekować ikrą. Pozwól im.
Dodano do tego postu po 1 minucie 31 sekundach
Ziemiojad pisze: sob sie 13, 2022 3:22 pm Proszę o odpowiedzi
Zabierasz sobie frajdę obserwacji zachowań rodzicielskich. A to jest lepsze niż posiadanie nadwyżki małych skalarów które ciężko sprzedać

Autor
Patron94
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: czw kwie 14, 2022 6:03 pm
Lokalizacja: Opole
Na imię mam: Patryk

Ikra Skalara

#3

Post autor: Patron94 »

Ja wiem. To nie była pierwsza ich ikra. Pierwszy raz próbowałem uchować młode w innym zbiorniku. Zawsze ikre zostawiałem z rodzicami, ale po 2-3 dniach ikry nie było.
A co do sprzedania nadwyżki skalarów to zamierzam kupić większe akwarium z 720l więc pływać gdzie będą miały :OK:
ODPOWIEDZ