Gupik grubasek

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
ODPOWIEDZ

Autor
stanleyy92
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 13, 2022 4:52 pm
Lokalizacja: Izdebnik
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Gupik grubasek

#1

Post autor: stanleyy92 »

Witam Córeczka dostała akwarium na 10 urodziny złożony i zalany został 05.05.22 z uzdatniaczem , 07.05.22 został dodany BactoActive, 09.05.22 zostały wpuszczone Gupiki (już wtedy 3 szt miały takie brzuszki).
1. Litraż zbiornika –54.
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –05.05.22/nie.
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –Claro 600/cały czas.
4. Gatunki i ilość ryb –Gupik 13szt.
5. Gatunki i ilości roślin –nie wiem dostała razem z akwarium 7 szt.
6. Podłoże –Żwirek kwarcowy 3-5mm.
7. Inne sprzęty –.
8. Ozdoby, korzenie –korzeń też dostała.
9. Pokrywa –tak.
10. Oświetlenie –LED 10 W.
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –Tropical Flakes (rano wieczór).
12. Parametry wody -Nie mam testerów.
13. Temperatura w zbiorniku – 24C.
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –Thermoplus: 50 W.
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –Pierwsza podmiana będzie jutro po tygodniu.
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –Wpuszczone zostały Neonki czerwone 6zt i otoski 2 szt(nie mieli więcej chciałem 6szt).
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?-Od 9.05.22/worek pływał w akwarium 40 min później dolałem 50 ml z akwarium i po 30 min. powtórzyłem czynność 2 razy .Rybki wpuszczone bez wody z worka.
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano? -Nie .
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -Duży brzuch mnie nie martwi bo łuski są zaokrąglone (prawdopodobnie brak posocznicy) możliwa ciąża. Problem polega na tym że za brzuchem tam gdzie odbyt ma drugi brzuch no ciężko to opisać przesyłam zdjęcie. Pływają z całą resztą tylko że co jakiś czas odpoczywają w różnych miejscach.
20. Zdjęcie –
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Pomóżcie zdiagnozować chorobę, chyba że ja jestem przewrażliwiony i to tylko ciąża .Ja w młodości miałem przygodę parę lat z akwarium i u moich gupików ciąża (brzuszek był normalny).
Dziękuje i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pt maja 13, 2022 7:53 pm przez stanleyy92, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Gupik grubasek

#2

Post autor: Ziemiojad »

Nie ma zdjęcia

Autor
stanleyy92
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 13, 2022 4:52 pm
Lokalizacja: Izdebnik
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Gupik grubasek

#3

Post autor: stanleyy92 »

Ziemiojad pisze: pt maja 13, 2022 7:45 pm Nie ma zdjęcia
Poprawiłem.
Awatar użytkownika

marioelcamino
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 29, 2022 9:51 pm
Telefon: 606670562
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Gerard
Płeć:

Gupik grubasek

#4

Post autor: marioelcamino »

Myślę że to jest wada genetyczna, jeśli się nic nie dzieje to niech sobie pływają. Musisz obserwować i w razie jakiejś tragedii odłowić. Posocznica wygląda inaczej. A jeśli się okoci to na pewno zauważysz. Na moje oko wygląda jak by nie mogła się wypróżnić albo wykocić ale jeszcze się nie spotkałem z takim wyglądem gupika czy innej żyworódki. Jeśli by miała pasożyty, to nie dotrwała by do takiego stanu, a jej zachowanie było by inne. Nie przyjmowała by pokarmów, płetwy były by "posklejane" i była by jedzona od środka.
Grupa wsparcia https://www.facebook.com/groups/baniak

1260 - puste, czeka na pomysł
900 - Pawiookie
300 - Gupikolandia
140 - Pożywienie dla Pawiookich
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Gupik grubasek

#5

Post autor: Ziemiojad »

stanleyy92
Rzeczywiście jest potwornie gruba, ale raczej jej choroba jest fizyczną wadą, jest pokrzywiona, zdegenerowana?

Autor
stanleyy92
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 13, 2022 4:52 pm
Lokalizacja: Izdebnik
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Gupik grubasek

#6

Post autor: stanleyy92 »

Ziemiojad pisze: pt maja 13, 2022 8:46 pm Rzeczywiście jest potwornie gruba, ale raczej jej choroba jest fizyczną wadą, jest pokrzywiona, zdegenerowana?
Podobno mieszkały w zupie rybnej więc możliwe genetyka jak coś będzie sie działo to napisze żeby zostało dla potomnych.
ODPOWIEDZ